TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Moderator: sq9

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2013-02-14, 00:47

1.oscam ma wpływ na szybkość działania tunera , jak jest źle konfigurowany
2.podłączony dysk musi mieć odpowiedni format ,nagrywanie materiału HD na FAT32 to nie porozumienie :idea:
3.większość problemów wynika z nie wiedzy użytkownika i przekonania że tuner na Linux wystarczy tylko uruchomić i już jest OK :roll:

jest otwarty nowy dział na forum Poradniki w którym będą dostepne porady dla nowicjuszy
nalezy pamietać że to co jest robione na forum w moim wypadku,oraz wielu innych kolegów nie jest związane z pracą w GM ,tylko poświęconym własnym wolnym czasem :idea: :!:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez pela222 » 2013-02-14, 11:32

Dzięki sq9 za odpowiedz

Zdaję sobię świetnie sprawę że wiekszość problemów wynika z niewiedzy użytkownika, ale mogę dodać od siebie że miałem wcześniej takie tunery jak: pionek 1430, Ferguson (nie pamiętam modelu), Chińczyka dm500, opticum x403p i z wszystkimi byłem wstanie osiągnąć zamierzony cel...może fakt że oczekiwania były mniejsze (a i same możliwości tunerów mniejsze) ale zawsze po godzinach przegladania takiego czy innego formum znałem odpowiedzi na pytania bez ich zadawania na forum (w myśl zasady że jak ty masz problem to już pewnie ktoś też go miał i go opisał :) ) W przypadku tego triplexa mój problem polega na braku wystarczającej ilości czasu na przewrtowanie wszystkich forów a wszędzie informacje są szczątkowe.
Dodatkowo w przypadku tego tunera to co miało być (tak myślałem) jego atutem czyli podwójny system jest moją zmorą. Wchodzę na forum, a tu ktoś opisuje coś dla E2, a ktoś inny dla sparka. Dla mnie jako nowicjusza to powoduje dodatkowy zamęt bo czasem czytam, czytam, żeby się domyślić ze to jest rozwiąznie dla E2 a nie dla Spark. Oba systemy są linuxowe wiec jak ktoś pisze że to jest dla linuxa to mi to nic nie mówi. Oczywiści ktoś bardziej zorientowany jak ty, nie ma z tym problemów, ale pisze bo widzę że nie jestem jedyny który się mota.
Myślałem (ale się myliłem) że Spark będzie włącz i używaj, a zabawa będzie na E2 który chciałem sobie stopniowo poznawać i rozpracowywać.

Dzięki za twój czas i pomoc sq9 bo widziałem mnóstwo twoich wpisów i bez pomocy twojej i kilku innych był by prawdziwy dramat :)

Wracając do mojego problemu:
Dysk mam rzeczywiści w FAT32. Wynika to z faktu że mój router (Hg556a) daję uprawnienia do zapisu tylko przy tym rodzaju partycjonowania (tak gdzieś czytałem więc tak ustawiłem) zrobię testy i zobaczę czy to prawda. Widziałem twoje podpowiedzi co do NTFS / EXT2 no ale z uwagi na ograniczenia routera wybrałem FAT...no i klops

-----------------------------
Update:
Co do uprawnien write/read na NTFS okazało się że była to jakaś bzdura lub niaktualna informacja. Sformatowałem dysk do NTFS i jest może i lepiej...nagrywałem TVP2 HD i tuner zawiesił się dopiero przy trzeciej zmianie kanału :-( wcześniej na FAT przy jakiejkolwiek zmianie kanału

-----------------------------
Update 2:
Podłączyłem dysk sformatowany jako NTFS bezpośrednio do tunera (Spark). Nagrywa kanał HD i nie ma zawiszenia przy przełączaniu kanałów...ale...ale jak zawsze wolny.wolny,wolny. ten tuner tak muli że to jest historia...kompletna katastrofa...żeby zmienić kanał to czasem po 3-4 razy duszę przycisk na pilocie. A mam włączony jeden plugin: oscam. Co się stanie jak włączę jeszcze coś...strach się bać :(

Tutaj pytanie:
1) czy idzie używać tego tunera z dyskiem sieciowym (chodzi mi o praktyczne a nie teoretyczne użytkowanie)
2) dlaczego / jak jest możliwa przyczyna mulenia tunera. Jak pisałem daleko mu do błyskawicy nawet jak nie nagrywam...jak nagrywam to już jest naprawdę słabo

Męczę temat nagrywania bo to był główny powód wymiany na nowy. Chciałem kupić BSLA i mogłem go mieć za prawie połowę tego co zapłaciłem za tego triplexa. Posłuchałem porad na forach że triplex nowszy i w ogóle lepszy itd. a teraz jestem zawiedziony.

-------------------------------
Update 3:
Mam teraz podłączony dysk w NTFS bezpośrednio do tunera. Tak jak pisałem wcześniej może nie jest idealnie (tuner lekko zwalnia) ale jest to do zaakceptowania. Zastanawia mnie jednak dlaczego pomimo nie nagrywania niczego na tunerze mam cały czas ikonę sygnalizującą pracę dysku? Chyba ma to coś do czynienia z timeshift bo użyłem tej funkcji i pomimo zakończenia nagrywania już tak zostało. Wyłączeniu tunera do standby i po włączeniu już tak cały czas się kręci ta sygnalizacji i dysk coś tam sobie pyka...jak to naprawić/wyłączyć?
Triplex-7162
pela222
 
Posty: 2
Dołączenie: 2013-02-13, 22:12

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez emeryt » 2013-02-22, 15:19

sq9 napisał(a):....
3.większość problemów wynika z nie wiedzy użytkownika i przekonania że tuner na Linux wystarczy tylko uruchomić i już jest OK :roll:
:


Może i z winy uytkownika. Skoro po wyjęciu z pudełka nie można tego od razu uruchomić to dystrybutor powinien dorzucać obszerne opracowanie .
To jest zasadniczo ZWYKŁY sprzęt RTV o większych możliwościach dla tych którzy chcą i lubia pogrzebać w sofcie. Po wyjęciu z pudełka i obsłudze jak firma przykazała ma po prostu działać. Płacę za coś co ma być do użytku, a nie do ciągłego grzebania w ustawieniach czy formatowania dysku bo TS nie działa.
.... wyjmuję z pudełka podłączam dysk sformatowany tak powinien być....i kicha: raz działa jak powinien ale najczęściej nie.
Ustawiam nagrywanie i coś tam magrywa, ale najczęściej obejrzeć tego nie mogę bo plik jest uszkodzony.
I gdzie tu moja wina? Ustawiam proste parametry : gdzie ma nagrać i jakiś tam margines, formatuje dysk i kolejna klapa.
Już napisałem, że na powinna być na pudełku uwaga że to tuner w którym niektóre funkcje działaja w sposób przypadkowy i moga nabywcę doprowadzic do białej gorączki.
Ostatnio edytowany przez emeryt, 2013-02-27, 21:43, edytowano w sumie 1 raz
emeryt
 
Posty: 13
Dołączenie: 2013-01-17, 21:49

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Peyu » 2013-02-27, 21:26

Czy jest możliwość na stworzenie dodatku w wyszukiwanie aby tuner wyszukiwał kanały pakietowo dla cyfry+ i np TNK tak jak mają tą opcję inne tunery czy telewizory samsunga.
Orbitron 3m Mesh lnb inverto c-band
GI-S 980 2CR2CI HD PVR
Konwerter Invacom SNF-031
Antena 2metry Svensat - Żniniewicz 90E-43W Heavy Duty Siłownik 36"
Deklinacja 8"
Laminas 1.8m Astra 2F
Laminas 2,7m przygotowania do montażu.
Peyu
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-07-27, 17:36
Miejscowość: Wielkopolska

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez bronek280283 » 2013-02-28, 00:15

Możliwość zawsze jest, ale kto temu podoła? :-? Szybkie wyszukiwanie jest w Amiko, ale ograniczone do Tv Vlanderen, także wątpie.
?GM990Image ??????????
?SW: 1.2.85 ?Mod?Image
?DX: 53,0°E ? 30,0°W
?E2 ? Nie dla GM990!
Image
Awatar użytkownika
bronek280283
 
Posty: 293
Dołączenie: 2011-01-27, 18:41

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez boban61 » 2013-03-03, 22:30

Witam , mam podobne problemy jak koledzy , chodzi mi o nagrywanie .
Tuner na E2 Nebula v3 od PKt , Oscam 4.2 o ile mnie pamiec nie myli .

1. Mam problem z nagrywanie, nagrywam jeden a ogladam drugi i niestety jest klatkowanie , pixeloza i co chwila przeskakujacy obraz, dzwiek jest ok , obraz nie wyrabia , jeszcze gorzej jest jak nagrywam 2 kanaly a ogladam 3ci , jak to rozwiazac, czy to wina dysku ?

2. Liczylem , ze z tym tunerem jesli nastawie cos do nagrania na noc , za dzien , dwa czy tydzien to zawsze nagra i bedzie ,niestety raz nagra , raz sie zawiesi , raz sie nie wylaczy , dlaczego ? Probowalem roznych dyskow , zewnetrzny bez zasilania , zewnetrzny z zasilaniem i niestety problem pozostaje ( troche lepiej przy tym z zewnetrznym zasilaniem) Oczysiscie dyski uprzednio sformatowane do formatu ex . Jaki dysk polecacie do Triplexa , aby zawsze nagral i dzialal ?

Troche mnie irytuje ten tuner i zastanawiam sie czy aby nie zmienic na NBox BSLA, ENIGMA2
http://allegro.pl/nbox-bsla-enigma2-fla ... 13305.html

Czy na E2 ten tuner jest stabilny i nie bede mial ww problemow ?
pzdr
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2013-03-04, 11:54

1.Nagrywanie programów kodowanych wiąże się z odpowiednimi ustawieniami w serwerze u Ciebie jest oscam więc to o niego chodzi (to nie jest wcale takie łatwe )
2. mam nbox-a i niby co tam jest lepiej ? obsługa 2xDVB-S2 jest moim zdaniem dużo gorsza zaczynając od tego że głowice pracują na odwrót ,zapisanie ustawień LNB nie zawsze jest możliwe ,no i to jest tuner "po przejściach" czyli używany ,a oprogramowanie nie jest wcale takie stabilne jak mogło by się wydawać :idea:
Akurat mocno testuję Neutrino które wydaje się sporo lepsze od E2 ze względu na mniej "pierdół" które powodują różne problemy !
Jeżeli znajdę więcej czasu(moja praca kompletnie nie jest związana z elektroniką ogólnie rozumianą ) to takie Neutrino będzie na forum dostępne :idea: ;-)
oscam 1.0 4XXX to kompletna staroć, należało by poszukać nowszej wersji z tych 1.2 7XXX lub 8XXX trzeba też dobrać odpowiedni DVB API
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez boban61 » 2013-03-04, 18:54

Dzieki za szybka odpowiedz .

Wlasnie na forum pkt zapytalem czy ten image

Neutrino-martiiGit-by-FFTeam_7162

mogl by rozwiazac moje problemy , z tego co piszesz to moze byc lepiej ?

Nie bedzie juz problemow z nagrywaniem ? Jest tam wersja PL?


Co do Oscam to w pluginach do pobrania z poziomu tunera mam tylko ponizsze wersje :

3144 stable
3527 bin only
4123 bin only
4158 bin only
W internecie znalazlem nastepujace :
7704
7858
7884

Którą polecasz ? A moze ta z cyfra 8 na początku , nie mogę jej jednak znaleźć?
Jest tez coś takiego jak Ymod , co to jest ?

2. Ten dysk z zewnetrznym zasilaniem jest stabilniejszy , ten moj vaio czasem i na zwyklym kompie mial problemy . Widze jednak , ze nie skupiles sie na dyskach , czyli to nie tu mam szukac rozwiazania problemu z nagrywaniem ?

3, Co to jest DVB API i jak mogę je odpowiednio dobrać?


pzdr


EDIT :

Po załadowaniu Oscam 7884 i nagrywaniu 2 kanałów jednocześnie przy oglądaniu 3ciego nie ma pixelozy , zacięć i skoków. Czyżby kwestia nagrywania miała się rozwiązać ? Zobaczymy jak nastawie kilka programów na najbliższe dni i czy dekoder wszystko ładnie zapisze .

EDIT 2:

Jednak przy równoczesnym nagrywaniu 2 kanałów i próbie uruchomienia jednego z nagrywanych od początku tuner się zawiesił . Wpierw miał kłopot z wejściem do folderu z nagrywanymi plikami , następnie był komunikat , że dysk jest pełny i w ogóle nie było widać na nim plików , ostatecznie tunek się zawiesił. Mimo to chyba jest lepiej ?

http://chomikuj.pl/brimstone/*e2*97*8f+ ... 2272252688

Czy ten OSCAM ver 8 to ten oscam-ymod18T35nct stapi? Co to znaczy , że supportuje stapi ?
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2013-03-04, 20:49

oscam ymod to śmieci nie polecam !
musisz dopasować do własnych potrzeb wersję oscam
spróbuj tej1.2 8424
http://dvb-upload.com/index.php?action= ... pid=357336

DVB.API jedna ze składowych oscam.conf

[dvbapi]
enabled = 1
user = local
boxtype = dreambox # do wyboru w WEBIF w zakładce configuration dreambox/duckbox/UFS910/dbox2

z Twoich wypowiedzi wynika że musisz poświęcić trochę czasu na zdobycie wiedzy o oscam ,to co wiesz to za mało :idea:
forum wymaga rejestracji:
http://www.sat-4-all.com/board/topic/86 ... m-funkcje/
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez boban61 » 2013-03-04, 21:18

Dzięki,

jutro będe w domu to wrzuce ten OSCAM i zobaczymy jak będzie się prezentować.

Co do wiedzy o OSCAM to rzeczywiście jestem początkujący . Gdzie mogę taką wiedze zdobyć ? Czy to po prostu żmudne przeglądanie różnych forum czy może jest miejsce gdzie krok po kroku bede mógł tą wiedzę systematycznie , zaczynając od podstaw , wzbogacać.


pzdr
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez pawelsonx » 2013-03-06, 14:18

co do oscama dośc dokładny opis jest tu http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez boban61 » 2013-03-09, 12:39

Dziękuje za podpowiedzi .

Niestety OSCAM 7 nie pomógł , mimo iż nastawiłem do nagranie MU-RM i chciałem go obejrzeć 1,5 h później kiedy nadal się nagrywał to po moim przyjściu okazało się , że nagrał tylko 40 min a później miałem czarny ekran . Po raz kolejny ogromny zawód .

Może ten OSCAM 8 pomoże . Jak go uruchomić ? Wgrałem go przez Total Commandera ale w opcjach wyboru z poziomu tunera mam tylko nazwę OSCAM , bez numeru , która nie chce działać . W pliku który pobrałem jest wiele plików więc może źle go wgrałem , proszę o pomoc?


pzdr
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2013-03-09, 16:00

Jakoś nie mogę doczytać w jakim formacie jest Twój dysk?

FAT32/NTFS na NEBULA praktycznie niemożna nargrywać
NTFS na SPARK i wielu innych systemach nagrywanie max 1 program
ext2/3 można nagrywać jednak w zależności od oprogramowania ilość nagrywanych programów jest ograniczona :idea:
po dodaniu nowego oscam należy sprawdzić czy ma atrybut 755
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez boban61 » 2013-03-09, 16:50

Dysk jest w formacie ext 2 . Może Ext 3 będzie lepszy ?

Jak mam sprawdzić jaki ma atrybut ?
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez marko47 » 2013-03-10, 11:24

Musisz mieć w pc program do kontaktu z boxem ja polecam File Zila :idea:
marko47
 
Posty: 51
Dołączenie: 2012-11-05, 12:59

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron