TV4 "Sygnał Zakodowany."

Moderator: sq9

TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez Morfeusz » 2010-03-15, 00:08

Witam serdecznie mam nadzieję że temat umieszczam w dobrym dziale.
Mam pewien problem z kanałem TV4.
Mam telewizję na karte " TNK " oraz dekoder Golden Interstar 870 Xpeed.
Problem jest taki że co jakiś czas pokazuję mi się na kanale TV4 czarny ekran oraz na belce po prawej na dole " Sygnał zakodowany." Po przełączeniu na kanał do tyłu czy do przodu w moim wypadku TVP3 albo Polsat i wróceniu na TV4 sygnał wraca do normy.
Nie wiem co może być przyczyną ,dodam że jade na sofcie edukacyjnym pobranym z DVHK.
Jest to bardzo irytujące bo na przykład nagrywa mi się z timera film albo serial,i w pewnym momencie wyskakuje Sygnał zakodowany to dekoder sam nie może "odświeżyć" informacji o tym kanale tylko wyświetla Sygnał zakodowany, dopiero jak już mówiłem wyżej po przełączeniu na inny kanał i powrocie wszystko wraca do normy, a trudno kontrolować dekoder gdy nie jest się obecnym w domu :-)
Proszę o radę i kilka słów otuchy bo już jestem zmartwiony że coś się dzieje z czytnikiem i będe musiał wysłać sprzęt w ramach gwarancji - Tfu Tfu.
Dzięki wielkie i pozdrawiam Morf.
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez Jurek » 2010-03-15, 16:49

To nie czytnik (niemożliwe dla 1 kanału), tylko soft którego używasz. Wyłącz dodatki Seca i Nagra w sofcie i powinno być ok. Kanał jest w simulcrypcie i wszystko co masz w tunerze usiłuje go zdekodować, a powinna wyłącznie karta TnK.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez zibi-s » 2010-03-17, 13:38

Nie wiedziałem o takiej funcji w tunerze, stąd moje pytanie: czy możliwe jest wyłaczenie wspomnianych dodatków w oryginalnym sofcie ze stycz 2008r Xpeeda`a, poniewaz sporadycznie, ale wystepuje opisane zjawsko,
Jezeli tak to jak to wykonać ?
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez Jurek » 2010-03-17, 16:47

Oryginalny soft nie posiada takich "dodatków" ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez Morfeusz » 2010-03-17, 21:16

Witam ponownie. Panie Jurku czy moglibyście wprowadzić do nowego softu taką zmianę że dekoder będzie się włączał bez tego ekranu niebieskiego ? Jest to troszke że tak powiem irytujące bo ma się wrażenie że dekoder włącza się pół godziny :-D
Aha jeszcze jedna sprawa, tak na marginesie zauważyłem że w telegazecie jak są odnośniki tych kolorowych guzików to one nie działają, tzn np na dwójce jak pisze na żółtym polu na dole " Program na jutro" albo coś to po kliknięciu przycisku o wybranym kolorze np "program dla tvp1" to nie przechodzi na tą strone tylko trzeba wybrać numer strony z klawiszy z cyframi :cry: prosiłbym zwrócić na ten błądzik uwagę :-)
Dzięki wielkie i pozdrawiam Morf.
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez Jurek » 2010-03-18, 08:57

Ekranu startowego nie da się wyłączyć, tuner na starcie ładuje wszystkie ustawienia dlatego trwa to tak długo. Klawisze kolorowe do telegazety dotycza telewizorów, w tunerach maja inne funkcje.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez zibi-s » 2010-03-18, 19:07

Mnie sie podoba ten ekramn startowy firmy Golden interstar, i mam nadzieje że w nowych modelach tez będzie wyswietlać sie podstawowa nazwa firmy , nie jakieś tam dziwne Bigsaty, Gosaty czy temu podobne - dające kojarzenie że sprzet pochodzi rodem z Chin. Przynajmiej ja i grono moich znajomych majcych sprzęt GI tak odczuwa, ale są gusty i guściki, a kazdy ma prawo miec swoje zdanie, pozdarwiam.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez Morfeusz » 2010-03-19, 15:30

"Klawisze kolorowe do telegazety dotycza telewizorów, w tunerach maja inne funkcje."

Panie Jurku jakie funkcje mają te klawisze kolorowe w tunerze? wiem że Czerwony to FTA/CAS zielony SAT żółty TV/SAT a niebieski AV , oczywiście fajnie w tym tunerze jest że akurat pod ktoryś z tych klawiszy można przypisać inną funkcję ale niestety wadą jest podpis np pod czerwony ustawie telegazete a w pilocie nadal pisze FTA :-D
Na mój gust to skoro te klawisze mają cztery kolory to zaraz kojarzy się z telegazetą, dlaczego nie działają przypisane klawisze do wybranej strony w telegazecie skoro są podpisane np żółty na jedynce program na jutro? Skoro mają one tylko zastosowanie w telewizorze z telegazetą to po co jest telegazeta w dekoderze?
Chyba poprawić to w oprogramowaniu nie jest aż tak trudno...
Co do softu mam soft edukacyjny ,troszke poprawiony i nie mam ekranu startowego a w porównaniu do orginalnego softu dekoder włącza się szybciej. Pozdrawiam.
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez zibi-s » 2010-03-19, 16:05

Witam, Ja korzystam z oryginalnych softów (nawiasem mówiac nie wiem dlaczego nieoryginalne softy nazywane są edukacyjnymi) Na pilocie 4 przyciski kolorowe dotyczą telegazety po jej uruchomieniu w tunerze, i u mnie prawidłowo działaja (dzisiaj sprawdzałem).
Przyciski te mozna również przyporządkowac dodatkowo oprócz txt-u, do okreslonych funkcji tunera.
Przykładowo czerwony- programowanie timer, zielony- napisy (jeżeli program nadaje), żólty- TV, niebieski- Audio/Video.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez Morfeusz » 2010-03-21, 21:43

a można prosić o link do softu co ma poprawioną telegazete
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez zibi-s » 2010-03-22, 08:18

Oryginalne softy sa na stronie Golden Interstar (własnie tej) pod zakładka Downland i tam poszukaj do konkretnego modelu i z określonymi funkcjami, opisy są przy kazdej dacie softu.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez Jurek » 2010-03-22, 09:25

Amen ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: TV4 "Sygnał Zakodowany."

Postprzez Morfeusz » 2010-03-22, 23:02

Dzięki wielkie za pomoc :-D
Pozdrawiam Morf.
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44


Powróć do Telewizja na Kartę

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron