Powrót z nowszej wersji bootloadera.

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Powrót z nowszej wersji bootloadera.

Postprzez orion » 2010-11-14, 02:34

Oryginalny GM loader nie pozwala wgrać starszego botloadera na nowszy.
W przypadku konieczności wgrania do GM starszego softu ze starszym niż zładowany bootloaderem, można skorzystać z softu Upgrade 2.0.0b
http://rapidshare.com/files/430713109/U ... 2.0.0b.zip

Przed uruchomieniem programu Upgrade 2.0.0b należy uruchomić plik rejestracyjny LZMA (kliknij 2 razy).

Etap I

01 # Wyłącz tuner z sieci.
02 # Połącz tuner z komputerem kablem rs-232.
03 # Włącz program upgrade 2.0.0b.
04 # Wybierz port ( com1- com10) - tutaj zależnie od COM na swoim komputerze gdzie podłączyłeś RS-232.
05 # Wciśnij connect i włącz tuner do sieci teraz trzeba poczekać aż program otworzy funkcje programowania.
06 # Klikając 2 razy zaznacz funkcję "All Chunk".
07 # Wybierz soft który chcesz wgrać i naciśnij "NEXT".

Etap II

01 # Teraz program będzie wgrywał soft.
02 # Czekasz do momentu kiedy na ekranie pojawi się komunikat, że operacja zakończyła się sukcesem.
03 # Naciskasz OK.
04 # Przed tym komunikatem tuner restartuje tak jak przy wgrywaniu z pendriva.
05 # Na ekranie mogą pojawiać się informacje o błędach nie zwracaj na nie uwagi.
06 # Można zacząć korzystać z nowego softu na tunerze.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Powrót z nowszej wersji bootloadera.

Postprzez Brimstone » 2010-11-14, 19:36

Używać na własną odpowiedzialność!!!

Jeśli na oryginalnym loaderze nie ma możliwości aby przywrócić poprzedni soft to GI powinno udostępnić odpowiednie oprogramowanie do takiego powrotu bo soft w wersji 1.3.05 jest chyba najgorszym softem jaki powstał na GMUnibox (poza poprawnym działaniem EPG). Jest tak nie dopracowany że w ogóle nie powinien się ukazać...
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Powrót z nowszej wersji bootloadera.

Postprzez orion » 2010-11-14, 21:52

Jakim poprawionym działaniem EPG, chyba żartujesz? Podstawowy ekran EPG nie wyświetla poprawnie pasków postepu dla audycji. o braku nagrywania i źle działających timerach nie wspomnę.1.3.05 to żenada nie wnosi nic nowego a wręcz uszkadza dekodery bez możliwości powrotu do poprzedniej wersji softu.
U mnie 9080 aktualnie trafił na półkę. Poczekam aż GI ogranie ten produkt, całe szczęście mam coś w zamian.
Co do narzędzia to przetestowałem działanie wielokrotnie, umożliwia powrót do starszej oryginalnej wersji sw.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Powrót z nowszej wersji bootloadera.

Postprzez Brimstone » 2010-11-15, 11:17

Program działa - to mogę potwierdzić i nie żartuje działanie EPG jest poprawione - odświeżanie (nie mylić z naprawione). Na pierwszej stronie jest wszystko opisane -> viewtopic.php?f=41&t=835&start=0
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Powrót z nowszej wersji bootloadera.

Postprzez orion » 2010-11-15, 12:52

Popatrz na odczyt EPG przy przełączaniu się z DVB-T na DVB-S i odwrotnie. EPG gubi się i na liście szczegółowej nie pokazuje aktualnie oglądanego programu, tylko pozycję z kosmosu.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Powrót z nowszej wersji bootloadera.

Postprzez Brimstone » 2010-11-15, 14:03

Nie mam zamiaru się kłucić, bo nie oto tutaj chodzi. Pod tym adresem jest temat "Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu" który założyłem w wiadomym celu viewtopic.php?f=41&t=835
Jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia to tam należy je pisać. Nie jestem testerem GI tylko zwykłym użytkownikiem, który jak dostrzeże jakieś błędy to o nich piszę, (oczywiście nie dostrzegę wszystkiego) aby zostały poprawione. Więc nie mów mi co jest nie tak a co tak tylko pisz tam, a epg w porównaniu z poprzednim softem w którym to EPG wogóle się nie odświeżało (wyświetlanie EPG względem aktualnej godziny) działa chyba lepiej, a jak zauważysz jakieś problemy to podziel się z nimi na forum....

1 :arrow: ( :-) Soft 1.3.05 - Poprawione) Jest problem z EPG ponieważ gdy zachodzi niezgodność z godziną po wejściu w menu EPG i wybraniu z opcji "więcej" lub "rozkład" EPG jest tam wyświetlane w sposób poprawny (zgadzają się zawsze godziny z aktualnym czasem), a wybierając opcję "szczegóły aktualne" "szczegóły następnego" to w momencie złego wyświetlania EPG na pasku informacyjnym w tych miejscach i oczywiście na pasku EPG jest wyświetlane niepoprawnie. Wiec prawdopodobnie jest jakiś błąd w sofcie skoro jedno EPG działa poprawnie a drugie ("uproszczone") jest wyświetlane w sposób błędny i tylko włączenie i wyłączenie odbiornika z pilota naprawia ten problem, lecz po jakimś czasie znów się on pojawia.
Image
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Powrót z nowszej wersji bootloadera.

Postprzez Jurek » 2010-11-16, 08:34

Niekoniecznie - strumienie EPG "pełnego" oraz INFO (aktualny i następny) są zupełnie inne. Informacja o tym była w którymś Sat Kurierze. Ale oczywiście zwrócimy na to uwagę.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości