GI HD druga partia - kiedy

wszystko co dotyczy tego modelu GI

Moderator: sq9

GI HD druga partia - kiedy

Postprzez lukaso » 2008-05-04, 15:35

Witam czy ktoś wie kiedy pojawi się druga dostawa tych świetnych tunerków?
lukaso
 
Posty: 43
Dołączenie: 2007-07-28, 21:37

Postprzez Jurek » 2008-05-05, 07:35

za ok. 2 tygodnie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez pizaro » 2008-06-23, 09:57

Dlaczego jest taki problem w Waszym sklepie z zakupem GI HD? Czy jest to spowodowane oczekiwaniem na model combo S/T?
pizaro
 
Posty: 2
Dołączenie: 2008-06-23, 09:54

Postprzez Jurek » 2008-06-23, 11:03

Z dwóch powodów - po pierwsze całość na pniu wykupują nasi partnerzy, po drugie dostawy dotychczasowe były realizowane drogą powietrzną i skutkiem tego były stosunkowo nieduże. Ale u nas też sprzedaż była prowadzona ok tydzień.
Kolejna, już regularna dostawa przybędzie 1 lipca, wtedy będą już w ciągłej sprzedaży.
Oczekiwanie na combo w żaden sposób nie wpływa na dostawy GI-890.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez rysiek2 » 2008-06-23, 13:49

Dzisiaj w Satkurierze przeczytałem informacje ,że druga partia GI-890 ma na tylnym panelu gniazdo e-sata do podłączenia HDD. Jeśli tylko te tunery bedą mogły miec podłączony HDD a inne nie to jestem już wściekły.
Panie Jurku ,bardzo proszę napisac coś na ten temat i uspokoić / albo pogrążyć / posiadaczy tunerów z pierwszej partii.
Przyznam szczerze ,że już czuję się oszukany. W momencie kiedy kupowałem ten tuner -luty- to informowano że wkrótce będzie mozliwość nagrywania. Mineło kilkanascie ładnych miesięcy a tu nic. Podobno w lipcu. Trochę to mi się nie podoba. Jeśli jeszcze do tego dojdzie problem z podłączenie dysku to wojna z firmą Golden z mojej strony pewna.
rysiek2
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-04-08, 18:22

Postprzez Jurek » 2008-06-23, 15:11

Wyjaśnienie po kolei:
- faktem jest, że druga partia tunerów GI-890 posiada już gniazdo e-sata
- nic mi oficjalnie nie wiadomo, żeby ewentualna możliwość nagrywania była dostepna wyłącznie przez to złącze. Prace są prowadzono zarówno dla USB jak i e-sata, jak i kiedy się zakończą, to już inna sprawa. Oczywiście wariant, którego się Pan obawia jest również możliwy.
- w lutym nie mógł Pan kupić tego tunera od nas lub z naszej sieci, sprzedaż prowadziliśmy od drugiej połowy marca.
- jeśli ktokolwiek poinformował Pana, że kupuje Pan tuner PVR Ready to skłamał. Od początku informowaliśmy wszystkich zainteresowanych, że nie jest to tuner PVR Ready. Mało tego, ponieważ niektórzy sprzedawcy tego rodzaju informacje zamieścili w swoich materiałach, przed rozpoczęciem sprzedaży wysłaliśmy do wszystkich info, że nie należy podawać takich danych, ponieważ nie odpowiadają prawdzie !!!! Dysponuję kopią tego pisma. Naturalnie zakładaliśmy uruchomienie docelowo funkcji PVR, ale na zasadzie rozwoju tunera, a nie oferowania go jako PVR Ready zanim stosowna funkcja nie znajdzie się w sprzęcie. Inna informacja byłaby oszustwem. Do momentu wprowadzenia funkcji PVR do GI-890 jest to tuner HD i nic więcej, nie ma prawa być oferowany jako PVR Ready.
- "...mineło kilkanaście miesięcy... " - bez komentarza, od rozpoczęcia sprzedaży GI-890 minęły 3 miesiące.
- co do wojny - prosze bardzo, ale raczej nie z nami, tylko ew. z nierzetelnym sprzedawcą. Na takiej samej zasadzie można oferować telewizory kineskopowe z informacją, że są full HD, tylko jeszcze nie teraz.

Na koniec krótki komentarz - zdaję sobie sprawę, że chęć sprzedania wszystkiego jak najszybciej prowadzi czasem niektórych handlowców do nieczystych zagrań. Ale ponieważ sprawa dotyczy sprzętu naszej marki, na pewno jej tak nie zostawimy. Więc proszę o podanie nr fabrycznego i miejsca zakupu tego sprzętu, wyjaśnię to sobie z nim

Wreszcie po drugie - zawsze obsługa klientów była i jest dla nas priorytetem. Jeśli Pana przypadek nie będzie wyjątkiem, i zakreślony scenariusz się spełni ( co niewykluczone), na pewno będziemy jakoś rekompensować ew. straty. Powstałe jeszcze raz podkreślam, nie z winy firmy Golden Interstar Polska.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez karolek » 2008-06-23, 16:59

Co do drugiej parti GI-890 z e-sata to fajnie, sa ludzie zrobieni na szaro. A trzecia partia to bedzie juz z twardym dyskiem :-/
Ostatnio edytowany przez karolek, 2008-06-23, 18:25, edytowano w sumie 1 raz
karolek
 
Posty: 19
Dołączenie: 2007-08-26, 10:42

Postprzez rysiek2 » 2008-06-23, 18:11

Wyjaśniam po kolei.
Otórz rzeczywiście kupiłem tuner 19 marca 2008r. / pisałem poprzednią wypowiedź szybko i tak mi się wydawało że kupowałem w lutym, czas leci/ w Warszawskiej firmie Dipol- Al Prymasa Tysiąclecia 76 g. Numer fabryczny-J220182KD0712-.
Budowa samego pilota wskazuje na przygotwanie do funkcji nagrywania.
Informacje na temat tego tunera w Satkurierze nr 3/2008 str 8 " Model odbiornika Gi-890 Exellence jest przygotowany sprzętowo /płyta główna, pilot/ do funkcji PVR Ready /dysk na zewnątrz po USB/"
Test tego odbiornika w Satkurierze nr 4/2008 str 12 i 14. W ocenie końcowej napisano "Trzeba mieć także na uwadze ,że odbiornik zapowiadany jest jako taki , któryw przyszłości zostanie wzbogacony o funkcjonalność Semi PVR, jednak obecnie w oprogramowaniu jej brak i nie ma określonego terminu jej dodania. Może to nastąpić za kilka tygodni , ale równie dobrze i za kilka miesięcy."
Na czyim zatem zdaniu można polegać? Mnie nikt ze sprzedających nie ostrzegł że ten tuner nie będzie miał funkcji nagrywania. Wręcz przeciwnie . Był zachwalany jako tuner rozwojowy i to niebawem.To był poważny atut za kupieniem właśnie tego modelu.
Nie wyobrażam sobie abym teraz z powodu okrojenia funkcjonalności tunera miał kupować inny tylko dlatego że firma Golden rozpędziła się w zachwalaniu swojego wyrobu. Jest to tuner dobry i nie ulega to dyskusji ale pozbawianie funkcji nagrywania będzie z pewnością szokiem dla wielu klientów którzy kupili tuner z pierwszej partii z tym właśnie przeznaczeniem. Niestety nie świadczy to dobrze o firmie.Każda szanująca się firma -twierdzi Pan że firma Golden taką jest- nie zostawiłaby tych klientów samym sobie.
Ostatnio edytowany przez rysiek2, 2008-06-23, 18:25, edytowano w sumie 1 raz
rysiek2
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-04-08, 18:22

Postprzez Jurek » 2008-06-24, 07:50

W Sat Kurierze opisali fakty - pilot tunera ma przyciski do nagrywania itd. Jesli w dalszym ciągu twierdzi Pan, że info o PVR Ready zostało podane przez nas, to polecam lekturę mojego poprzedniego postu, jak również opis tunera na naszej stronie.

Poza tym mam wrażenie, że pisze w pustkę, dotyczy to zarówno komentarza wyżej, jak i @karolek - przecież napisałem wyraźnie, że w przypadkach wątpliwych wyjaśnimy sprawę po myśli klienta !!!!!! Abstrahując od faktu, że na razie rozmawiamy o sytuacji "...co by było, gdyby" stawianie takiego kalibru zarzutów jest grubym nieporozumieniem.

Powtarzam jeszcze raz - żaden klient nie zostanie "na lodzie" jeśli został przez kogoś wprowadzony w błąd odnośnie funkcjonalności naszego sprzętu O decyzjach poinformuję na forum, jeśli funkcja PVR zostanie wprowadzona do GI-890 a jej ew. stosowanie ograniczone do jakieś partii sprzętu. Na razie szanse na to są 50/50
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez rysiek2 » 2008-06-24, 08:54

Na razie przyjmuję Pana wytłumaczenia z lekkim niepokojem. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Cieszę się ,że zapewnia Pan iż żaden klient nie zostanie " na lodzie".
Panie Jurku. Jeszcze jedno. My -klienci nie mamy bezpośrednio kontaktu z przedstawicielami firmy Golden. Takimi reprezentantami tej firmy są autoryzowane punkty sprzedaży. Pan wybaczy ale ja kupiłem tuner / i zapewne wiele osób / nie w firmie "krzak" tylko właśnie u autoryzowanego-jedynego chyba w Warszawie- dystrybutora sprzętu firmy Golden.
W teście w Satkurierze 4/2008 r. wyraźnie napisano "Firma Golden Interstar Polska wprowadza na rynek nowy model odbiornika cyfrowego GI-S890 CRCI HD Exellence...."
Zapewne Wasza firma miała wgląd w treść opisu tego tunera przed wydrukowaniem miesięcznika. Wudrukować mozna wszystko a konsekwencje pomyłki ponoszą zawsze klienci.
Czekam na rozwój sytuacji o której zapewne Pan nas poinformuje.
Nie mam osobiście do Pana żadnej pretensji i bardzo proszę moich wypowiedzi tak nie taryfikować.
rysiek2
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-04-08, 18:22

Postprzez Jurek » 2008-06-24, 10:02

Na treść komunikatów w Sat Kurierze niestety nie mamy wpływu, czego czasami bardzo żałuję ;-)
Co do dystrybutorów - firma Dipol cieszy się zasłużoną renomą i szacunkiem u klientów, nie mam najmniejszego powodu do niezadowolenia z naszej współpracy. Niestety z reguły najsłabszym ogniwem są ludzie i w tym przypadku prawdopodobnie to nastapiło.

Po raz kolejny powtórzę - niezależnie od rozwoju sytuacji, z całą pewnością będę miał dla Pana ( i ew. innych klientów w tej sytuacji) pozytywne wieści. Nie dopuszczę , żeby użytkownicy naszego sprzętu byli różnicowani w dostepie do różnych funkcji tego samego sprzętu. Prosze spać spokojnie.

pozdrawiam
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez rysiuhelix » 2008-06-24, 12:08

@rysiek2 poczytaj tutaj - niemieckie forum http://www.sat-ulc.eu/ulc/thread.php?threadid=255165
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Postprzez fcluki07 » 2008-06-24, 12:42

heh tylko zeby potem nie bylo tak jak z blind scanem ze rekompensata bedzie rabat na nastepny tuner.
fcluki07
 
Posty: 17
Dołączenie: 2007-12-02, 13:33

Postprzez Jurek » 2008-06-24, 14:32

To zapytam tylko - jaki sens ma nowoczesnianie sprzętu, skoro każda próba kończy się takimi wnioskami? Może faktycznie najlepiej robic tak, jak niektóre firmy - wypuszczamy coś nowego i zajmujemy się czymś innym, klienci niech się martwią. Ja tak nie potrafię.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez rysiek2 » 2008-06-24, 16:45

Unowocześnianie sprzętu ma oczywiście sens. Dziwię się jednak dlaczego firma Golden wypusciła na rynek sprzęt w pierwszej partii inny niż w drugiej.
Mamy zapewnienie,że firma Golden nie zostawi samym sobie klientów którzy kupili tunery z pierwszej partii. Nie więc powodu - na razie - do zmartwień. Oby nic sie w obietnicach nie zmieniło. Widzę że firma Golden na serio podchodzi do tego tematu i za to chwała.
rysiek2
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-04-08, 18:22

Następna

Powróć do GI-S 890 CRCI HD Excellence

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron