Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Moderator: sq9

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-26, 21:18

@kerrt
Dzięki za radę. Jak najbardziej prawidłowa, ale wkonałem to wcześniej kilkakrotnie. Z moich komputerowych - doświadczeń wydaje mi się, że jest to wina kabla e-sata, ale nie mam drugiego pod ręką. Będę miał jutro, sprawdzę i odpiszę.
Pozdrowienia
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-27, 17:09

@kerrt
Wymieniłem kabel e-sata na inny i tuner zobaczył dysk.

Czy ten tuner się wyłącza w stanie standby?
Po 10 godzinach ( po powrocie z pracy ) tuner w standby tak samo gorący jakby 10 godzin pracował . Nie znalazłem odpowiedzi na forum czy będzie to poprawione czy nie ?
Wiem, że tuner N-ki tak się zachowuje i właściwie zawsze jest włączony i zawsze gorący, ale to ze względu na jego ciągłą gotowość do aktualizacji via satelite.
Pozdrowienia
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-27, 18:25

Ciekawa sprawa. Przez 2 noce próbowałem nagrać film na kanale Filmbox. Zaprogramowałem nagranie z poziomu epg. Nic sie nie nagrało, rano tuner włączony ale wisi, potrzebny twardy reset. Zacząłęm kombinować i wyszło na to, że tuner głupieje bo w momencie włączenia się ze standby o zadanej godzinie na kanale filmbox natychmiast zmienia czas na 00:01. Wcześniej stosując się do porad Eskima ustawiłem czas na auto, jedynka i zmieniłem na ręcznie. Czy jest jakiś wykaz kanałów które na tym tunerze tak się zachowują? Czy programiści wiedzą, że występują takie numery ze zmianą czasu w locie na niekórych kanałach.
Jak na kilka dni posiadania tego sprzętu to trochę sporo tych znaków zapytania.
Tymczasem
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez Jurek » 2009-04-28, 08:15

Wyłącz automatykę czasu, zostaw na "ręcznie". Możliwe że Filmbox nie nadaje w ogóle czasu (telegzeta jest potrzebna), więc automatyka może tak zadziałąć, bo nie ma odczytu. Powinno być wszystko ok.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-28, 09:06

Jurek napisał(a):Wyłącz automatykę czasu, zostaw na "ręcznie". Możliwe że Filmbox nie nadaje w ogóle czasu (telegzeta jest potrzebna), więc automatyka może tak zadziałąć, bo nie ma odczytu. Powinno być wszystko ok.

Dzięki za zainteresowanie.
Jak napisałem wcześniej tak właśnie - za poradami Eskima - zrobiłem i efekt jest właśnie taki, że po włączeniu się tunera na kanał Filmox z Cyfry+ tuner zmiania czas na 00:01 i nie nagrywa i po kilku godzinach pracy nan tym kanale wiesza się na stałe. Na innych tunerach nie miełaem tego problemu. A więc?
Przy okazji chciałbym się zapytać jaki jest pobór mocy w trybie standby? Instrukcja nic o tym nie mówi. Niemożliwe jest, żeby przy kilku "W" tuner tak się grzał.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez Jurek » 2009-04-28, 10:17

Temperatura jest wysoka cały czas, przygotowuyjemy wersję softu ECO, która wyłączy niepotrzebne podtrzymanie zasilania w Stand By. Na temat tego problemu z Filmbox właśnie rozmawiam z inżynierem.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-28, 10:37

@Jurek
Bardzo dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie. Jestem zbudowany.
Jurek napisał(a):Temperatura jest wysoka cały czas, przygotowuyjemy wersję softu ECO, która wyłączy niepotrzebne podtrzymanie zasilania w Stand By. Na temat tego problemu z Filmbox właśnie rozmawiam z inżynierem.

Przy okazji chodzi też o to aby podłaczony HDD ( w moim przypadku MyBook 3,5" 500GB ) też przechodził w stan uśpienia.
I jeszcze jedno skromne pytanie ( wykraczające oczywiście poza instrukcję ) czy w menu głównym, w zakładce czas nie można dodać zakładki o której godzinie tuner powinien się wyłączyć ? Taka mała rzecz a cieszy.
ŻEBY tylko nie narzekać muszę pochwalić gosata 8010 za b.przyzwoity obraz Sd, HD, i odbiór DVB-t oraz jakość dźwięku. Nie testowałem tylko dźwięku przestrzennego po kablu HDMI, gdyż nie mam takiej możliwości. Po wymianie kabla e-sata do dysku twardego problemy z prostym zawieszaniem sie tunera ustały.
Pozdrawiam.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez Jurek » 2009-04-28, 11:07

Myslę, że opcja sleep timera może być wprowadzone, ale chcemy robić wszystko po kolei, więc najpierw poprawki, potem dodawanie funkcjonalności.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-28, 11:40

@Jurek
Dziękuję. Nie będę naciskał. Skoro jest nadzieja będę czekał spokojniej.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-28, 17:03

@Jurek
Wracając do tematu
bgr napisał(a):Ciekawa sprawa. Przez 2 noce próbowałem nagrać film na kanale Filmbox. Zaprogramowałem nagranie z poziomu epg. Nic sie nie nagrało, rano tuner włączony ale wisi, potrzebny twardy reset. Zacząłęm kombinować i wyszło na to, że tuner głupieje bo w momencie włączenia się ze standby o zadanej godzinie na kanale filmbox natychmiast zmienia czas na 00:01. Wcześniej stosując się do porad Eskima ustawiłem czas na auto, jedynka i zmieniłem na ręcznie.

Chciałem uzupełnić. Po powrocie z pracy podjąłem 2 próby zaprogramowania nagrania z kanału Filmbox. Tym razem tuner nie zmienił bieżącej godziny, włączył się ale nic nie nagrywał, za 2-gim razem to samo. Podsumowując 8 prób zaprogramowania nagrania z kanału Filmbox spełzły na niczym - tuner startuje ale nie nagrywa tego kanału. Więcej już głowy nie będę zawracał. Na innych kanałach i kodowanych z cyfry i niekodowanych nic takiego się nie dzieje. Zaznaczam że dzisiaj tuner był przez 10 godzin wyłączony z prądu, opr. 15.04.09, własna lista kanałów, nie układam nigdy list FAV, karta C+ w czytniku.
Pozdrawiam
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez Jurek » 2009-04-29, 08:39

Sprawdziłem wczoraj nagrywanie z EPG na Filmbox, wystartowalo o czasie i nagrało się. Za diabła nie wiem dlaczego u Ciebie akurat ten kanał nie chce się nabrywać, a inne są ok. Jedno pytanie - czy w momencie, gdy tuner się włącza i nagrywanie startuje - możesz sprawdzić czy na ekranie masz sygnał odkodowany? Może tu jest problem , że w momencie startu tuner nie chce "czytać" karty.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-29, 10:06

@Jurek
Dzięki z odpowiedź. Mam problem z Filmoxem i to potwierdzam. Tuner przy włączeniu rozpoznaje sygnał i na akrenie pojawia się obraz tzn. jest chyba odkodowany. Ale... nie jest to dla mnie osobiście jakiś problem ( może bardziej dla programistów ) i nie będę z tego tytułu piłował tematu. Koniec, kropka - pinformuję jak coś się zmieni. Denerwuje mnie to, że na podstawie problemu z Filmboxem generalizowałem sprawę pisząc nazbyt stanowczo o problemach jakie ma gosat 8010 z nagrywaniem. Przyznaje się do błędu.
Napisał Pan, że w momencie startu tuner może nie czytać karty. To jest problem do rozwiązania w nowych wersjach softu.
Dlaczego? Dodałem wczoraj do karty cyfry moduł CP z pakietem pełnym ( bez HBO ) Bardzo poprawnie odkodowywały się kanały HD szczególnie Polsat Sport HD ma problemy na innych odbiornikach, na tym nie miał ale, żeby dodać łyżkę dziegdziu do miodu nie odkodowały mi się kanały z pakietu BBC po polsku, które są w ofercie Cyfrowego Polsatu, najpierw zaskoczyły a po przejściu na inne kanały i powrocie do paczki BBC obrazu już nie zobaczyłem. Wyłączenie i właczenie odbiornika nic nie zmieniło. . Podobne problemy miałem z TVN na sofcie 07.04.09. Na innym domowym sprzęcie, który posiadam te kanały działają. Nie działa mi również cała paczka z transpondera na którym chodzi Das Erste z Astry. Po wybraniu z menu instalacje parametrów tego TP mam brak sygnału z satelity. I tak jak pisałem wyżej na drugim odbiorniku na tej samej antenie odbieram Das Erste z Astry ( FTP)bez problemu. To takie małe kwiatuszki.
Pozdrawiam.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez Jurek » 2009-04-29, 10:11

Spróbuj wykonać reaktywację karty w module CP. Mam osobiście 2 moduły CP z pełnymi pakietami i w jednym z nich miałem podobny problem z paczką BBC, reaktywacja pomogła i teraz mam te kanały bez problemu.
Reaktywację zrób na TP 12284, tam jest największy transfer dla EMM.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez eskim » 2009-04-29, 10:36

1-wszystkie kanały z oferty Cyfrowego Polsatu działają bez problemu także kanał Das Erste świeci jasnym światłem :-D
2-odnośnie Filmbox żadnego dziwnego zachowania nie zaobserwowałem.
I pytanie czy listę masz własną :?: piszesz że tak czyli przeskanowałeś niebo i poukładałeś kanały jak rozumiem czy moją ze zmianami :?:
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-29, 11:19

@Jurek @Eskim
Z modułem CP jeszcze poćwiczę wieczorem, ale i tak za 2 dni oddam go synowi bo on jest pasjonatem kanału BBC Knowlage. Moduł z ostatniej oferty pre-paid CP, aktywowany 27.03.09.
Ja z oferty CP nie będę korzystał. Ale skoro u innych działa to chyba jest to zasługą przechodzenia uprawnień. Ale na innym podobnej klasy sprzęcie konkurecji BBC działają więc dla przeciętnego zjadacza chleba są to tylko zauważone nieprawidłowości.
Co do kanału DAS ERSTE nie działa mi na mojej liście jak i na liście - z katalogu Cyfra/TVN - Eskima.
A tak przy okazji mam pytanie do Eskima, bo nie rozumiem czym różni się twoja lista wystawiona na forum od mojej wykonanej po przeszukaniu nieba z astry i Hodbirda? Czy twoja lista - jak rozumiem - z poziomu edytora działa stabilniej niż ta po przeszukaniu nieba?
W przeszłości serwisanci różnych producentów TV SAT mówili mi, że gotowe listy mogą być przyczyną zawieszeń sprzętu.
O zauważonych zmianach będę pisał w kolejnych postach.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

PoprzedniaNastępna

Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron