Spark 1.2.63

Moderator: sq9

Spark 1.2.63

Postprzez Jurek » 2013-04-08, 11:50

Jest już dostępne w aktualizacjach Spark oraz na dedykowanym ftp-ie nowe oprogramowanie do Spark Triplex/One. wersja 1.2.63. Lista zmian:

- możliwość kontrolowania tunera z poziomu aplikacji android (Spark.apk, dostępne na ftp-ie w folderze Aplikacje)
- nowe funkcje:
a) wsparcie dla multi PLP dla DVB-T2 (dot. Triplex)
b) wsparcie dla HLS/UDP dla web tv
c) nowe sterowniki wifi: DWA-125 oraz DWA-140
- ulepszenia:
a) klawiatura wirtualna Opera
b) crossepg (7 dni oraz możliwość aktualizacji w tle)
c) poprawa płynności systemu dla wysokich przepływności, szczególnie w 1080p
d) poprawki w tłumaczeniu na j. fiński
e) zamiana czcionki arabskiej w systemie na tahoma
- poprawione błędy:
a) błędny wybór miasta w prognozie pogody
b) błędne działanie LCN oraz powtarzanie kanałów dla DVB-T/C (dot. Triplexa)
c) szybsze ładowanie stacji radiowych
d) błędne wyświetlanie napisów arabskich
e) poprawka dot. blokowania sygnału dla DVB-T2 przed zakończeniem skanowania (dot. Triplex)

Na dedykowanym ftp-ie jest umieszczona pełna wersja oprogramowania z pluginem mcas 1.0.4 oraz zaktualizowaną (dzięki @richterowi) listą kanałów
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spark 1.2.63

Postprzez sabrex11 » 2013-04-09, 08:05

wgrałem wlaśnie ten nowy soft i jedno co się rzuca na wstępie to niewyraźna czcionka na CRT. poprzednia wersja tego nie miała.
Awatar użytkownika
sabrex11
 
Posty: 27
Dołączenie: 2010-01-30, 16:22

Re: Spark 1.2.63

Postprzez kalat » 2013-04-09, 14:24

Szkoda, że nie dodano picon dla polskich kanałów dvb-t
kalat
 
Posty: 47
Dołączenie: 2013-01-20, 10:58

Re: Spark 1.2.63

Postprzez sq9 » 2013-04-09, 20:18

@sabrex11 czcionkę możesz zmienić patrz w dziale GM990
@kalat pikony możesz sam dodać takie jakie potrzebujesz :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Spark 1.2.63

Postprzez kalat » 2013-04-10, 07:56

sq9 napisał(a):@sabrex11 czcionkę możesz zmienić patrz w dziale GM990
@kalat pikony możesz sam dodać takie jakie potrzebujesz :idea:


Pewnie mógłbym - nawet wgrałem ja do root/spark/AppUserDb/icon po zmianie formatu na jpg i rozdzielczości na204x126 z enigmy, ale nigdzie nie znalazłem informacji jak i skąd pozyskać informację jaką nazwę powinny mieć aby spark je widział.
kalat
 
Posty: 47
Dołączenie: 2013-01-20, 10:58

Re: Spark 1.2.63

Postprzez sq9 » 2013-04-10, 12:01

Do tej operacji służy Spark Editor 1.7
http://www.swtools.biz/tools/SparkEditor1.7.rar
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Spark 1.2.63

Postprzez marko47 » 2013-04-17, 10:03

Mam prośbę. Przy wyłączeniu i włączeniu systemu, nagrywanie zawsze jest na dysku c i trzeba zmieniać na d. Ja mam na malutkim penie z przodu e2(c) a większy dysk z tylu czyli d. Czy można to zmienić aby po restarcie tuner z automatu nagrywał na d?
marko47
 
Posty: 51
Dołączenie: 2012-11-05, 12:59

Re: Spark 1.2.63

Postprzez sq9 » 2013-04-17, 10:34

MENU/SYSTEM/USTAWIENIA PVR/HDD /ustawienia nagrywania
/ścieżka nagrań
wybierasz gdzie ma nagrywać zapisujesz i działa !

pamiętaj że odpinanie dysku i jego podpinanie podczas pracy systemu ma wpływ na punkty montowania !

linux to system który w zasadzie powinien działać ciągle po co go restartować (nie rozumiem ) chcesz nagrywać na d ustawiasz i tam nagrywa to o co chodzi :?:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Spark 1.2.63

Postprzez marko47 » 2013-04-17, 11:06

To ja wiem ale po restarcie ciągle wraca na c
marko47
 
Posty: 51
Dołączenie: 2012-11-05, 12:59

Re: Spark 1.2.63

Postprzez andx » 2013-04-19, 22:05

Czy ta wersja wnosi coś nowego względem 1.2.61? Bo z opisu to widzę, że głównie poprawki tłumaczenia języków, których i tak w Polsce nie będziemy używać ;)
wróciłem do 1.2.61 skoro nie widzę nic znaczącego w działaniu.
Zauważyłem, że do dziś jest błędne tłumaczenie na polski niektórych komunikatów.
Przykładem jest okno skanowania satelity gdzie zamiast komunikatu "Pozostało" wyświetla się przez kolejne wersje błędnie "Upłynęło". Chodzi o czas jaki orientacyjnie pozostał do końca procesu skanowania.
Przy polskich podpisach (znaczeniach funkcyjnych) klawiszy na dole ekranowych okien konfiguracyjnych tłumacz się zagalopował. Skoro na pilocie przycisk jest podpisany jako "Exit" to bezsensowne jest go tłumaczyć w oknach obsługi tunera na ekranie jako "Wyjście". Potem człowiek próbuje odruchowo szukać dla danej funkcji przycisku o nazwie "Wyjście" na pilocie, a przecież jest tylko "Exit" Tak więc tutaj opisy powinny zostać niezmienione, a nie na siłę tłumaczone wprowadzając tylko zamieszanie. Brakuje mi tu priorytetów przycisków na pilocie. Gdy weszliśmy wcześniej w którąś funkcję, ustawienie, to nie można z niej od kopa przejść do większości innych funkcji, innych menu, zanim pierw nie wyjdziemy z dotychczasowych za pomocą EXIT i dopiero wtedy odblokowuje nam się możliwość wchodzenia na inne działy. Komplikuje to obsługę, a wiem że inne urządzenia nie mają z tym problemu i pozwalają skakać pilotem po "kolejnych wierzchołkach gór, bez potrzeby schodzenia za każdym razem w doliny za pomocą Exit"
Logika działania strzałek przycisków góra-dół też jest zachwiana.
Jak włączymy sobie FAV to ich logika jest odwrotna niż przy wyjściu z FAV i skakaniu po kolejnych programach. Przy włączonym którymś z 32 FAV (ulubionych) naciśnięcie na pilocie strzałki w dół powoduje poruszanie się podświetlenia-wyboru programów z listy prawidłowo w dół listy za każdym naciśnięciem w kierunku rosnącej numeracji.
Ale po wyłączeniu Exit-em widoku okna FAV, ta sama lista dostaje odwrotnej logiki, teraz strzałka w dół (jak zapamiętaliśmy sobie kolejność naszych stacji i kolejne numery porządkowe) za każdym naciśnięciem powoduje, że przeskakujemy w górę listę do coraz mniejszych numerów kolejnych - czyli następuje lustrzane odbicie w kierunku działania strzałek góra-dół.
Czy w triplexie nigdy nie będzie możliwości że gdy coś nagrywamy to tuner blokuje inne głowice?
Przykładowo nagrywając coś ręcznie z DVB-T nie mamy możliwości przełączyć się na którąś z głowic SAT. Przy nagrywaniu blokowane są ulubione i nie może się po nich poruszać.
Nagrywając coś ręcznie z jednej głowicy SAT nie mamy możliwości przełączyć się w tym samym czasie na drugą głowicę SAT (czy DVB-T), do której jest zapięty inny konwerter - tak aby w chwili nagrywania z satelity B (zapiętego razem z satelitą C przez przełącznik diseqC do tunera 2) przełączyć się na satelitę A wpiętego bezpośrednio (bez przełącznika diseqC) na tuner 1.
Co jest dziwne, bo po to są przecież osobne głowice i osobne konwertery niezależne od siebie.
Po zakończeniu nagrywania wszystko działa bez zastrzeżeń.
andx
 
Posty: 9
Dołączenie: 2012-12-07, 08:25


Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości