problem z EPG

Moderator: sq9

problem z EPG

Postprzez schayn » 2010-01-01, 02:42

czy jest jakaś możliwość żeby po zaprogramowaniu Z EPG tuner zaczął nagrywanie z wyprzedzeniem x minut np na włączenie lub niedokładne oznaczenie przez epg początku filmu ?
i 2 problem np nagrywając z różnych kanałów zauważyłem ze maja one różne czasy wiec przeskakiwanie z włączonym auto zegarem niema sensu różnica czasem wynosi 10 min i jak na jednym tuner pozostaje to za późno przełącza na następny.
3 problem to czy da się z epg nagrać 2 następujące po sobie programy bo normalnie pisze że nachodzą na siebie a mógłby sprawdzić że ten sam kanał i scalić nagranie jako jedno. O nagrywaniu z 2 kanałów z jednego transpondera przez wcześniejsze zaprogramowanie to już nie wspomnę bo to byłby cud.

Znalazłem taką opcje w instrukcji - Rozszerzenie czasu nagrywania ? umożliwia ustawienie dokładnego (co do minuty) czasu trwania
nagrania
tylko nie wiem do czego ona się nadaje.Po ustawieniu na 10 min nie zauważyłem żadnych zmian.
schayn
 
Posty: 2
Dołączenie: 2010-01-01, 02:30

Re: problem z EPG

Postprzez Jurek » 2010-01-03, 10:37

Problem 3 potwierdza możliwość 1 czyli nagranie z EPG ma bufor (przed i po), dlatego nie można z EPG nagrać 2 kolejnych programów. Wtedy należy po prostu użyć timer`a i ustawić czas łączny nagrania.
Kwestia czasu to problem operatorów, wszyscy go znamy, ale "szczepionka" jest po ich stronie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: problem z EPG

Postprzez schayn » 2010-01-03, 18:01

a mam pytanie czy dysk zawsze musi byc tak długo sprawdzany przed pokazaniem zawartosci mowie o dysku wewnętrznym. i czy da sie usunąć odliczanie przed nagrywaniem. robi to dla mnie niepotrzebne opóźnienie.
co do ad3 to juz tuner nagrywa 2 programy obok siebie zaprogramowane jako zdazenie epg. Jednak kiedy tuner jest wyłaczony to 1 minuta ucieka zanim zacznie nagrywać. Dlatego chialbym by mozna właczyc jakiś naddatek. Zauważyłem niepokojącą rzecz zegar tunera jesli nie jest ustawiony na auto update po 2 dniach desynchronizuje się z wzorcowym zegarem o 20 minut jak by był wolniejszy niz powinien. Da się to naprawić?
schayn
 
Posty: 2
Dołączenie: 2010-01-01, 02:30


Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron