Spark-kilka pytań

Moderator: sq9

Spark-kilka pytań

Postprzez kegan » 2012-08-04, 10:53

Witam ,posiadam 990 od kilku dni-w zasadzie co ma odbierać odbiera ale mam kilka technicznych pytań:
1.Barzdo ważna dla mnie sprawa czy jest jakaś możliwość aby obraz był przesyłany jednocześnie po hdmi i scart ale bez zmiany rozdzielczości tzn.oglądam na jednym tv po hdmi 1080i a po scart puszczam sygnał do drugiego tv i też jest obraz.Pytam bo mój poprzedni tuner ariva 200 robił to bez problemu,jedynie wtedy na drugim tv pojawiał się w rogu napis "brak osd" ale ogólnie można było sobie spokojnie oglądać?
2.Czy w pozycji stand by jest opcja wyłączenia zegara tzn żeby poza diodą nic więcej się nie wyświetlało?
3.Dlaczego w spisie satelit mam tylko astrę i hot bird-posiadam obrotnicę i chciałbym ją wykorzystać?
4.Do czego służy funkcj nit wył/wł w wyszukiwaniu kanałów?
kegan
 
Posty: 10
Dołączenie: 2012-08-04, 10:40

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez sq9 » 2012-08-04, 11:34

ad.1 nie jest możliwe tak jak byś chciał
ad.2 nie w SPARK , w E2 można
ad.3 z tej wypowiedzi wynika że masz E2 z PKT więc zmień listę na inna taką jak Ci pasuje
od.4 NIT= informacje dotyczące kanałów na transponderze ,nie stosować często te dane są na satelitach nie aktualizowane i są problemy :idea:

UWAGA :
najgorszym zwyczajem nowego użytkownika forum jest pierwszy post i od razu nowy temat i to jeszcze zdublowany :!: :evil:
przykłady :
viewtopic.php?f=43&t=1145

viewtopic.php?f=43&t=1078

viewtopic.php?f=43&t=1071

totalny bajzel :!:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez kegan » 2012-08-04, 13:09

sq9 napisał(a):ad.3 z tej wypowiedzi wynika że masz E2 z PKT więc zmień listę na inna taką jak Ci pasuje


Mam najnowszego Sparka i zrobioną przez siebie listę.Niestety mam tylko dwie satelity-jak dopisać pozostałe?
kegan
 
Posty: 10
Dołączenie: 2012-08-04, 10:40

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez sq9 » 2012-08-04, 15:30

Standardowo w SPARK jest lista z wszystkimi dostępnymi u nas na orbicie satelitami :!: (no może kilku brakuje na siłownik ,ale na obrotnicę wystarczy)
zassałeś jakąś za pomocą tunera z internetu i masz dwie teraz :idea:
moje listy są na cztery sat H,A19,A23,A28 to Ci chyba nie wystarczy ale w temacie z listami jest ich więcej
TU:
viewtopic.php?f=43&t=1053
viewtopic.php?f=43&t=1143
listę możesz wgrać również z TRIPLEX będzie działać

na całą orbitę
http://chomikuj.pl/kikisek/Pliki/TRIPLE ... 524209.rar

CZYTAJ WIĘCEJ mam może jeszcze za Ciebie wgrać do tunera :evil:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez kegan » 2012-08-04, 16:13

sq9 napisał(a):CZYTAJ WIĘCEJ mam może jeszcze za Ciebie wgrać do tunera :evil:


Nie rozumię Twojej irytacji...Przecież nie prosiłem o listę ani o pomoc w wgraniu.... zapytałem tylko jak dopisać pozostałe satelity do mojej listy.Mój spark był bez listy,po zaktualizowaniu do najnowszej wersji oprogramowania również nie było listy i mogłem wgrać gotową ale nie poszedłem na łatwiznę tylko chciałem sam do czegoś dojść ...i tu problem bo wejście w menu-instalacja-instalacja satelitarna-skutkuje pojawieniem się tylko astry i hot birda!!! więc ponowię pytanie jak dopisać/dograć więcej satelit do mojej listy.Z tego co piszesz rozumię że nie można ?
kegan
 
Posty: 10
Dołączenie: 2012-08-04, 10:40

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez Jurek » 2012-08-06, 08:01

Po prostu je zaprogramowac lub wgrać gotowce podane przez sq9.
A irytacja wynika tylko z faktu, że powielasz tematy, które już wcześniej były omawiane.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez kegan » 2012-08-06, 19:32

Jurek napisał(a):Po prostu je zaprogramowac lub wgrać gotowce podane przez sq9.
A irytacja wynika tylko z faktu, że powielasz tematy, które już wcześniej były omawiane.


@Jurek ,bardzo przepraszam ale jak możesz to podaj linka do mojego problemu? jeżeli będzie on odpowiedzią na moje pytanie to więcej go nie zadam.Napisałem jasno i wyraźnie że nie idę na łatwiznę i chcę sobie sam stworzyć swoją listę i chyba jasno opisałem swój problem.Bez obrazy ale to chyba jest "firmowe" forum i wiadomo że każdy "świerzak" potrzebuje pomocy.Napisałeś aby satelity dopisać- ale jak ?.Przepraszam Cię bardzo ale kupiłem ten tuner kilka dni temu i niestety muszę stwierdzić że jeżeli "pomoc" ma tak wyglądać to sprzedam ten tuner i "ze względu na brak pomocy" nie polecę GM nikomu innemu :(.Miałem min,humaksa,pioniera ,fergusona i zawsze ktoś "poprowadził za rękę".Przepraszam za rozgoryczenie ale nie tego oczekiwałem tutaj:(.
kegan
 
Posty: 10
Dołączenie: 2012-08-04, 10:40

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez kris_kjk » 2012-08-06, 21:10

@kegan poczytaj, ja też się uczę TRIPLEXA, linuksa i całego tego softu do obsługi - http://chomikuj.pl/kikisek/Pliki/TRIPLE ... 716830.pdf
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez Jurek » 2012-08-07, 08:00

kegan napisał(a):
Jurek napisał(a):Po prostu je zaprogramowac lub wgrać gotowce podane przez sq9.
A irytacja wynika tylko z faktu, że powielasz tematy, które już wcześniej były omawiane.


@Jurek ,bardzo przepraszam ale jak możesz to podaj linka do mojego problemu? jeżeli będzie on odpowiedzią na moje pytanie to więcej go nie zadam.Napisałem jasno i wyraźnie że nie idę na łatwiznę i chcę sobie sam stworzyć swoją listę i chyba jasno opisałem swój problem.Bez obrazy ale to chyba jest "firmowe" forum i wiadomo że każdy "świerzak" potrzebuje pomocy.Napisałeś aby satelity dopisać- ale jak ?.Przepraszam Cię bardzo ale kupiłem ten tuner kilka dni temu i niestety muszę stwierdzić że jeżeli "pomoc" ma tak wyglądać to sprzedam ten tuner i "ze względu na brak pomocy" nie polecę GM nikomu innemu :(.Miałem min,humaksa,pioniera ,fergusona i zawsze ktoś "poprowadził za rękę".Przepraszam za rozgoryczenie ale nie tego oczekiwałem tutaj:(.


I właśnie po to jest to forum ;-) Nie do końca zrozumiałem o co Ci chodzi, najnowszą poradę w tym temacie masz tutaj viewtopic.php?f=47&t=1154
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez comag » 2012-08-08, 07:56

mam gm990 , firmware 1.2.52

w menu Spark jest dostępna aktualizacja 1.2.54 nie mogę jej pobrać online "błąd ściągania "

połączenie lan aktywne ( wchodzę youtube, opera . itp ........)

co zrobić w takiej sytuacji ??
comag
 
Posty: 8
Dołączenie: 2009-06-13, 11:41

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez waser » 2012-08-08, 10:43

Witam.Ostatni soft udało mi się pobrać 1.2.48 chociaż wcześniej też musiałem podchodzić kilkukrotnie zanim się się pobrał online niby wszystko działa ale z tym jest problem.Formułowałem różne zapytania w tym temacie na ;szukaj:ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.pozdrawiam.
waser
 
Posty: 19
Dołączenie: 2007-12-31, 00:57

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez Jurek » 2012-08-08, 12:51

Odpowiedziałem na maila, bo zanim wszedłem na forum dostałem go. Tak nawiasem mówiąc - jak mogę odebrać maila to automatycznie sprawdzam też forum, nie ma potrzeby pisania do mnie na wszelkie możliwe komunikatory etc.
Przyczyną są prawdopodobnie ustawienia firewall`a w sieci lokalnej. Połączenia z niektórymi portami są filtrowane i blokowane. W przypadku naszej sieci firmowej, jak również mojej domowej, nigdy, z wyjątkiem przepadków uszkodzenia, nie miałem problemów z pobraniem aktualizacji do Sparka.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez waser » 2012-08-09, 12:28

Jurek napisał(a):Odpowiedziałem na maila, bo zanim wszedłem na forum dostałem go. Tak nawiasem mówiąc - jak mogę odebrać maila to automatycznie sprawdzam też forum, nie ma potrzeby pisania do mnie na wszelkie możliwe komunikatory etc.
Przyczyną są prawdopodobnie ustawienia firewall`a w sieci lokalnej. Połączenia z niektórymi portami są filtrowane i blokowane. W przypadku naszej sieci firmowej, jak również mojej domowej, nigdy, z wyjątkiem przepadków uszkodzenia, nie miałem problemów z pobraniem aktualizacji do Sparka.

Witam.Wyłączenie zapory nic nie pomogło nadal nie można pobrać online.
P.Jurku napisałem wczoraj pytanie o wszystkie ustawienia na Sparku dość dużo było tekstu i otrzymałem odp.że post nieprawidłowy i treść zniknęła,czy mam pytania podzielić na krótkie lub była inna przyczyna.Pozdrawiam.
waser
 
Posty: 19
Dołączenie: 2007-12-31, 00:57

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez Jurek » 2012-08-09, 13:13

Prawdopodobnie przekroczona długość tekstu na forum, to załatwił automat. Z drugiej strony zadanie takiej ilości pytań raczej nie pomoże, lepiej skoncentrować się na najważniejszych a resztę znaleźć w postach forum.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spark-kilka pytań

Postprzez sq9 » 2012-08-09, 13:15

1.2.54 App
pobierz i aktualizuj z pendrive :idea:
jak będzie konieczność rejestracji to się zarejestruj :idea:


http://www.swtools.biz/2012/08/08/spark ... -2-54_app/

na firmowy FTP dodałem listę na obrotnicę działającą ! (działa w GM990 i TRIPLEX powinna działać w ONE FW 1.2.54)

od 30 W HISPASAT do 42E TURKSAT
sortowana:
CYFRA+
POLSAT
POLSKA_FULL
TNK HD
TNK SMART HD
n(iti)
ORANGE PL
SPORT
MUZYKA
BAJKI
FTA+HD GERMANU
SKY GERMANY
ORF
i wiele innych zgodnie listami kol RICHTER
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Następna

Powróć do Golden Media 990 CR Spark Linux

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości