TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Moderator: sq9

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez boban61 » 2013-03-10, 13:31

Nastawiłem wczoraj 5 rzeczy do nagrania , tak oto spisał się dekoder:

- Pasażer 57 nagrał cały
-Millenium nagrał 1 minutę i kilka sekund :/
-Krwawy Sport nagrał 5 minut :/
- Cafe Futbol dziś rano 5 minut :/

Żadne z nagranie się z sobą nie pokrywało.
Na 4 rzeczy jedną nagrał ok , reszta syf .Dostaje szału z tym dekoderem .

Czy na SPARKu , nowszych wersjach , nie ma takich problemów ? Może inna Enigma rozwiąże problem ?

pzdr
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2013-03-10, 13:55

podobno HDMU nagrywa Ok ale ja tego nie sprawdzałem :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez szuwar » 2013-03-11, 09:03

@ boban61

Ile sygnałów antenowych masz podłączonych do dekodera?
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez pawelsonx » 2013-03-11, 12:15

mi nagrywa bez problemu na pkteam na dysku twardym usb ale ja mam karty w dekoderze i własnoręcznie skompilowany oscam. Nie zacina mimo że nagrywam jedno oglądam inne a stremuje cos innego na pc. dodatkowo mam w sharingu domowym openboxa s6 (na procku sti) i tez działa.

1 Jakie masz karty ?
2 Jezeli masz klineta shar tylko czy dobrodziej umożliwia korzystanie z dwóch ecm jednocześnie bo byc może tuner dostaje bana na cw
3 Antena jest dobrze ustawiona
4 Dysk jest dość szybki ?
5 Jakie emu stosujesz bo mgcamd nie obsłuży ci dwóch głowic
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2013-03-11, 14:33

@ pawelsonx
dlaczego binarka z Twoim oscam nie jest podpięta do postu :?:

Ok dzięki za udostępnienie ! :-D
Jak sam kompilujesz to na dzień dzisiejszy dobrze było by dodać SECA bo tego brakuje ,chyba że to jakiś problem :?:
proponuję założyć osobny temat dla OSCAM by pawelsonx ?
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez boban61 » 2013-03-11, 19:24

szuwar napisał(a):@ boban61

Ile sygnałów antenowych masz podłączonych do dekodera?



2 kable , do konwertera twin wiec chyba nie tu leży problem .
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez pawelsonx » 2013-03-11, 21:33

sq9 napisał(a):@ pawelsonx
dlaczego binarka z Twoim oscam nie jest podpięta do postu :?:

bo to mój twór brak ze wsparc iem emm innych systemów niż conax i nagra do tego brak połowa funkcji jal loadbalnacing cachhex itp. Na jednym z forów zostałem zbanowany dlatego że stwierdzilem że stabilna wersja pod nboxa nie jest 7119 tylko 1.10 6089 . Dlatego daje linka do chomika niech kot chce niech testuje http://chomikuj.pl/pawelsonx/oscam+sh4
tylko czytac uważnie co zawiera a czego nie
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez boban61 » 2013-03-11, 22:19

pawelsonx napisał(a):mi nagrywa bez problemu na pkteam na dysku twardym usb ale ja mam karty w dekoderze i własnoręcznie skompilowany oscam. Nie zacina mimo że nagrywam jedno oglądam inne a stremuje cos innego na pc. dodatkowo mam w sharingu domowym openboxa s6 (na procku sti) i tez działa.

1 Jakie masz karty ?
2 Jezeli masz klineta shar tylko czy dobrodziej umożliwia korzystanie z dwóch ecm jednocześnie bo byc może tuner dostaje bana na cw
3 Antena jest dobrze ustawiona
4 Dysk jest dość szybki ?
5 Jakie emu stosujesz bo mgcamd nie obsłuży ci dwóch głowic



1. Nd.
2.Mogę korzystać z dwóch jednocześnie.
3.Na żadnym kanale nie ma problemów z odbiorem , więc myśle , że jest ok.
4. Dysk nie jest najnowszy , ale w sumie nie wiem jaką ma szybkość. Myślę , że 1 kanał powinien nagrać bez problemu. Mogę ewentualnie nastawić do nagrania kanały SD i zobaczymy jak wtedy będzie.
5.OSCAM 7441 o ile mnie pamięć nie myli.
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez pawelsonx » 2013-03-14, 15:53

sq9 napisał(a):Jak sam kompilujesz to na dzień dzisiejszy dobrze było by dodać SECA bo tego brakuje ,chyba że to jakiś problem :?:
proponuję założyć osobny temat dla OSCAM by pawelsonx ?


nie ma problemu dodać seca ja nie dodaje bo nie używam
kompilacja to 5 minut jak ktoś ma ochotę na jakąś wariacje oscam można napisać skompiluje w miarę możliwości
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez emeryt » 2013-03-19, 19:21

Jak widzę moje problemy z pracą tego sprzetu nie sa odosobnione.
Dziwi mine tylko zwalanie winy na konfigurację tunera/pluginów/konwerterów/kabli/i nie wiadmo czego.
Rozłożyła mnie informacja, że tuner nie przełacza transpoderów przy podłączeniu jednego konwertera, bo to podobno zgodne z projektem :shock:
Ale gdzie to jest napisane w specyfikacji sprzętu?
Jeden z pierwszych tvin-tunerów sat z dyskiem INVERTO IDL7000 kupiłem 7 lat temu.
BRAK JAKICHKOLWIEK PROBLEMÓW. Logika obsługi bez zarzutu. Nie pamiętam, abym go resetował.....ale pora wymienić.
Na pewno żałuję, że dałem się skusić na triplexa. Jak na kłopoty które funduje trzy razy za drogi .
Może podesłać go do firmy. Jak go rozbiorą to może się czegoś inżyniery nauczą :?:

A dla tych co twierdzą, że trzeba "pogrzebać" bo inaczej nie będzie działać to tutaj moga zajrzeć:
http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=87&t=4601
http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=87&t=4600
emeryt
 
Posty: 13
Dołączenie: 2013-01-17, 21:49

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2013-03-19, 22:12

@emeryt
możesz wytłumaczyć o co Ci chodzi z NEBULA ? też Ci coś nie pasuje :?: :roll:

dobrze że odpisałeś , teraz już wiem że Ty zawsze znajdziesz problem :mrgreen:

Jeden z pierwszych tvin-tunerów sat z dyskiem INVERTO IDL7000 kupiłem 7 lat temu.
BRAK JAKICHKOLWIEK PROBLEMÓW. Logika obsługi bez zarzutu.


cytując Ciebie mogę tylko doradzać :unikaj tunerów z Linux to nie dla Ciebie :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez emeryt » 2013-03-19, 22:52

A czy ja napisałem, że coś mi nie pasuje ?
Wymina myśli w podanych linkach wskazuje, że co by nie wsadzić za soft do tunera - problem moze być.
emeryt
 
Posty: 13
Dołączenie: 2013-01-17, 21:49

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Jurek » 2013-03-20, 09:08

Czytając m.in. Twoje posty wrzuciliśmy Triplexa na solidne testy pod kątem nagrywania. Na początek uwaga - testujemy system SPARK, to jest oprogramowanie fabryczne do którego możemy się odnosić. Image oparte na różnych kompilacjach e2 są tworzone przez grupy hobbystów, którym za ciężką pracę cześć i chwała, ale są poza naszym zasięgiem.
Podłączone 2 niezależne sygnały do głowic, dysk 1T sformatowany na ext pod tunerem. 3 dni nagrywania z użyciem kart platform (smartHD oraz C+) we wszelkich możliwych konfiguracjach - jeden TP, dwa TP, oglądany trzeci program, z użyciem timera jak i "z palca" - wszystkie nagrania są dostępne, prawidłowe oraz odtwarzalne.
Uwierz @emeryt sq9 na słowo - odbiorniki oparte na linuksie należy konfigurować pod własne zastosowania. Dlatego właśnie został stworzony Spark, żeby obsługa była max. zbliżona do sprzętu opartego na zamkniętych softach. Jeśli obsługa tunera sprowadza się do oglądania oraz nagrywania na dysk, wystarczy plugin mcas i koniec, cała reszta niepotrzebnie zamula system. Jeśli chcesz wykorzystać wszystkie możliwości, które daje e2 - musisz się tego nauczyć, żadna instrukcja nie opisze całości, oczywiście abstrahując od faktu, że do image niezależnych nie piszemy żadnej instrukcji.
Pomoc takich osób jak sq9 czy pawelsonx na forach jest w tym kontekście bezcenna, ale do podstaw należy dotrzeć samemu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez emeryt » 2013-03-20, 11:43

Dzięki @jurek - zdecydowanie konktretna informcja i wszystko jasne.

Pozdrawiam
emeryt
 
Posty: 13
Dołączenie: 2013-01-17, 21:49

Poprzednia

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości