Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez fonon » 2010-09-22, 11:51

Grzegorz napisał(a):W VideoReDo z którym do tej pory nie miałem problemów. Ale przed chwilą zobaczyłem że TS-Doctor czyta pliki .dvr. Wystarczy w nim wczytać plik info.dvr a ten automatycznie wszystko połączy.

Ale co z problemami na styku łączonych plików? W obu przypadkach jest to samo - pixeloza?
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez Grzegorz » 2010-09-22, 12:47

Po TS-Doktorze nie ma pikselowania, film idzie gładko. Gdyby tuner nagrywał wszystko do jednego pliku, zwłaszcza na NFTS nie byłoby żadnych problemów. Po co te nagrania są dzielone? Tym bardzie to dziwi że im więcej plików na dysku tym mniejsza jego szybkość.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez wojtekL » 2010-09-22, 19:30

Od wczoraj mogę się cieszyć z tego tunera. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, jakości obrazu i funkcji tunera.
Jednakże napotkałem na pewne problemy , które były zapewne opisywane wcześniej, lecz przedstawie je, ponieważ uważam, że nie zostały do końca wyjaśnione:

1. Podłaczyłem tuner przez wyjście SCART do telewizora analogowego i niestety nie potrafiłem ustawić aby było widoczne menu. Musiałem sie natrudzić aby zdobyć (pożyczyć )kabel HDMI i podłączyć go do innego telewizora (już HD) po czym miałem możliwość zmiany obrazu z YUV na RGB. Chcę zauważyć, że przy podłączonych jednocześnie telewizorach przez SCART oraz HDMI, w momencie zmiany z YUV na RGB i po wyłączeniu tunera, a następnie ponownym uruchomieniu go, powyższa zmiana nie zostaje zapisana, a raczej przywraca się samoczynnie ponowne ustawienie na YUV. Stąd moja rada - jeśli ktoś chce ustawić aby było wyświetlane menu w RGB poprzez złącze SCART, należy tą zmianę zastosować wyłącznie przy telewizorze połączonym kablem HDMI (bez podłączonego wyjścia SCART). Dopiero po tej czynności można wyłączyć tuner , odłączyć kabel HDMI, podłączyć SCART i korzystac z telewizora przez złącze SCART.

2. Kolejną rzeczą która przysparza mi problemów to temat wspomniany już przez kolegę fonon
Próbowałem nagrać krótką audycję na dysku z wolnym obszarem 1.3GB. Niestety tuner rezerwuje całą przestrzeń na timeshift, który jest akurat wyłączony. Niedoróbka, bufor systemowy (a nie timeshift), czy może trzeba coś jeszcze ustawić? Jaka musi być minimalna wolna przestrzeń dysku do rejestracji czegokolwiek?

Czytając to forum dowiedziałem się, że procesor przydziela automatycznie 8GB miejsca na TimeShift. Nie zgodzę się z tym, ze względu na moją sytuację:
- Podłączyłem do tunera czystego pendrive'a Kingston Data Traveler DTI/4GB. W informacjach o dysku wyświetliło mi, że zarezerowane miejsce na TimeShfit było coś około 1,5 GB. Pozostałe miejsce było więc wolne. Nagrałem więc sobie kilka audycji z telewizji, co zapełniło kompletnie pendrive. Chcąc nagrać kolejną audycję usunałem jedno nagranie trwające ok 13 minut. Zwolniło mi się troszkę ponad 1 GB miejsca. Jednak nic więcej nie mogłem już nagrac, bo jak zauwazyłem w Informacjach o dysku, miejsce na TimeShift pochłonęło mi całe wolne miejsce (a więc wzrosło z ok 1,5 GB do 2,23 GB bez mojej ingerencji).
W efekcie mam Wolnego miejsca 2,23 GB, miejsca na TimeShift 2,23 Gb, miejsca na nagrywanie - 0. Reszte miejsca 2,23<3,82 GB zajmują wcześniej dokonane nagrania audycji, których nie usunąłem.
Następnie kombinowałem aby jakoś zmienić TimeShift, włączałem, wyłączałem..wszystko na nic.
Zauważyłem, że jest opcja Ustawienia nagrywania (niebieski przycisk w menu Informacje o dysku), w której ustawia się DVR Type (niezbyt rozumiem do czego to służy), jednak tej opcji nie moge zmienić. Tuner twardo trzyma się opcji REC+TMS i za nic w świecie nie moge zmienić na jakiekolwiek z innych np TimeShift czy Record. Nadmieniam, że funkcja TimeShift jest wyłączona w Menu, a domyślny czas trwania ustawiony na 00:02. Ustawienia Timera są powyłączane.
Wyjąłem pendrive i przeniosłem na komputer całą jego zawartość i wyczyściłem pendrive, następnie ponownie podłączyłem pendrive do tunera i zobaczyłem następująca informację:
Miejsce zarezerwowane dla TimeShift wynosi 1,25 GB, a reszta miejsca jest do wykorzystania na nagrania. Co ciekawe, po skopiowaniu z powrotem poprzedniej zawartości na pendrive z komputera i podłączeniu go do tunera ilosc miejsca na nagrania znowu wynosiła 0, a miejsce na TimeShift wzrosło do 2,24 GB.Dziwne zachowanie. Nie sądze aby takie szopki były zapisane w procesorze.
Kolega ferdek112 twierdzi, że zeżarło mu 24 GB na TimeShift przy 80 GB dysku, a Roman-5000, że 20 GB przy 320 GB dysku.
Jakieś to takie nieproporcjonalne.. Od czego to naprawdę zależy ?

3. Następną, lecz juz mniej istotną rzeczą jest czas włączania się tunera. Zaprogramowałem Timer aby włączył się np o godzinie 16:50 i nagrywał wybrany kanał. Tuner włącza się z trybu prawdziwego Standby ok 16:49:50, następnie mija około 20-30 sekund zanim w końcu się uruchomi i wyszuka sobie USB i zainstaluje je. W efekcie tego tuner zaczyna nagrywać ok 10-20 sekund po czasie w którym miał zacząć nagrywać.

4. To już takie kosmetyczne chyba raczej - w menu USB jest podmenu o nazwie Ustawienia nagrywania, jednak dotyczy to chyba głównie funkcji TimeShift. Może lepiej byłoby zmienić nazwę tego podmenu ?

Poza tym myślę, że przydałoby się opisać w instrukcji obsługi zasadę działania funkcji TimeShift, szczególnie gdy jak widzę jest co do niej wiele pytań. Troszkę bardziej rozwinięte jest to w instrukcji angielskiej, lecz i tam jest dość mało informacji na ten temat.

No i niestety tuner nie wykrywa mojego dysku zewnętrznego WD My Book Essential 500 GB model: WDBAAF5000EBK-00. Brak jest jakiejkolwiek reakcji ze strony tunera na jego podłączenie, ale to już umieściłem w adekwatnym temacie tego forum.

Mam jeszcze pytanie - co oznacza ustawienie "Czas dodany do nagrania" ?

Wersja mojego oprogramowania to 1.1.75 z 12 sierpnia.

Pozdrawiam
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez Brimstone » 2010-09-22, 19:37

"Czas dodany do nagrania" - jak nagrywasz np. z EPG od 12.00 do 12.30 trwa audycja i tuner nagra jej 30 minut plus to co ustawisz w czasie dodanym do nagrania. Przydało by się jeszcze ustawienie czasu dodanego przed nagraniem (czasami audycję zaczynają się wcześniej niż to wynika z EPG)

"Domyślny czas trwania" - jak włączysz REC to tyle ile ustawiłeś w domyślnym czasie tyle nagra tuner po czym wyłączy nagrywanie. W momencie nagrywania jest możliwość zmiany tego czasu-> podobne do tego co w magnetowidach nazywa się OTR REC (REC/OTR)
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez fonon » 2010-09-22, 20:28

wojtekL napisał(a):Kolega ferdek112 twierdzi, że zeżarło mu 24 GB na TimeShift przy 80 GB dysku, a Roman-5000, że 20 GB przy 320 GB dysku.
Jakieś to takie nieproporcjonalne.. Od czego to naprawdę zależy ?

Prawdopodobnie i od całkowitej pojemności dysku i ilości wolnego miejsca. Całość jest jednak wadliwie oprogramowana i stąd dziwaczne efekty. Co ciekawe podobno w niektórych wersjach alternatywnego oprogramowania usunięto tę wadę.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez wojtekL » 2010-09-22, 21:36

Brimstone dziękuje za wyjaśnienie. Tak wlasnie przypuszczałem że opcja "Czas dodany..." może służyć do tego, ale wydawało mi się to jakos mało funkcjonalne, więc nie byłem pewien. Może tuner dzieli czas dodany po połowie i dodaje troche przed i troche po nagraniu..?
Szkoda ze wiele funkcji jest tak słabo opisanych w instrukcji. Dla osoby bojącej się kombinować z ustawieniami na ślepo, obsługa tunera na pewno przysporzyć może wiele trudności..
Nie bardzo wiem jeszcze do czego słuzy opcja DVR Type w menu USB -> Informacje o dysku.

fonon bardzo możliwe że oprogramowanie oblicza sobie jakoś to miejsce na podstawie pojemności i ilości wolnego miejsca i też uważam to za błąd oprogramowania, bo przecież chyba ilość miejsca na TimeShift nie powinna się zwiększać wraz ze spadkiem ilości wolnego miejsca na dysku, tak jak to się dzieje w moim przypadku. Myślę, że procesor nie ma w tym najmniejszego udziału, bo wg mojej wiedzy procesory służą raczej do wykonywania obliczeń na podstawie danych bezpośrednio do nich dostarczanych..choć mogę się mylić. Tak na chłopski rozum mi to wygląda ewidentnie na wine oprogramowania. Tym bardziej, że jak mówisz w alternatywnym oprogramowaniu tego błędu się pozbyli. Alternatyw próbować niestety nie będe, bo jak coś się nie uda to ryzykuję utratą gwarancji.

Poniżej zamieszczam linki do zdjęć Informacji o dysku z podłączonym pendrivem Kingston DTI/4GB

Pierwsze zdjęcie - pendrive z kilkoma nagraniami
http://picasaweb.google.com/lh/photo/XJ-J064VS5Ugr1d1pj5PTw?feat=directlink

Drugie zdjęcie - pusty pendrive
http://picasaweb.google.com/lh/photo/8if658PoVf8HRsx-kWn8mA?feat=directlink
Ostatnio edytowany przez wojtekL 2010-09-23, 10:34, edytowano w sumie 3 razy
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez fonon » 2010-09-23, 10:06

wojtekL napisał(a): Myślę, że procesor nie ma w tym najmniejszego udziału, bo wg mojej wiedzy procesory służą raczej do wykonywania obliczeń na podstawie danych bezpośrednio do nich dostarczanych..choć mogę się mylić. Tak na chłopski rozum mi to wygląda ewidentnie na wine oprogramowania. Tym bardziej, że jak mówisz w alternatywnym oprogramowaniu tego błędu się pozbyli.

Przypuszczam, że oprogramowanie składa się z dwóch części. Zasadnicze procedury są prawdopodobnie pisane przez programistów związanych z producentem procesora, natomiast producent tunera "rzeźbi" tylko w interfejsie użytkownika. Stąd też usunięcie wady oprogramowania procesora wymaga reakcji firmy ALI.

wojtekL napisał(a):Alternatyw próbować niestety nie będe, bo jak coś się nie uda to ryzykuję utratą gwarancji.

Nie jest to chyba realne zagrożenie w przypadku GI, ale nie namawiam.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez wojtekL » 2010-09-23, 10:38

Być może tak jest. Na razie poczekam na jakieś zmiany ze strony orginalnego oprogramowania.

Do mojego poprzedniego postu dodałem 2 linki ze zdjęciami z podłączonym pendrivem do tunera.
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez Brimstone » 2010-09-23, 18:11

@ wojtekL
"Opcja DVR Type w menu USB -> Informacje o dysku" chyba nie działa wogóle ta opcja. Jeżeli by działała to jest to chyba to samo co w menu "ustawienia onagrywania" opcja nagrywaj razem z time shift (DVR Type REC & TMS - czyli prawdopodobnie Digital Video Recorder Record & TimeShift - Typ nagrywania = nagrywaj razem z time shift). Jest to używane chyba jako informacja o nagrywaniu a nie ustawienie nagrywania, bo raczej to informuje o tym że dysk jest zawsze ustawiony z zarezerwowanym miejscem na TimeShift.
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez Grzegorz » 2010-09-23, 18:43

DVR Type działa. Jeśli mamy na dysku kilka partycji to można wybrać na której ma nagrywać. Wchodzimy w informacje o dysku strzałkami <> wybieramy partycję na której chcemy by nagrywał, Ustawienia nagrywania, OK i już ustawione. Z tego co widzę, nie testowałem, można przydzielić jednej partycji nagrywanie a drugiej timeshift. Nie wiem jaki miałoby mieć to sens ale jest taka możliwość. Miałoby to sens gdyby były dwa gniazda. Wtedy do jednego podłączam pendrive na potrzeby Timeshift a do drugiego HDD do nagrywania. Dysk włącza się tylko do nagrywania, odtwarzania a pendrive działa cały czas.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez Brimstone » 2010-09-23, 19:23

Dzięki Grzegorz. Przydatna funkcja wg.mnie, aby np.na jednej partycji nagrywać a na drugiej mieć wgrane mp3 i zdjęcia...

Tak tu będziemy się spotykać aby sobie instrukcje obsługi na forum napisać...co za czasy :-?
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez dominik » 2010-09-23, 21:55

czy w tunerze są funkcje typu :" bezpieczne odłączenie pendraiwa " lub " dysk może być bezpieczne usunięty " ? bo nic takiego nie znalazłem ,czy za każdym razem muszę wyjmować pendraiwa na żywca ?
dominik
 
Posty: 20
Dołączenie: 2010-07-11, 22:46

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez wojtekL » 2010-09-23, 21:58

Dziękuje za wyjaśnienie.
No niestety instrukcja wymaga z pewnością dopracowania.

Dzisiaj po raz drugi udało mi się przyuważyć pewną rzecz, niestety nie wiem od czego to zależy. Chodzi o takie jakieś dziwne czarne paski w obrazie. Efekt znika dopiero po wyłaczeniu i włączeniu tunera. Wygląda to jakby pozostałość po menu czy coś podobnego. Jeden pasek (poziomy) znajduje się po środku w górnej części ekranu, kolejny - troche grubszy pionowy po prawej stronie ekranu pod logiem programu. Trzeci po lewej (mniejszy prostokąt) w dolnej części ekranu.
Zdjęcia są akurat z telewizora analogowego.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/FoSjkumBUMyBiJF6fn4ivA?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/lh/photo/5_sA5cPeU9lmldM3pTUbxA?feat=directlink

Dominik ja takiej możliwości nie odkryłem. Być może gdzieś taka jest. W instrukcji też o tym nie ma wzmianki. Gdy raz wyjąłem na żywca pendrive gdy tuner był włączony, to wyświetliło mi wiadomość: "Brak sygnału" i musiałem ponownie uruchomić tuner.
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez Brimstone » 2010-09-24, 08:39

W moim tunku nie zauważyłem takich pasów ani razu, tuner działa na tnk, (najnowszy oryginalny soft 1.1.75 + moja lista programów .udf i.ddf)
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

Postprzez ridick8 » 2010-09-24, 17:56

panowie jedno pytanie,chce kupić9080 z głowicą s i c pytanie czy przejdą mi uprawnienia z kablówki karta kodowana w conax,dodam że w kablówce karty nie są sparowane z dekoderem można używać modułu.Kablóka Asta net z PiLy oczywiście cyfrowa..zależy mina satelicie i kablówce w jednym tunku prosze o konkretną odpowiedż
ridick8
 
Posty: 3
Dołączenie: 2010-09-24, 17:48

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości