cyfra+

Moderator: sq9

cyfra+

Postprzez obelix13 » 2009-11-15, 12:14

witam.czy ktos mogl by sprawdzic czy na tym tunerze w czytniku bedzie pracowac karta cyfry+ (soft 2.61c) i ewentualnie jak tak czy przepuszcza uprawnienia.oficjalnie chodzi w czytniku conax ale ktos kiedys pisal ze uruchomil cyfre+ ale z tego co pamietam byl to starsz soft 2.00 lub 2.40.moze pan jurek moglby sie wypowiedziec(nie oficjalnie).za odpowiedz dziekuje
obelix13
 
Posty: 15
Dołączenie: 2008-04-09, 15:37

Re: cyfra+

Postprzez Jurek » 2009-11-15, 12:37

2.61 D - taka wersja krąży po necie dla celów, o których piszesz ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: cyfra+

Postprzez slawek1972 » 2009-11-15, 13:07

Ja używam w GI-S900 w czytniku kartę Cyfry+,karta pracuje bezproblemowo z wersją oprogramowania 2.61C,a tuner przepuszcza uprawnienia na kartę tylko oczywiscie nie ma podglądu ważności karty.
slawek1972
 
Posty: 31
Dołączenie: 2009-04-01, 17:28

Re: cyfra+

Postprzez obelix13 » 2009-11-15, 16:26

dzieki .a czy ta wersja 2.61d(skad mozna ja zassac) obsluguje takze conax. czy zmienia czytnik na uniwersalny czy na mediaguard -(jest odczyt waznosci karty cyfry) .jak zmienia sie na uniwersalny to czy niema problemow z modulem polsatu.za wszelka pomoc dziekuje :-)
obelix13
 
Posty: 15
Dołączenie: 2008-04-09, 15:37

Re: cyfra+

Postprzez bartek » 2009-11-25, 00:49

obelix : Czytnik jest uniwersalny od softu 2.41 w górę.

W temacie cyfry+ chciałem coś napisać o obsłudze napisów.
Napisy na C+HD nie działają (na żadnym sofcie), tzn coś tam się wyświetla, ale jest to nie do użycia - napisy wyświetlają się b.krótko i są kompletnie rozsynchronizowane.
Problem z wyświetlaniem napisów z c+hd jest chyba dośc powszechny, ale np na takiej taniej arivie200 napisy (i to w nagraniach) wyświetlają się idealnie.
bartek
 
Posty: 12
Dołączenie: 2008-11-05, 21:50
Miejscowość: BBiała

Re: cyfra+

Postprzez ar21 » 2009-11-25, 10:03

Też mam to samo (co Bartek)z napisami na C+HD i to obojętne czy się ogląda program na żywo czy z nagrania. Na kanale C+ (nie HD) jest dobrze tylko napisy wyglądają trochę dziwnie (biała obwódka). To złe działanie napisów na C+HD jest spowodowane chyba przez błędy w softwarze.
Co na to p. Jurek? Może to trzeba zgłosić do programistów z GI?
ar21
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-26, 09:29

Re: cyfra+

Postprzez Jurek » 2009-11-25, 10:12

Potwierdzam że problem dotyczy tego jednego kanału. Zgłoszenie do programistów już wysłane.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: cyfra+

Postprzez obelix13 » 2009-11-25, 16:27

panie jurku zaobserwowalem takie cos .chcialem nagrac na tvn lub tvp2 i bbc cbeebies(karta conax tnk w czytniku oraz modul polsatu w pierwszym slocie) program i po wlaczeniu nagrywania (dysk 2.5cala verbatim bez wlasnego zasilania) wyskoczylo mi kanal zakodowany.mowie co jest.wszedlem w menu zeby zobaczyc czy tuner widzi karte (uprawnienia sa) i tu okazalo sie ze wszystko jest ok.wiec nacisnalem stop i ok i ponownie wcisnalem nagrywanie i juz wszystko bylo ok nadmienie ze zdaza sie to nie za kazdym razem i rzadko (okolo 3 moze 4 razy)ale jednak cos musi byc nie tak z softem.drugi problem to gdy nagralem (nie wiem czy to wazne odbiornik ustawiony na dzwiek dolby digital)na tvn program i odtwarzajac go przewinalem (guziki gora-dol,lewo-prawo) w prawo to zanikl mi dzwiek .musialem zatrzymac odtwarzanie i ponownie wznowic i dzwiek powrocil (tez ten problem wystapil moze jakies 3-4 razy) zaznaczam ze obydwa problemy wystepuja u mnie bardzo zadko.moze cos z conax i dolby jest nie dopracowane.jeszcze jedna rzecz do poprawki w sofcie to dlugosc nagrywania (czemu jedna godzina a nie np.dwie jako standart) :-> prosze sie wypowiedziec panie jurku .moze ktos zglaszal cos podobnego.dziekuje
obelix13
 
Posty: 15
Dołączenie: 2008-04-09, 15:37

Re: cyfra+

Postprzez Jurek » 2009-11-25, 18:20

Nagrywanie 2 programów z różnych TP raczej nie jest możliwe. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem początek postu. Nagrywanie 2 programów z 1 TP jest mozliwe , nawet jesli są kodowane, ale wewnętrzny sharing potrzebny do rozkodowania 2 programów na raz jest tylko w slocie kart, moduł CP tego absolutnie nie realizuje. Proszę sprawdzic, czy CAM Multi-descramble jest wyłączona, powinna właśnie być off.
Miałem kilkakrotnie ten efekt z zakodowaniem po włączeniu nagrywania przez rok użytkowania tego tunera, to za rzadko, żeby móc to przetestowac i usunąć, ale będę to pilnie obserwował.
Domyślny czas nagrania "z palca" to jedna godz. ale można go dowolnie modyfikować - jeszcze raz nacisnąć nagrywanie, w pojawiającym sie oknie wybrac np. +10min - każde nacisnięcie OK spowoduje dodanie 10min do czasu etc.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: cyfra+

Postprzez obelix13 » 2009-11-25, 23:25

panie jurku troche sie nie zrozumielismy.nie chodzilo mi o nagrywanie dwoch kanalow jednoczesnie z jednego tp(to przyklad ze gdy wlaczylem nagrywanie na tvn wyskoczylo mi kanal zakodowany nastepnie innego dnia chcialem nagrac cos na bbc cbeebies wyskoczylo kanal zakodowany i tak samo na tvp2 w innym dniu) moze jest to spowodowane tym ze nie kiedy przelacze tuner z np.tvp1(karta tnk) na polsat to lapie obraz po 2s lub 3s a nie kiedy po 5s lub 6s (pojawia sie czarny obraz z napisem kanal zakodowany i wskakuje obraz.to sa moje postrzerzenia z pracy tego tunera a posiadam od wejscia tego modelu na rynek.CAM Multi-descramble mam wyłączony. a co pan mysli o zanikaniu dzwieku podczas przewijania?tak czy siak jest to chyba najlepszy tuner ktory kupilem bo nie ma problemow z kanalami w symulcrypcie procz tych malych problemikow. :-/
obelix13
 
Posty: 15
Dołączenie: 2008-04-09, 15:37

Re: cyfra+

Postprzez tomaszek » 2009-12-30, 09:29

Witam! Jestem nowym posiadaczem tunera GI-S 900 i powiem szczerze, że jetem średnio zadowolony.
- Najbardziej brakuje mi napisów na C+ HD. U mnie też występuje taki problem, jak opisał kolega Bartek. Na innych tunerach nie ma takich zjawisk.
- Brak EPG na niektórych kanałach i nie jest to wina nadawcy (jak czytałem na tym forum w innym wątku), bo na dekoderach cyfry+ takowe EPG jest.
- Brak możliwości zmiany nazwy kanałów.
- Brak większych możliwości ustawień formatu obrazu 4:3, tylko szeroki i pilarbox, co w efekcie na niektórych programach nadających niby w formacie 16:9 daje rozciągnięty obraz z czarnymi pasami na górze i dole.
- Porzuciłem cyfrowy polsat i zakupiłem cyfrę+ kuszony obietnicami o super jakości obrazu, ale odnoszę wrażenie, że na polsacie obraz był lepszy. Szczególnie na kanałach SD. Nie wiem czy to wina tunera, czy cyfra+ tak nadaje, ale na kanały SD są jakieś strasznie ziarniste i niewyraźne. TVN24 na polsatowskim samsungu wyglądał prawie jak HD. Na moim nowym Goldenie nawet kanały HD nie porażają tak jak na polsacie.
Przydało by się sterowanie głośnością klawiszami strzałek lewo, prawo. Jeśli można przełączać programy strzałkami góra dół, to pewnie Pan Jurek coś by mógł wpłynąć na programistów, żeby tak było.
Czy istnieje jakieś oprogramowanie do edycji listy kanałów na komputerze, pogooglowałem trochę i nic nie znalazłem.
tomaszek
 
Posty: 4
Dołączenie: 2009-12-30, 08:24
Miejscowość: Wrocław

Re: cyfra+

Postprzez Jurek » 2009-12-30, 12:33

Głośność lewo/prawo nie jest uruchomiona (jest pod dedykowanymi klawiszami) ponieważ te klawisze są używane do szybkiego przeszukiwania bufora Timeshift. Włączenie podglądu bufora timeshift - klawisz lewy, potem przytrzymanie lewy/prawy - szybkie przejście do dowolnego miejsca.
Jakość obrazu - subkiektywne odczucie i ciężko mi tu zajmowac jakieś stanowisko.
Brak napisów C+HD - potwierdzam i mam nadzieję na szybką zmianę.
EPG - jest na wszystkich kanałach, bez wyjątku. EPG jest nadawane na pojedynczych TP, np. żeby zobaczyć EPG na kanałach BBC, trzeba chociaz na chwilę włączyć coś z Polsatu, np 11158, etc. Sprawdzłaem to na osobistym egzemplarzu wielokrotnie i nie ma takiej możliwości, żeby nie było EPG. Oczywiście ważne jest ustawienie czasu - ma być obecnie GMT+1 godz., czas letni wyłączony
Oprogramowanie do edycji kanałów - nie trace nadziei, chociaż gaśnie ona z każdym dniem.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: cyfra+

Postprzez slawek1972 » 2009-12-30, 14:01

Jurek a nie można by wprowadzić w GI-S900 możliwości ręcznego ustawienia czasu ponieważ wystarczy włączyć takie kanały jak Universal Channel lub Sci-Fi Channel i poczekać pół minuty a czas zmienia się i przeskakuje prawie sześć godzin do przodu.
slawek1972
 
Posty: 31
Dołączenie: 2009-04-01, 17:28

Re: cyfra+

Postprzez tomaszek » 2009-12-30, 14:27

Ok. Nie doczytałem instrukcji z tym timeshiftem. EPG faktycznie pojawiło się na wszystkich kanałach. Ale czy nie można czegoś zrobić aby mieć większe możliwości przełączania formatu 4:3? I jeszcze jeden pomysł. Na standbayu zegarek mógł by pojawiać się na główny wyświetlaczu, przez to byłby w nocy bardziej widoczny.
Jeszcze raz pytam o oprogramowanie do tego tunera. Bo widzę, że do innych jest. Może da się je wykorzystać do naszego odbiornika?
A może marudzę.
tomaszek
 
Posty: 4
Dołączenie: 2009-12-30, 08:24
Miejscowość: Wrocław

Re: cyfra+

Postprzez Jurek » 2009-12-30, 15:05

Nie marudzisz - po prostu producent zawala prace nad edytorem (chyba o to pytasz). Jesli chodzi o formaty - sytuacja sie zmienia na korzyść, bo nadawcy, którzy stosują jakies idiotyczne formaty (ani 4:3 ani 16:9) zaczynaja "normalnieć" - przykład to HBO2
@slawek1972 - nie ma możliwości dodania ręcznego ustawienia czasu, przykro mi.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Następna

Powróć do GI-S 900 CRCI HD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron