Opinie/Problemy z PKT GM Triplex NEBULA v2

Moderator: sq9

Opinie/Problemy z PKT GM Triplex NEBULA v2

Postprzez boban61 » 2012-09-06, 07:08

Witam ,


Mam małe problemy z nagrywaniem w tej Enigmie. Widać , że jest lepiej niż w Sparku ale też nie wszystko działa do końca dobrze.

1.Mam problem z dyskiem.Za każdym razem gdy odłączę go od tunera aby ponownie nagrać muszę go zainicjować co w praktyce oznacza, że trzeba kasować to co się wcześniej nagrało.Podobna sytuacja ma się gdy wyłączę tuner na dobre (Deep Standby) - trzeba go ponownie inicjować co by móc nagrywać. Czy ktoś ma takie problemy ?Zastanawiam się też czy to nie mój dysk jest trefny. Jest to dysk zewnętrzny , nie trzeba go podłączać oddzielnie do kontaktu.Zanim go podłączyłem formatowałem go programem Createmi , a partycje zrobiłem w formacie ext2.

2.Czasem gdy nastawie nagrywanie przez Dreambox WebControl i nastawie by tuner po wszystkim przeszedł do stanu Standby nie jest możliwe go włączyć po wszystkim.Pilot nie reaguje , przyciski na tunerze podobnie , jedyna opcja to wyłączyć i włączyć go ponownie przyciskiem 0/1 z tyłu.

Mimo to widzę potencjał i na prawdę jest znacznie lepiej jeśli chodzi o nagrywanie w porównaniu ze Sparkiem.Jeśli udało by mi się rozwiązać powyższe problemy było by już zupełnie pięknie.

3.troche offtop , mam też problem z pobraniem list kanałów w crossepg, niby coś zaczyna pobierać ale tylko przez chwile i nie mam ostatecznie EPG na cały tydzień. ide konfiguracja/crossepg/wybieram rytec/pobierz teraz/ i pobiera ale trwa to 3 sekundy podczas gdy ponoć powinno do kilku minut. Tak czy inaczej EPG nie ma .
4. Mam problem z ustawieniem dzwięku na kino przez opticala. w opcjach ustawiam dzwięk na SPdif ale nic się nie dzieje , amplituner nie widzi sygnału , czy ktoś też ma ten problem i może go rozwiązał??


pzdr i dzięki za pomoc
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: Opinie/Problemy z PKT GM Triplex NEBULA v2

Postprzez SebiCo » 2012-09-06, 08:16

Dysk zamontuj poprzez mountmanagera - znajdziesz go w BP - i będzie automatycznie montowany przy starcie.
SebiCo
 
Posty: 30
Dołączenie: 2011-04-13, 09:16

Re: Opinie/Problemy z PKT GM Triplex NEBULA v2

Postprzez boban61 » 2012-09-06, 12:43

Dzieki za szybka odp. W BP tzn gdzie dokladnie bo nie orientuje sie?
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: Opinie/Problemy z PKT GM Triplex NEBULA v2

Postprzez boban61 » 2012-09-06, 15:04

Ok.Znalazłem.PKT BluePanel/MOuntCenter/HDD Manager/Użyj automontowania nastawiam na "włącz" i jak tylko wychodzę z tego menu i wchodzę z powrotem to ponownie jest "wyłącz". W konsekwencji dysk po każdym wyłączeniu jest niezdatny do dalszego nagrywania. Jakieś pomysły?
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: Opinie/Problemy z PKT GM Triplex NEBULA v2

Postprzez SebiCo » 2012-09-07, 05:53

Automat nie jest najlepszym rozwiązaniem ... ustaw na pierwszej pozycji partycję na którą chcesz nagrywać i zamontuj i to wszystko
SebiCo
 
Posty: 30
Dołączenie: 2011-04-13, 09:16

Re: Opinie/Problemy z PKT GM Triplex NEBULA v2

Postprzez boban61 » 2012-09-09, 16:11

Witam ,


Dzieki Panowie (PKT) za kawał dobrej roboty.Niestety nie obyło się bez kilku buggów.

1.Mam problemy z nagrywaniem.Kiedy z WebControl ustawie sobie nagrywanie kilku pozycji, np. na noc, po czym nastawiam by tuner przeszedł na czuwanie to kolejnego dnia po uruchomieniu dekoder jest zwieszony. Owszem uruchamia się natychmiast ale pilot i przyciski na dekoderze nie reagują :( Jedyna opcja to oczywiście 0/1 z tyłu dekodera. Niestety po tym zabiegu na moim dysku po wciśnięciu przycisku folder na pilocie pliki te nie są widoczne. I teraz pytanie czy to wina dysku (próbowałem na 2 różnych) czy może złego mountowania ew formatowania go czy też image'u? Postanowiłem zobaczyć co się stanie jeśli po nagraniu tuner ma przejść w głębokie czuwanie. Okazało się , że tuner się zwiesił i po uruchomieniu , wpierw pokazał się zielony ekran , mówiący , że wystąpił problem , po czym dekoder się zrestartował a następnie tuner się uruchomił ale był tylko głos , bez obrazu . Pilot nie reagował . Co mam teraz zrobić ? Czy po prostu od nowa wgrać Enigme?

2Jak u was wygląda nagrywanie nastawiane z WebControl , macie podobne problemy ?
3.Jak wygląda z obsługą dysków , jak dobrze go zinicjalizować , sformatować czy też zrobić mount ,czy co tam jest konieczne aby wszystko pięknie śmigało nawet po wyłączeniu dekodera w stan głębokiego czuwania ( po płytkim też w sumie problem , patrz wyżej)?

2. Jak dokładnie pobrać EPG na kolejny tydzień. Wiem gdzie to się robi w opcjach ale po wciśnieciu rytec Polska dekoder zamiast kilku minut (tak jest u mojego kuzyna na vu+) pobiera coś 3 sekundy i tyle . W rezultacie EPG jest dziurawy co widać szczególnie w WebControl gdzie nie mogę automatycznie nastawić nagrywania ponieważ w wielu kanałach nie ma szczegółów co do EPG.

Ogólnie jednak super robota i mam nadzieje kolejna wersja wyeliminuje ww problemy , chyba , że ja coś źle robię mam zły dysk itp. i już teraz można jakoś rozwiązać powyższe problemy?


pzdr
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00


Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron