Zmiana oprogramowania tunera GI-S 890

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

Postprzez piranha » 2008-09-19, 14:01

marcines napisał(a):
piranha napisał(a):Czyli reasumując wystarczy że wrzuce taką liste z rozszerzeniem .dat na pena i klikne na nią z poziomu tunera i ona mi sie zainstaluje??Pierwsze kroki są zawsze najtrudniejsze ale pocieszające jest to ze sa ludzie którzy chcą pomóc...


Nie zapomnij pliku rozpakować. Czyli bezpośrednio na Pena bo tuner nie wyświetli. ;-)
A dalej ... tak jak pisze Jurek

Powodzenia


Witam,już wczesniej w rozmowie poza forum ustaliłem z Jurkiem żw .dat(xspeed) to niestety nie jest rozszerzenie listy do tunerów 890hd i nie da sie nic z tymi plikami zrobic w kontekście tego tunera.
piranha
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-09-18, 18:19

Postprzez carolina » 2008-09-27, 22:57

2 korekty:
1) to ciekawe z ta inicjalizacja modulow-- mam wiec wyjatkowego pecha bo oba klony tj. Interstar i Octagon maja te przypadlosc. Oba inne klony Vantage i nanoxx nie wiec pozwalam sobie trwac przy swoim zdaniu
2) odnoscnie list kanalow-- tunery Interstar i Octagon ( ostatnio tez Vantage) wymagaja tzw. Factory Reset (po polsku chyba ustawienia fabryczne) po wgraniu nowego oprogramowania. "Urokiem" tego dzialania jest, ze znika lista kanalow. Aby temu zapobiec trzeba zrobic Memory Backup ( przepraszam , ze pisze po angielsku te nazwy ale nie mam w tej chwili dostepu do tunerow a uzywam menu w jezyku angielskim )-- cos jak zrzut czy kopia pamieci-- przed wgraniem nowego softu. Potem wgrywa sie soft, nie ma listy kanalow ale mozna zrobic MEMORY RESTORE ( znow nie pamietam jak to jest w menu po polsku -- przywrocenie pamieci moze) i lista kanalow sie pojawia. Jesli sie o tym zapomni no to kiepsko-- proby wgrania listy kanalow z PC edytorem SetEdit koncza sie czasem komunikatem o niekompatybilnosci softu. Dokonanie Factory Reset w Vantage nie skutkuje zniknieciem listy kanalow ( to tak na marginesie)
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez Jurek » 2008-09-29, 08:56

W GI-890 również zrobienie resetu fabrycznego (factory reset) nie musi skutkować zniknięciem listy, można zaznaczyć w opcjach resetu Nie dla aktualizacji TP. Oprócz sposobu podanego przez Ciebie na zachowanie listy (backup) można również wgrać nowy soft z pendrive`a, po czym po restarcie zazanczyć cancel przy pytaniu o aktualizację TP. Lista zostaje.
BTW - też mi się nie podoba, że nowe wersje softu wymagają nowej listy (jeśli się pominie manewry opisane powyżej). Nadzieja w tym, że programiści przestaną grzebać w edycji kanałów.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości