Spostrzeżenia

Wszystko co Wam się podoba lub nie w naszej działalności

Moderator: sq9

Jeszcze o instrukcji

Postprzez ZETES » 2007-08-08, 15:03

Kolejne uwagi. W instrukcji można wyczytać, że "Ulubione" przywołuje się klawiszem "FAV", a przecież na pilocie takiego nie ma (jest serduszko). Druga sprawa. Przesuwanie stacji w "Ulubionych" nie działa, jeśli sortowanie jest ustawione na "Alfabetycznie". Nie znalazłem o tym informacji w instrukcji.
ZETES
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-07-27, 16:44
Miejscowość: Łódź

Postprzez Jurek » 2007-08-08, 18:28

Co do FAV - racja, sugerowałem się starszym pilotem.
Natomiast przesuwanie w trybie alfabetyczne - to nie może działać w tym sortowaniu. Chociaż racja, że info o tym powinno być w instrukcji, poprawię to.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez ZETES » 2007-08-10, 21:50

Tym razem o ofercie. Golden Interstar GI-770 Xpeed... no właśnie... Class, czy nie Class? Na zdjęciu jest mniejszy, z jednym Euro i uboższym panelem przednim, czyli Class. W opisie z oferty nie ma żadnej informacji, że występują dwie wersje. Według tytułu, oferta dotyczy Xpeed, czyli modelu lepiej wyposażonego. Dopiero w specyfikacji technicznej, na dole oferty, w jednym miejscu (parametry fizyczne) jest wzmianka o dwóch wersjach, a trochę wyżej, w "A/V wejście/wyjście" przy gniazdach SCART już zabrakło tej informacji. Bardzo mylące dla potencjalnego klienta. Wiem, co mówię ;-).
ZETES
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-07-27, 16:44
Miejscowość: Łódź

Postprzez Jurek » 2007-08-12, 10:58

Class to zawsze mała obudowa i jedno euro. NIezależnie od tego, czy to Xpeed czy Premium. Pozostałe uwagi celne, już poprawiam.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Spostrzezenia

Postprzez levinas » 2007-11-20, 12:09

Witam,

Jestem od niedawna uzytkownikiem GI 780 crci.

Wrazen sporo ale na poczatek jedno tylko spostrzezenie.

Chodzi mianowicie o dzialanie EPG.

Wiem, ze temat byl walkowany i tu i tam i ze wzgledow patentowych, systemowych i innych EPG nie dziala jak powinno - czyli na niektorych kanalach nie pokazuje w ogole informacji, na niektorych pokazuje strzepy informacji (program biezacy i nastepny). Czasami pokazuje zas program kompletny.

Umowmy sie jednak - EPG to jednak nie to, o czym marzy kazdy z nas - czyli nakladka z programem na np. tydzien na maksymalna ilosc kanalow. Mam doswiadczeniem z systemem GUIDE+ z nagrywarki Panasonic, ktory, dzialajac w sieci kablowej Telenet (Belgia), pokazuje kompletna informacje programowa z tygodniowym wyprzedzeniem. System dziala swietnie.

Moie pytanie: skoro GI-780 dysponuje wolna pamiecia i slotem USB, a w internecie istnieje opgrogramowanie aktualizujace program telewizyjny (np. TVWatcher) oraz portale z programem TV (np. wp.pl) , czy nie daloby sie zainstalowac takiego nowum w interstarze, zeby via USB aktualizowac sobie zawsze program telewizyjny?

To by bylo SUPER!!!!
levinas
 
Posty: 5
Dołączenie: 2007-11-20, 11:25

Postprzez Jurek » 2007-11-20, 14:37

Pomysł jest świetny, widze tylko jedną niedogodność - trzeba by podpisać umowę z jednym z dostawców treści programu na dostawę tychże, Chodzi o formaty, wsparcie itd. Jeśli udało by się to zrobić, sądzę , że implementacja tego w GI Xpeed bylaby możliwa.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez levinas » 2007-11-20, 16:59

Jurek napisał(a):Pomysł jest świetny, widze tylko jedną niedogodność - trzeba by podpisać umowę z jednym z dostawców treści programu na dostawę tychże, Chodzi o formaty, wsparcie itd. Jeśli udało by się to zrobić, sądzę , że implementacja tego w GI Xpeed bylaby możliwa.


Za pewne wymagaloby to pewnego rodzaju umowy, chociazby po to, by zapewnic wlasciwy support level dla takiego systemu. Byloby to jednak swego rodzaju nowum, sposob na obejscie systemowych ograniczen EPG oraz bardzo dobry argument dla kupujacych! Jak dla mnie bylby to zdecydowanie argument za zakupem konkretnego produktu!!!

Z tego co wiem nt. systemu Guide+ implementowanego m.in przez firme Panasonic, jest to system obslugiwany przez firme z Luksemburga. Oplaty za system odbywaja sie na zasadzie tantiem od odbiornikow uzywajacych systemu i loga Guide+. Jest to jakas kwota od sprzedanego urzadzenia. System dziala na razie w systemie analogowym przesylajac informacje z "kabla" na jednym kanale 'goscinnym' do odbiornika w stanie uspienia (automatycznie dokonuje sie update systemu w nocy miedzy 2-4 rano).

Oczywiscie gdyby Interstar zdecydowal sie na wprowadzenie wlasnego programu telewizyjnego, dzieki interfejsowi USB ma ogromna przewage nad systemem Guide+. Kazdy uzytkownik moglby sam aktualizowac swoj program telewizyjny na dany tydzien.
levinas
 
Posty: 5
Dołączenie: 2007-11-20, 11:25

Postprzez Jurek » 2007-11-21, 09:42

Dokładnie to miałem na myśli, pomysł jest bardzo dobry i na pewno nad nim pomyślimy.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Literówki

Postprzez pburchal » 2007-11-22, 15:33

Witam serdecznie
Prosze zerknąć na ten tekst "Golden Interstar Polska Sp. z o.o została powołana jak reprezentant i ........" , Janem Miodkiem nigdy nie byłem ale to rzuciło mi się w oko, a chyba powinno być "Golden Interstar Polska Sp. z o.o została powołana jako reprezentant i.....". mała pierdołka ale warto poprawić.

Pozdrowienia dla wszystkich fanów marki Golden Interstar od importera GI firmy T.S.SAT
Rufi
Człowiek uczy się życia całe życie.. A warto się wszystkiego uczyć nie wiadomo kiedy się przyda...
pburchal
 
Posty: 9
Dołączenie: 2007-07-28, 10:07

Postprzez Jurek » 2007-11-22, 17:52

Dziękuję za zwrócenie uwagi na niewątpliwie druzgocący błąd znaleziony na naszej witrynie. Zwracam również uwagę na fakt, że dalsza część postu jest nie na temat.
Zasady dobrego wychowania, obowiązujące również w internecie wskazują, aby nie spamowac, w dodatku nieprawdziwymi informacjami, stron innych firm.
Mam nadzieję, ze mój były pracownik w osobie wyżej podpisanego weźmie sobie to do serca, pod tym warunkiem będzie zawsze mile widzianym uczestnikiem tego forum.

I tak jeszcze z czystej złośliwości, cytat z newsa zamieszczonego na stronie prowadzonej przez kolegę pburchal (dodany 22 listopada 2007r.) "Jesteśmy zaskoczeni zainteresowaniem nowego produktu Cyfry+, podwójnego tunera HD z dyskiem twardym...". Również nie mam aspiracji do bycia wyrocznią w sprawach języka polskiego, ale na poziomie 5 klasy szkoły podstawowej to zasługuje na 1 z minusem.
Wniosek - kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. CBDU :lol:
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

na marginesie

Postprzez pburchal » 2007-11-23, 11:04

Jak w temacie na marginesie to może jestem zbyt płytki, ale nie widzę rażących błędów w aktualnościach pisanych na stronie SAT. Chyba raczej razi Cię coś innego... (duża sprzedaż C+ i CP)
Człowiek uczy się życia całe życie.. A warto się wszystkiego uczyć nie wiadomo kiedy się przyda...
pburchal
 
Posty: 9
Dołączenie: 2007-07-28, 10:07

Postprzez Marek-B » 2007-11-23, 13:44

Moze by tak prywatę na PM załatwiać ???
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

Re: na marginesie

Postprzez Jurek » 2007-11-23, 14:53

pburchal napisał(a):Jak w temacie na marginesie to może jestem zbyt płytki, ale nie widzę rażących błędów w aktualnościach pisanych na stronie SAT. Chyba raczej razi Cię coś innego... (duża sprzedaż C+ i CP)


Zgadzam się z Markiem, jak masz do mnie jakieś uwagi prywatne, to znasz zarówno numer telefonu, jak i inne namiary.
A poprawna treść informacji na którą zwróciłem uwagę powinna brzmieć:" Jesteśmy zaskoczeni zainteresowaniem nowym produktem Cyfry+, podwójnym tunerem HD z dyskiem twardym...". . Nie ten przypadek.

Na tym poprzestańmy i niech każdy zajmie się swoją robotą.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Powróć do Działalność GI Polska

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron