PIP w ty lg32lc3r

Moderator: sq9

PIP w ty lg32lc3r

Postprzez lula » 2008-01-13, 19:09

witam
w moim lg jest 9 wejśc [trybów] to:ty[naziemna] av1,av 2[euro]Svideo av3,av4,component,rgb,hdmi,funkcja pip jest dostępna tylko z trzech ostatnich trybów wiadomo już mi że rgb odpada to wejscie komputerowe,hdmi odpada pozostał mi tryb component bo takim wyjsciem dysponuje z gi780...i tak w telew.ustawiam tryb component w tunerze component,połączyłem kablami euro i component antena nazienna albo do telew.albo przez tuner i PIP NIE Ma
piszę maila do serwisu i oto odpowiedż
----------cytat-------------
Szanowny Panie,
Wejţie RGB w telewizorze to wejţie komputerowe, nie ma nic wspólnego z RGB z tunera (zbieżnoń nazw).
Pi0p bĤzie dziašŠw trybie component gdy zostanie uruchomiony progressive scan w tunerze. To jedyny sposób na uruchomienie PIP w podanej konfiguracji.

Z poważaniem,
Robert Ch. LGEPL
--------------------------------
mój zawód związany jest z mechaniką nie znam sie na elektronice czy nawet elektryce ale zawsze myślałem że progresivve scan to to samo co component
proszę szanowne towarzystwo może ktoś już rozwiązywał ten problem
nie znam jeszce dobrze tunera gi s 780 crci xpeed może gdzieś w menu trzeba coś przestawic nie za bardzo rozumię w menu perferencje użytkownika niektorych pozycji i jak mają byc w tym przypadku ustawione
dodam jeszcze że pip w telew.najprawpodobniej działa bo po wcisnięciu przycisku pip w trybie rgb hdmi component nawet gdy nie ma dekodera a tym samym nie ma obrazu głównego to jest podgląd pip kanałów naziemnych
Ostatnio edytowany przez lula, 2008-01-15, 21:33, edytowano w sumie 1 raz
lula
 
Posty: 11
Dołączenie: 2007-10-28, 16:47

Postprzez Jurek » 2008-01-14, 08:57

Jeśli dobrze zrozumiałem, Twój TV podaje sygnał na okno PIP tylko z component, RGB-komputer oraz HDMI. Natomiast w dalszej części piszesz, że masz w oknie PIP obraz ze zwykłej anteny TV.
NIe znam Twojego modelu TV, ale w paru przypadkach z którymi się zetknąłem, PIP działa wtedy, gdy na głównym ekraniejest sygnał z wejść podanych przez Ciebie. Dlaczego tak jest - nie wiem. Więc spróbuj podlączyć GI przez component i włączyć PIP z podglądem obrazu ze zwykłej anteny. Wtedy będziesz miał potwierdzenie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez lula » 2008-01-14, 22:12

tak z rgb hdmi i component,i to jest najzabawniejsze że PIP NIE działa gdy na głównym ekranie jest sygnał [obraz] z component natomiast w trybie HDMI i RGB gdzie nie ma obrazu na głównym ekranie bo nie mam podłączonego komputera ani żadnego urządzenia z wyjsciem hdmi Działa PIP, zadziała także na component ale po odłączeni tunera, no ale po co mi taki PIP jak główny ekran jest wtedy czarny...no może przesadziłem z tą czernią ale wiadomo o co chodzi.
lula
 
Posty: 11
Dołączenie: 2007-10-28, 16:47

Postprzez Jurek » 2008-01-15, 09:03

To już pytanie do producentów tego TV
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości