Problem z modułami Power Cam.Pro i Aston 2.18

wszystko co dotyczy tego modelu GI

Moderator: sq9

Problem z modułami Power Cam.Pro i Aston 2.18

Postprzez tadek69 » 2008-10-05, 17:58

Witam Panie Jurku.
Mam poważny problem przy współpracy wyżej wymienionych modułów jednocześnie.
Problem polega na tym, iż w momencie umieszczenia obydwu modułów w gniazdach CI dekodera i włożeniu do nich kart np. Cyfry+ i karty w systemie Viacess (nawet po ustawieniu wyłącznie systemu Viacess w module Power Cam.Pro), tuner zawiesza się i resetuje na wszystkich kanałach Cyfry+. Kombinacja taka była testowana na softach z 26 maja oraz z 27 sierpnia. Proszę zwrócić na to szczególną uwagę przy publikacji następnej wersji oprogramowania. Dodam na koniec, iż przy wykorzystaniu kombinacji modułu Power Cam.Pro z modułami w innych systemach, tuner działa w miarę prawidłowo, choć zdarzają się drobne przycięcia.
Mam nadzieję, że zamieszczona informacja będzie pomocna i w przyszłości takie problemy nie będą występować.
Pozdrawiam,
Użytkownik.
tadek69
 
Posty: 19
Dołączenie: 2008-10-01, 08:13

Postprzez Jurek » 2008-10-06, 08:24

Dzieki za sygnał. Na pozątek proszę w Power CAM wyłączyć obsługe Seca/Mediaguard. CAM-y wielosystemowe maja taką przypadłość, że chcą "zawłaszczać" caly strumień. W tym przypadku , skoro Aston to dedykowana Seca top najlepiej będzie jak w PowerCam zostanie tylko Viaccess, reszta OFF. Podobny przypadek mieliśmy na początku z zestawem Aston+Diablo, wyłączenie obsługi Seca w Diablo załatwiło temat.
Będę wdzięczny za info czy pomogło.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez tadek69 » 2008-10-06, 11:38

Witam ponownie.

Po zastosowaniu się do wskazówek zawartych w Pana poście, dekodowanie kanałów uległo znacznej poprawie, aczkolwiek na kanałach w systemie Viacess pokazują się przekłamania w obrazie ( zielone pasy albo piksele).
Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę na kombinację modułu Power Cam.Pro z dedykowanym modułem systemu Viacess. Tutaj sytuacja przedstawia się następująco.
Po włożeniu karty Seca do modułu Power Cam i ustawieniu go wyłącznie dla Seca, oraz umieszczeniu modułu Viacess, odbiór sygnałów nadawanych jednocześnie w tych dwóch systemach powoduje problem z ich prawidłowym dekodowaniem.
Dla przykładu programy TVP1 TVP2 TVP Info oraz wszystkie kodowane w Viacess oraz Seca utrudniają tunerowi wybór właściwego systemu kodowania. W większości przypadków ma to miejsce przy odbiorze kanałów Viacess a następnie przełączeniu się na kanał kodowany jednocześnie w w/w systemach. Oczywiście po znacznie dłuższej chwili tuner załapuje, ale utrudnia to bezproblemowe odbieranie programów ( przy szybszym przełączaniu kanałów ponownie gubi system kodowania).
Proszę o sprawdzenie takiej sytuacji i ewentualne wyeliminowanie tego w następnym oprogramowaniu.

Pozdrawiam,
Użytkownik.
tadek69
 
Posty: 19
Dołączenie: 2008-10-01, 08:13

Postprzez many111 » 2008-10-08, 18:13

Witam u mnie jest to samo, w Goldenie 870 posiadam moduł do odbioru telewizji naziemnej i dobieram bez zastrzeżeń, na tym tunku odbieram także Multipakiet Canal+ z włożoną nową kartą C+. Ale problem tkwi w tym gdy włoże moduł MP4 to kanały które kodowane są naraz w Nagravision, Mediaquard i Conax przełączają sie bardzo wolno a niektóre nawet sie nie włczają. Natomiast kanały kodowane tylko w Nagravision przełaczają sie szybko i chodza bezproblemowo. Niedawno zamówiłem moduł posatu z kartą i obawiam się tego że jak moduł i kartę włoże to bedzie się działo tak samo?.
many111
 
Posty: 8
Dołączenie: 2008-10-08, 17:45

Postprzez Jurek » 2008-10-09, 07:59

Moduł NP4 masz w systemie Conax? Jesli tak, to jest konflikt na kanałach kodowanych w Conaxie, tuner sprawdza źródło kodów w module i w karcie, dlatego przełączanie trwa dłużej. O moduł CP się nie martw.
Jak masz mozliwość , spróbuj zamienić moduł NP4 (jeśli to Conax) na Viaccess Extra. Chociaż jak wystartuje platforma Orange, to Viaccess dołączy do kodowania większości kanałów i dopiero bedzie zamieszanie ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez many111 » 2008-10-09, 09:58

No właśnie moduł mam Pocket VIACCESS NP4 DVB-T. Tu jest link to tego tunera. http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=861
Kamień spadł mi z serca jak na module polsatu tak nie będzie.
many111
 
Posty: 8
Dołączenie: 2008-10-08, 17:45


Powróć do GI-S 890 CRCI HD Excellence

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron