tvheadend dla Triplex/One

Moderator: sq9

tvheadend dla Triplex/One

Postprzez Sly » 2013-02-19, 12:17

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem tego tunera. Mam jednak kilka wątpliwości.

Czy jest możliwe "udostępnienie" kanałów poprzez multicast? Czy jest na przykład dostępny tvheadend lub podobny program na tą platformę czy trzeba by było samemu kompilować ze źródeł?
Czy procesor jest wstanie "uciągnąć" odkodowywanie i udostępnianie kodowanych kanałów?
Czy jest możliwe podłączenie poprzez HUB USB dodatkowych tunerów DVB-T (sticków). Jest to o tyle konieczne, że w momencie oglądania na dwóch różnych odbiornikach dwóch kanałów z różnych MUX'ów, każdy tuner przekazuje sygnał z innego tunera.
Sly
 
Posty: 2
Dołączenie: 2013-02-19, 12:07

Re: tvheadend dla Triplex/One

Postprzez sq9 » 2013-02-19, 13:27

1.możliwe w E2 przez plugin PARTNERBOX to o czym piszesz czyli "tvheadend" nie jest stosowane w takiej formie :idea:
2.nie ma najmniejszego problemu :idea:
3.dodatkowe tunery DVB-T nie mają wsparcia :idea:
wszystkie udogodnienia dotyczące przesyłania sygnału via WAN są najlepiej rozwiązane w E2
wysyłanie czegokolwiek w "świat " ma sens wtedy gdy UP (prędkość przesyłania) mamy na poziomie > 6000 Kbps :idea: :mrgreen:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: tvheadend dla Triplex/One

Postprzez Sly » 2013-02-19, 13:42

Czy PARTNERBOX podaje "sygnał" w sposób zjadliwy dla XBMC?

Mnie raczej interesuje sygnał po LAN'ie i obieranie poprzez XBMC na telewizory (dom po ponownej aranżacji, łatwiej puścić sygnał po WiFi niż robić remont w domu celem położenia kabli ;) )
Sly
 
Posty: 2
Dołączenie: 2013-02-19, 12:07

Re: tvheadend dla Triplex/One

Postprzez pawelsonx » 2013-02-20, 09:51

coś brzęczy tylko nie wiadomo o co chodzi

oba systemy mają możliwość streamingu poprzez lan i zmiane kanału odbywa się to za sprawą strony www i wtyczki np vlcplayer. nie widzę potrzeby instalowania partnerbox jak odbiornikiem będzie pc.
Partnerbox zdjae egzamin między dwoma dekoderami gdzie jeden nie ma dostepu do sygnału sat

w e2 dreamstrem na pc dobrze zdaje egzamin czy to pod linuxem czy pod windą na androidzie dreamdroid vlc lub mxplayer .

Co do procka to ja kiedyś robiłem eksperyment nagrywałem jeden kanał ogladałem na tv inny a na lapku stream z trzeciego i chodziło to płynnie .

Jezeli chodzi o multicast to nie znam sie na masowym rozpowszechnianiu tv w sieci i wydaje mi się to że jest nielegalne . dekoder jest do uzytku domowego a nie przemysłowego
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42


Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron