Bigsat BS-S77CX prośba o informacje

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

Bigsat BS-S77CX prośba o informacje

Postprzez anaila » 2008-11-09, 01:51

dla pewnej niezamożnej krewnej, starszej już osoby, poszukuję optymalnego (zwłaszcza finansowo) rozwiązania instalacji TNK. ponieważ ani oferowany w zestawie TNK Technisat mnie nie przekonuje (straszne minimum!), ani inne powszechnie znane niedrogie tunery typu Globo czy Opticum (raz miałem - wielki był kłopot, żeby to komuś sprzedać za choćby pół ceny) - zacząłem przeszukiwanie innych ofert i trafiłem na ten model BigSat'a.
przeczytałem, że to jest produkcja Golden-Interstara i to kazało mi się poważnie nad tą ofertą zastanowić - zwłaszcza, że na niektórych aukcjach jest nawet tańsza od wsponianych Globo czy Technisata (łącznie z kartą).
znalazłem też dośc pozytywny test tego tunera na jednej z niemieckich stron:
http://www.satellite-heaven.de/testrepo ... _s77cx.htm

w sumie coraz poważniej o tym myślę, ale chcę się upewnić.
czy jakość jest zbliżona do Goldenów (przy zachowanej proporcji wynikającej z różnicy ceny), czy raczej do wspomnianych Globo?
czy tuner pracuje stabilnie i nie będzie sprawiał starszej osobie zbyt często niemiłych niespodzianek (zawieszanie się)?
czy jakość dźwięku pozwoli słuchać radia bez przykrości? (starsza Pani słucha stacji radiomaryjnych także w jęz. niemieckim!)

bardzo prosiłbym użytkowników tego tunera o podzielenie się wrażeniami - będę wdzięczny niezmiernie. chciałbym wybrać coś niekłopotliwego i dającego się słuchać i oglądać bez cierpienia dla zmysłów starszej osoby (dość wyrobionej słuchowo, to ważne - często słuchającej muzyki klasycznej - z czego też pewnie będzie chciała korzystać, jak zobaczy co satelita oferuje...)

pozdrawiam, z góry dziękuję za każdą informację!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Postprzez Jurek » 2008-11-10, 09:17

To jest nasz produkt, ale nie mający nic wspólnego (technicznie) w tunerami Golden Interstar. Generalnie to prosty, chiński tuner z czytnikiem Conax. Problemów na pewno jest więcej niż np. z Xpeedami, to zrozumiałe bo też i nie ta sama technologia (tudzież cena ok 2 razy niższa niż Xpeed).
Reasumując - to jest tuner "z półki" Globo etc. Działać naturalnie działa, ale jeśli krewna jest wyrobiona muzycznie etc. to raczej poszukałbym na Twoim miejscu innego rozwiązania.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez anaila » 2008-11-10, 19:19

dzięki za info.
tylko co wybrać w rozsądnej cenie żeby TNK działała?
Fergusony odpadają - za dużo sam doświadczyłem ustawicznych zawieszeń, żeby ciocię narażać na takie nerwówki.
Goldeny za drogie.
więc?
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Postprzez Jurek » 2008-11-11, 09:53

Weź Technisata z oferty TnK. Prosty ale użytkownicy nie raportują o dyskwalifikujących błędach.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez anaila » 2008-11-11, 11:12

nie ma niestety wyświetlacza i to go całkowicie dyskwalifikuje. jak bowiem wybierać ewentualnie kanały radiowe bez włączonego tv?
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Postprzez anaila » 2008-11-17, 18:45

Jurek napisał(a):To jest nasz produkt, ale nie mający nic wspólnego (technicznie) w tunerami Golden Interstar. Generalnie to prosty, chiński tuner z czytnikiem Conax. Problemów na pewno jest więcej niż np. z Xpeedami, to zrozumiałe bo też i nie ta sama technologia (tudzież cena ok 2 razy niższa niż Xpeed).
Reasumując - to jest tuner "z półki" Globo etc. Działać naturalnie działa, ale jeśli krewna jest wyrobiona muzycznie etc. to raczej poszukałbym na Twoim miejscu innego rozwiązania.


Jurku!
Z CAŁYM OGROMNYM SZACUNKIEM: TY CHYBA NIE SŁUCHAŁEŚ RADIA PRZEZ TEN TUNER. To jest extra dźwięk!!!!!!!!!!!!!!!! Soczysty, bogaty w palecie, bez obciętych niskich czy wysokich rejestrów. Idealnie nadaje się do słuchania klasycznej muzyki. Naprawdę!

Globo nigdy nie było w pobliżu tych rejonów jakościowych. wiem co piszę, bo męczyłem się z Globo przez kilka miesięcy.

Tuner jest świetny. Absolutnie polecam go wszystkim, którzy tanim kosztem chcą coś dobrego. Powtarzam: DOBREGO.

Minusy?
tylko jedno wyjście scart, dość kiepskawy pilot (trzeba dokładnie mierzyć w czujnik tunera).
Ale obraz, dźwięk - rewelacja.

słucham na nim radia od godziny. zaraz biorę się za testowanie wszystkich funkcji, zwłaszcza BlindScanu - sensacji się nie spodziewam, ale fakt że w ogóle tuner za te pieniążki tę funkcję ma, to jest już duży plus.

Polecam, bardzo polecam.
(ciekaw jestem tylko, jak długo wytrzyma bez usterki - ale: co by się tam mogło zepsuć?)
w każdym razie gwarancja jest 24-miesięczna, to już jest jakieś istotne zabezpieczenie.
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Postprzez anaila » 2008-11-22, 11:11

po dłuższych doświadczeniach można jeszcze coś dodać - tym razem nieco in minus.
tuner ma dobry obraz i dźwięk - ale na tych kanałach, które łapie.
nie jest, niestety, zbyt czuły.
przy ustawieniu anteny na "zeza", kiedy konwerter nie jest skierowany na satelitę "w punkt" - Bigsat nawet na Astrze nie umie bez problemu uchwycić transponderów dość powszechnie odbieranych (np. 12663, gdzie jest cała paczka radia ORF - musiałem bardzo kombinować z ustawieniem anteny, żeby Bigsat złapał - podczas gdy inne tunery łapią bez kłopotu...)

cóż: za te pieniądze...
ale: to co pokazuje - robi z bardzo dobrą jakością i do TNK nadaje się znakomicie.
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Postprzez anaila » 2008-11-23, 09:36

ocena czułości BIGsata nie jest jednak tak jednoznaczna.
wczoraj uparłem się, żeby ustawić jednak antenę tak, żeby Bigsat odbierał wszystko. zebrałem bardzo ciekawe (intrygujące) doświadczenia.
wyjąłem z szafy stare sprzęty, bo aż nie mogłem uwierzyć, co się dzieje.
wziąłem w sumie 4 tunery: Bigsat, GI 8300, Technomate 5400, Hevet.

otóż mój Bigsat doskonale radzi sobie na Amosie, gdzie GoldenInterstar 8300 czy Hevet - sobie nie radzą, choć mają głowicę z tym samym zakresem SR: 1-45 Msps (TM ma od 2Msps).
np. taki kanał jak NTV Amna (Amos: 11122,H,sr 1852) Bigsat odbiera czysto i bezproblemnowo - GI czy Hevet nie łapią go wcale!
równiez na Amosie Bigsat pozwala na dobry (z nielicznymi tylko dropami) odbiór kanałów TVRM z tanspondera 11178, H, sr 6666 - na GI czy Hevecie oglądać się ich nie da: same dropy.
ale - z drugiej strony:
na Siriusie Bigsat nie umie żadną miarą odebrać kanału ProTvInt z transpondera 12284,V,sr27500, albo na Astrze austriackiego kanału ORF2E z transpondera 12692,H,sr22000.
pozostałe moje tunery nie miały żadnych kłopotów z tymi kanałami (sygnał jest b.silny, odbiór idealny)

z HotBirda Bigsat odbiera wszystko bez większych problemów.

informacyjnie dodam, że Technomate łapie wszystko - ale istotnie nie schodzi poniżej 2Msps.
wszystkie porównania robiłem na tym samym ustawieniu anteny.

co o tym sądzić?
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Postprzez motor » 2008-11-23, 21:04

Czy ten tuner będzie współpracował z konwerterem GI-205 Platinum X monoblok singiel?
Pytam z tego względu, że niektórzy sprzedawcy na allegro podają, iż konwerter ten jest przełączny poprzez diseqc 2.0 (tu na stronie interstara widzę że jest diseqc 1.0) natomiast odbiornik obsługuje diseqc 1.0.
Wolę się upewnić gdyż zestaw będzie zakupiony nie dla mnie (w celu odbioru telewizji na kartę).
motor
 
Posty: 2
Dołączenie: 2008-05-31, 20:50

Postprzez Jurek » 2008-11-24, 09:27

Będzie współpracował. Diseqc 2.0 jest kompatybilny "w dół".
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez trasko » 2008-11-25, 13:40

Potwierdzam słowa Jurka tunerek ten bezproblemowo współpracuje z GI-205 Platinum X monoblok singiel. Pozdrawiam :-)
trasko
 
Posty: 6
Dołączenie: 2008-09-22, 08:17

Postprzez Andersh » 2009-01-13, 22:01

temat dotyczy informacji to informuję, że tego tunera w Polsce nie idzie kupić, bo oferty 3 sprzedających na alledrogo w 40 milionowym kraju to kpina lub prowokacja, sklepów internetowych też jak na lekarstwo a w większości komunikat "towar nie dostępny", jeszcze chwila i z drugiej ręki będzie chyba łatwiej kupić - a wy jak myślicie?
antena 85; jakiś tunek i TnK
Awatar użytkownika
Andersh
 
Posty: 33
Dołączenie: 2008-09-26, 11:46
Miejscowość: podlasie

Postprzez anaila » 2009-01-13, 22:45

Bigsat okazał się jednym z tych produktów, który zdał egzamin w nowej sytuacji: potrzebny był aparacik dobry i nieskomplikowany do nowej oferty, jaką jest TNK. dość szybko okazało się, że Bigsat jest lepszy od dedykowanego TNK Technisata: ma wyswietlacz (czego nie ma Technisat), działa w zasadzie bezbłędnie, jest tani, ma dobry obraz i dźwięk. więc? niespodziewany sukces rynkowy.
gdyby nie TNK Bigsat by leżakował w magazynach - a tu, proszę, trafił na "swoje ileś tam minut".

jak kupowaliśmy Bigsata rodzinie, to rozumowanie było takie: tuner ma być prosty, dobry i nieduży, ale w pełni funkcjonalny. okazał się lepszy, niż oczekiwaliśmy.
a kosztował mniej, niz osobny moduł conax do odrębnego tunera.
i pewnie nie tylko my tę Amerykę odkryliśmy - mam paru znajomych, którzy poszli naszym śladem i Bigsacik u nich gra ku ogólnemu zadowoleniu - stąd pewnie już zaczynające się braki na rynku...
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Postprzez Andersh » 2009-01-13, 22:55

:shock:
Big Sat BS-S 77CX sprzedawany jest od 20 czerwca 2008, myślicie że to kres jego obecności na rynku?
antena 85; jakiś tunek i TnK
Awatar użytkownika
Andersh
 
Posty: 33
Dołączenie: 2008-09-26, 11:46
Miejscowość: podlasie

Postprzez Jerzy » 2009-01-15, 18:48

BigSAT BS s-77CX na allegro jest bardzo dużo tych dekoderów , czekają na nabywcę w dobrej cenie.
Dekoder bez TNK cena 120zł+wysyłka priorytet 15zł. Razem 135zł.[Częstochowa]
Z TNK razem z wysyłką 179zł

Nic tylko kupować taniej nie będzie. :lol:
Jerzy
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-01-09, 06:55
Miejscowość: Wrocław

Następna

Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości