Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Moderator: sq9

Postprzez rysiuhelix » 2009-01-17, 12:29

O problemach z GI poczytaj na tym forum . Nic z moich wniosków , postulatów nie zostało zrealizowanych i gdyby nie nieoficjalny suport nie byłoby nawet nagrywania.
Wszystko kończyło się na etapie obietnic i przeszkód wynikających z umowy z producentem i oficjalnym suportem. W przypadku GoSat jest przynajmniej porządny edytor list czego nie doczekał i nie doczeka się GI.
No cóż minimalne nakłady , cena dość wysoka a jakość.... wychodzi z czasem od
zwyczajnych użytkowników , bo jakoś zawsze istotne mankamenty uciekają beta testerom a użytkownik płacze....
Generalnie prawie wszystkie tunery wchodzą do sprzedaży w dużym stopniu z niedopracowanym oprogramowaniem i tylko od uczciwości i solidności suportu zależy poprawa funkcjonowania sprzętu. Wszyscy producenci ustawiają swoje wyroby pod Astrę i Hotbird i odbiór komercyjnych platform , lekceważąc bardziej wymagających użytkowników , a przeważnie ich problemy kwitują milczeniem.
Pozdrowienia
Walcz ostro na tym etapie wprowadzania GoSat do sprzedaży jeszcze coś wywalczysz bo za pół roku wyjdzie inny model a ten do .....
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Postprzez Crofan » 2009-01-17, 14:50

Harti napisał(a):
Harti napisał(a): Mój egzemplarz zawiesza się średnio trzy razy dziennie(zazwyczaj przy słabym sygnale), a w trakcie przełączania kanałów często na chwilkę obraz szatkuje bądź zniknie i dopiero normalnie się pojawi. Jak już ktoś wspomniał w inny poście, tuner w stanie stand by jest równie gorący jak w trakcie pracy. Co do TNK to zauważyłem że czasami tuner ma małe kłopoty ze zdekodowaniem kanałów. Zazwyczaj raz na dzień po włączeniu tunera trzeba wyjąć i na nowo wsadzić kartę aby zdekodowała kanały


Zero reakcji? wszyscy już posprzedawali Gosaty czy jak?
Jestem ciekaw czy ktoś ma podobne objawy, bo jak nie, to znaczy że coś nie tak z moim odbiornikiem. :roll: Jakoś ostatnio wszyscy zamknęli się w sobie :roll:


Moj sie nie zacina 3 razy na dzien, ale wszystkie kanaly bez znacznia, czy kodowane, czy tez nie, to przycinaja sie wtrakcie ogladania.Programy HD nie maja tego typu usterki.
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Postprzez Jurek » 2009-01-17, 18:47

Egzemplarz któy miałeś wcześniej (ten z nieszczęsnym radiatorem) miał jeśli dobrze pamiętam takie same objawy (zacięcia) ? Niedługo będziemy go mieli w firmie, spradzimy dokładnie i dam Ci znać na forum.
Mogę szukać przyczyn zacięć jeśli chodzi o karty , moduły etc. ale na kanałach FTA jestem bezradny. Albo tuner niesprawny (małe prawdopodobieństwo, drugi egz. to samo) albo zła współpraca z Twoimi LNB, albo zakłócenia zewn. których na innym sprzęcie moze być nie widać, ze względu na inną czułość głowicy.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Crofan » 2009-01-17, 19:39

Konwerter mam Inverto PRO Quad Monoblock LNB i czasza 85 lub 90cm.
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Postprzez Harti » 2009-01-18, 10:32

Jurek jak przyjeżdzają ci programiści, to niech wezmą sobie więcej chleba. :-|
Wczoraj po raz kolejny wziąłem na warsztat Gosata. Z pewnością moja osoba będzie ci się kojarzyć z wszystkim co najgorsze.
Dlaczego znikają kanały nie wiem?? Po prostu po jakimś czasie użytkowania tuner zaczyna wariować. Jak już pisałem wcześniej, kanały znikają i nie da się już dopisać do satelity na której były. Chyba że wpiszę parametry na innej satelicie wtedy się pojawią. Mało tego tuner tak ześwirował że w pewnym momencie na Thorze pojawiło mi się ponad 130 pozycji kanału Party TV. Każde wykasowanie tych dubli(całej satelity) objawia się tym, że problem przenosi się na inną pozycję i tak aż do wykasowania całej orbity. Problem raczej tkwi w sofcie i wątpie aby to była jakaś usterka sprzętu.
Image

Image

Poza tym te zwiechy karty nie dotyczą tylko TNK. Miałem włożoną kartę Cyfry+ i zdarzyło się że po włączeniu tunera też nie chciał zdekodować kanałów. Tak więc problem tkwi między tunerem a modułem ucas. Z tym że ogólnie karty pracują bez problemów czy jakiś kilkusekundowych zwiech. Jeśli chodzi o przełączanie kanałów FTA to często się zdarza że po przełączeniu kanału na chwilę pikseluje i potem jakby wskoczy drugi raz i już działa ok.
Wczoraj po raz kolejny przywróciłem tuner do ustawień fabrycznych i oprogramowałem go na starym sofcie z 8 grudnia. Jeśli problemy ze znikaniem kanałów się pojawią to niestety ale... :roll: będę musiał się z nim pożegnać. Wygląda na to że przy obecnym sofcie nie da się go jeszcze oprogramować na całą orbitę. :-(
Ps. Napisze ktoś w końcu jak z temperaturą tunera? Wczoraj podczas programowania mój był tak gorący, że z dołu trudno go było dotknąć :shock:
Mabo 1.8m(Ku) >> 93.5*E-- 34.5*W<<
Laminas 120cm,(ku)>>90.0*E-- 50.0*W<<
Mesh 230cm >> 93.5*E-- 34.5*W<<
Gosat 150cm >>Skylink<< Astra 23.5*E
Openbox F-500/Octagon 1028/Vitamin 5000/GI-890HD......
Awatar użytkownika
Harti
 
Posty: 92
Dołączenie: 2007-08-08, 18:30
Miejscowość: Rybnik (18.5E/50.1N)

Postprzez rysiuhelix » 2009-01-18, 11:12

@Chivay - jestem spokojny tak jak pisałem pod koniec zeszłego roku-został SF918/lepszy suport/ Gi z bólem serca poszdł do ludzi . Ale z chwilą kiedy będzie produkt Goldena HD odpowiadający miom wymaganiom wrócę do tej marki bankowo.
No cóż wpadki są i będą - ale klient ma prawo wymagać skoro płaci .
W przypadku Blindscana tego tunera co testowałem i został u mnie nie ma tego problemu co w Clarke-Tech. Mnie potrzebny był dobry BLIND.
Octagon też jest mało elastyczny , ale ten inny suport wprowadza poprawki softu- oczywiście te co mają znaczenie dla lepszego funkcjonowania softu - min ostatnia dotycząca uruchamienia tunera po zaniku zasilania z trybu standby / wina byla jednak list kanałów/.
Ja czekam na dobry tunerek GOLDENA z pełnym SR i Blindscanem tak działającym jak w Openbox F-500 FTA.

PS . Wiem że @Jurek nie jest władcą i panem firmy - robi dużo dobrego , ale szefów ma mało elastycznych.
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Postprzez Crofan » 2009-01-18, 12:13

Harti, U mnie tez tuner jest bardzo goracy na wierzchu i pod spodem.
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Postprzez eskim » 2009-01-18, 13:14

Spróbuję podsumować tak aby programiści mieli jasność:
-pomimo wyłączenia tunka pilotem pracuje on dalej prawdopodobnie stąd bierze się problem z nagrzewaniem dziś zadziwił mnie ponownie po wyłączeniu pilotem zawsze miałem czarny obraz dziś rano po włączeniu telewizora (tunek wyłączony cała noc) zobaczyłem plansze z gitarą
-rzeczywiście występuje problem z rozsypywaniem się kanałów przez moment mamy pikselozę następnie czarny ekran i za moment wskakuje prawidłowy obraz nie występuje to dość często ale jednak
-czasami z paska głośności pozostają tylko kreski
-nie działa przycisk PAUSE po naciśnięciu czarny ekran
-po naciśnięciu przycisku PAUSE a następnie przycisku wyłączania tunka na pilocie mamy czarny ekran i głos w telewizorze
Jak coś sobie przypomnę to dopisze :-D
Trzeba dać na luz i poczekać to jest niegrzeczny niemowlak który potrzebuje trochę czasu żeby wydoroślał :lol: :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez Crofan » 2009-01-18, 15:06

Gdybym ogladal sam TV, to moze dalbym sobie na luz, ale z tego tunera ogladaja dzieci bajki, brat C+, znajomi....i co mam wysluchiwac dlaczego obraz miga, a na starym nie migalo?Ciagle komentarze co to za...bla.la....A jak znowu tuner powedruje do serwisu, to w domu znowu sie naslucham ;(.
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Postprzez Harti » 2009-01-18, 16:23

Crofan napisał(a):Gdybym ogladal sam TV, to moze dalbym sobie na luz, ale z tego tunera ogladaja dzieci bajki, brat C+, znajomi....i co mam wysluchiwac dlaczego obraz miga, a na starym nie migalo?Ciagle komentarze co to za...bla.la....A jak znowu tuner powedruje do serwisu, to w domu znowu sie naslucham ;(.


Wiesz mam podobnie.
Gdyby tuner należał do mnie, to na razie olewam te problemy, bo wiem jak sobie z nimi poradzić. Niestety tuner ma ojciec i od trzech tygodni kursuję między moim a jego pokojem. :-| Zastanawiałem się czy faktycznie te problemy to wina softu czy samego tunera, ale czytając problemy innych userów, chyba nie zaryzykowałbym wymiany na inny.

Do listy dodam jeszcze objaw -całkowity zanik sygnału z satelity, pomaga dopiero przeładowanie API.
@eskim z tym wyłączaniem masz rację. Programiści coś tam pozmieniali, ale wydaje mi się że tuner i tak cały czas działa. Bardzo długo jest gorący i wyłączając go wieczorem , dopiero rano można stwierdzić że jest dużo chłodniejszy.
Mabo 1.8m(Ku) >> 93.5*E-- 34.5*W<<
Laminas 120cm,(ku)>>90.0*E-- 50.0*W<<
Mesh 230cm >> 93.5*E-- 34.5*W<<
Gosat 150cm >>Skylink<< Astra 23.5*E
Openbox F-500/Octagon 1028/Vitamin 5000/GI-890HD......
Awatar użytkownika
Harti
 
Posty: 92
Dołączenie: 2007-08-08, 18:30
Miejscowość: Rybnik (18.5E/50.1N)

Postprzez eskim » 2009-01-18, 16:53

O problemie nie wyłączania się całkowitego tunka i paru innych problemach Jurek wie bo tak naprawdę po jego wyłączeniu pilotem powinien wskakiwać nam obraz z telewizora a tak się nie dzieje więc wymiana tunka na inny nic nie pomoże musimy cierpliwe czekać na poprawki a znając Jurka długo czekać nie będziemy :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez zibi-s » 2009-01-18, 19:08

Ja nie mam tego tunera i wogole HD, ale mam 2 Xpeedy. Ale w przyszłosci bede zainteresowany wiec sledze informacje na ten temat, bo Xpeedy to faktycznie super sprzety . Sledząc panstwa posty stwierdzam że ten produkt GoSat, moze dobrze że nie ma nazwy Golden Interstar ponieważ firma mogłaby stracic tylko renome przez takie dzilanie tunera.
Wybierając tunery tej marki ( GI S Xpeed 780 dla C+, i 870 dla TnK) na podstawie forum sugerowłem sie :
- bezawaryjnoscia
- brakiem zawieszeń
- aktualizacja softów przez USB
- niska temperatura ( praktycznie brak oznak ciepła) przy ciagłej pracy np. 24 godz.
- obsługa kart C+ i TnK oraz CP przez CI ( CP jeszcze nie mam)
- szybki procesor
- prosta osluga
- b.duzo innych funkcji ( min: dokładny miernik sygnału sat., podział kart, blnd scan i inne)
Jak na razie wszstko dzała zgodnie z oczekiwaniami.
Mam nadzieje jak bede blizej daty zakupu tunera HD firmy GI beda już takie GI Xpeedy HD !!!!
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Postprzez vigo » 2009-01-18, 19:32

czy przydatne jest plik API "reanimation" służy do tego odbiornika do reanimacji tunera w przypadku wystąpienia problemów z zasileniem w trakcie programowania. wgrywać to? zródło:DmTrade.pl dział gosat 8010
Awatar użytkownika
vigo
 
Posty: 6
Dołączenie: 2008-12-02, 16:18

Postprzez Crofan » 2009-01-18, 19:38

Ja sprzedalem Globo 7010CX i kupilem Xpeed 770 Class do TNK i C+ i jestem zadowolony, ale GoSat ostudzil znaczaczaco me pozytywne wrazenie o tej marce.Mam nadzieje, ze to sie wyjasni niebawem.
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Postprzez zibi-s » 2009-01-18, 20:07

Jezeli tego GoSat jest produktem koreanskim to skad taka astronomiczna cena za ten tuner, przeciez on powinien kosztować max: 500,- zł.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

PoprzedniaNastępna

Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron