Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Moderator: sq9

Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez TheHX » 2009-12-28, 23:56

Witam,
sprawiłem sobie kartę MTV z półrocznym pakietem ( przede wszystkim na rozmyte w w mpeg2 starocie z VH1 Classic :) Przy każdej probie odczytu jakichkolwiek danych z karty ( status, itp ) tuner resetuje się. Czy tak ma być ?:)
pozdrawiam okołonoworocznie...

Tego była trzeba..z rana Dire Straits, Fleetwood Mac..mmm:)

ps - mam wrzucony soft 1.2.07 ale zmodyfikowany pod UCAS ( choć i tak używam modułu C+ ) - może on jest tego powodem ?
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez TheHX » 2009-12-30, 22:38

Bez edycji !:) CO SYGNALIZUJE TEN TRÓJKĄT Z WYKRZYKNIKIEM ?:) Dzwoniłem do GIP, ponoć tylko p. Jurek zna odpowiedź :)!!!
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez mircus8 » 2009-12-31, 08:35

Trójkąt z wykrzyknikiem sygalizuje jakiś błąd. Taki komunikat pojawił sie u mnie tylko raz. Przy ustawieniu time shiftu na "włączony" przy włączeniu dekodera coś się podziało w komunikacji z twardym dyskiem, gdyż cały czas pracowała ikonka przeszukiwania dysków, lecz nie wyświetlił się komunikat o weryfikacji plików i folderów. Po kilku minutach takiego oczekiwania pilotem chciałem zmienić kanał, wyłączyc dysk, lecz dekoder nie reagował na polecenia i wyświetlił informację, że HDD is busy i coś tam jeszcze. Dopiero klikakrotne przyciśnięcie na pilocie wyłącznika spowodowało wyłączenie dekodera. Ponowne włączenie odbyło się już normalnie i ikonka się już nie wyświetliła, gdyż dysk współpracował z dekoderem prawidłowo. Przy wyłączonej funkcji ts takich objawów nie zaobserwowałem.
mircus8
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-12-06, 22:40

Re: Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez TheHX » 2009-12-31, 09:42

No tak, zapewne jakiś błąd:) Nie mam podpiętego HDD, cyrk zrobił się na drugi dzień po uruchomieniu karty MTV. W sumie teraz śmiga poprawnie sam tuner, ale wykrzyknik pojawia się tuż po botowaniu co jakiś czas...
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez mircus8 » 2009-12-31, 10:31

Wydaje mi sie, że skoro masz takie objawy, jak restarty dekodera przy próbie odczytu karty MTV, to ta ikonka własnie sygnalizuje błąd współpracy karty z dekoderem. Po Twoich innych postach dochodzę do wniosku, że wspólpraca CP i C+ takich efektów nie dawała. Być może dekoder Twój na tym sofcie nie radzi sobie z dekodowaniem 3 sytemów jednocześnie. Z drugiej strony to dekoder do tego został stworzony, aby jedocześnie wpółpracować z 2 kartami i 2 modułami, więc teoretycznie dekodowanie 3 sytemów kodowaia nie powinno rodzić żadnych problemów. Może pozmieniaj miejsce włożenia karty w czytnikach lub modułów.
mircus8
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-12-06, 22:40

Re: Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez TheHX » 2009-12-31, 10:40

Czekam na info "z góry" :)
Modułów ruszać za bardzo nie można - "żerny" CAM Polsatu ma być na dole, co mu zmniejsza trochę apetyt. Cyfrowy na górce.
Po włożeniu karty Technisata z pakietem MTV (Conax oczywiście ) aktywacja poszła w jakieś 5 minut. Ale jak piszę - brak jakichkolwiek uprawnień do odczytu danych z tej karty i każdorazowo reboot. Więc wiem tyle, że w maju wykupić mam ( albo i nie :)) abo na kolejne miesiące.
I po aktywacji tuner śmigał pół nocy. Rano zauważyłem błąd w godzinie. Nie reagował na pilota i na przyciski z panelu. Wyłączyłem go, wskoczyła znów jakaś dziwna inna godzina i to samo. NO I TEN ŻÓŁTY TRÓJKĄT Z WYKRZYKNIKIEM. Ale wszystko ruszyło normalnie, czasem przy botowaniu pojawia się ta ikonka, przekładanie karty do slotów górny/dolny nie daje żadnej różnicy. W tej chwili jest w dolnym.

Możliwe, że to kwestia softu dającego UCAS albo problemy z odczytem z karty sim Technisata ( jakie to ma znaczenie, nie wiem :))
I podsumowując - czekam na info od J. Michałka. W biurze GIP nie mają pojęcia w czym tkwi problem..

Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku życzę ! Oby nasze tunki nie świeciły na żółto !:)
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez Jurek » 2009-12-31, 11:24

Żółta ikona to prawdopodobnie genralne ostrzeżenie o błędzie systemu. W Twoim przypadku odczyt karty, w większości innych komunikacja z dyskiem (brak możliwości weryfikacji folderów etc.). Z czego wynika ten błąd z kartą - nie wiem, TnK w czytniku nie powoduje takich rzeczy, chociaż przy sofcie nie do końca legalnym ;-) trudno mi się autorytatywnie wypowiadać.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez TheHX » 2009-12-31, 11:26

zastanawiam się właśnie nad powrotem do softu oryginalnego ( MTV i tak pójdzie ). Kiedy można liczyć na jakiś update ?:)
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez Jurek » 2009-12-31, 11:31

nowszy niz 1.2.07? Pewnie w połowie stycznia, do 10-go wszyscy świętują, oprócz nas ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Wyłącza się przy próbie odczytu danych z karty MTV

Postprzez TheHX » 2009-12-31, 11:42

Miłego świętowania !! :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !
@3.01.10 - przełożyłem ponownie do górnego slotu. Ostrzeżenie nie pokazuje się już, jednak odczyt z karty nie jest możliwy i tuner resetuje się. Spróbuję w 900 zobaczyć na sofcie oryginalnym

4.01.10 - na oryginalnym sofcie to samo...

dOBRA, poczekam na nowy soft. W GI-S 900 karta jest odczytywana. Menu angielskie, z którego nic nie wynika. Uprawnienia do 1990 :). Czy menu w GI-S 980 po niemiecku ( menu karty ) zależy od firmware ??
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20


Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron