SPARK 1.2.58 - brak TV naziemnej

Moderator: sq9

SPARK 1.2.58 - brak TV naziemnej

Postprzez viktus » 2012-10-24, 14:42

Witam

Może już ktoś miał taki problem i jest w stanie mi pomóc.
Mam GM Triplex. Pod FW SPARK 1.2.45 TV naziemna została pomyślnie wyszukana i działa. Po zainstalowaniu 1.2.58 musiałem wyszukać kanały TV naziemnej od nowa. Kanały zostały znalezione ale wszystkie mają ikonkę "$" i nie ma możliwości oglądania ich. Mam komunikat "Brak uprawnień".

Czy to jest wina softu czy może ustawień (chociaż żadnych nie zmieniałem)?

Tuner jest podłączony kablem do netu, soft aktualizowałem dwukrotnie i nic się nie zmieniło.
viktus
 
Posty: 1
Dołączenie: 2012-10-22, 18:59

Re: SPARK 1.2.58 - brak TV naziemnej

Postprzez Parker25K » 2012-10-26, 14:20

u mnie na scart było opóźnienie dźwięku do obrazu wróciłem do 1.2.54 raczej to problem softu
Parker25K
 
Posty: 12
Dołączenie: 2012-06-15, 11:15

Re: SPARK 1.2.58 - brak TV naziemnej

Postprzez Jurek » 2012-10-29, 11:34

viktus napisał(a):Witam

Może już ktoś miał taki problem i jest w stanie mi pomóc.
Mam GM Triplex. Pod FW SPARK 1.2.45 TV naziemna została pomyślnie wyszukana i działa. Po zainstalowaniu 1.2.58 musiałem wyszukać kanały TV naziemnej od nowa. Kanały zostały znalezione ale wszystkie mają ikonkę "$" i nie ma możliwości oglądania ich. Mam komunikat "Brak uprawnień".

Czy to jest wina softu czy może ustawień (chociaż żadnych nie zmieniałem)?

Tuner jest podłączony kablem do netu, soft aktualizowałem dwukrotnie i nic się nie zmieniło.


Rozumiem, że jako kodowane ($) masz oznaczone stacje free? Bo mamy sporo zapytań dotyczących stacji z pakietu mobilnej TV Polsatu, które wszystkie są kodowane.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: SPARK 1.2.58 - brak TV naziemnej

Postprzez kris_kjk » 2012-10-29, 20:27

Proponuję przeskanować ręcznie w 3 krokach dla 3 MUX-ów, automatyczna instalacja dublowała mi MUX-y, zwykła siatkowa łapała sygnał z dwóch nadajników (z drugiego tyłem anteny) i kanały naziemne kodowane Polsatu.

1 krok - Menu > Instalacja > Instalacja ręczna > Dodaj (zielony)
Częstotliwość wg. mapki i tabelki odczytujemy dla naszego nadajnika:
MUX1 - http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1
Szerokość pasma ustawiamy 8 MHz, nr. kanału wg. linka powyżej odczytujemy z tabelki, zapisujemy OK > Skanuj (czerwony)

2 krok - Menu > Instalacja > Instalacja ręczna > Dodaj (zielony)
Częstotliwość wg. mapki i tabelki odczytujemy dla naszego nadajnika:
MUX3 - http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2
Szerokość pasma ustawiamy 8 MHz, nr. kanału wg. linka powyżej odczytujemy z tabelki, zapisujemy OK > Skanuj (czerwony)

3 krok - Menu > Instalacja > Instalacja ręczna > Dodaj (zielony)
Częstotliwość wg. mapki i tabelki odczytujemy dla naszego nadajnika:
MUX3 - http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3
Szerokość pasma ustawiamy 8 MHz, nr. kanału wg. linka powyżej odczytujemy z tabelki, zapisujemy OK > Skanuj (czerwony)
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08


Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron