O co chodzi z LNB? Jaki tuner wybrać?

Moderator: sq9

O co chodzi z LNB? Jaki tuner wybrać?

Postprzez DjNewton » 2008-12-04, 22:34

Witam kolegów/koleżanki!

Jestem początkujący w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym odbierać pakiet cyfry+ na terenie Anglii. Karta przyjedzie z Polski w niedzielę.
Agencja od, której wynajmuję mieszkanie zamontowała przy dachu dwie miski (jedna z nich ma strzelać w Hotbirda), z których poprowadzone są przewody do gniazd w każdym mieszkaniu ( przez jakieś tam złączki). Powiedzieli mi, że mam się zaopatrzyć w tuner, który obsługuje LNB, bo bez tego nic nie złapię. Czy ktoś mi mógłby w kilku zdaniach streścić, co i jak? O ile dobrze wyczytałem, to LNB to rodzaj konwertera, który automatycznie potrafi zmieniać pasma z poziomych na pionowe itp. Powiedzcie, oglądając parametry tunerów, po czym mam poznać, że dany tuner będzie z tym LNB współpracować? Gdzieś mi się też obiło, że ma obsługiwać DiSeqC 1.2 czy coś takiego, to wtedy będzie mi to działać. Czy to DiSeqC i LNB to jakieś pokrewne sprawy? Myślałem o zakupie właśnie któregoś z modeli GOLDEN INTERSTARA (DSR 8005CI lub inny, jeśli ten nie pasuje). Pomóżcie.
Z góry dziękuję

Newton

Ps. nie będę potrzebować opcji HD
Awatar użytkownika
DjNewton
 
Posty: 2
Dołączenie: 2008-12-04, 22:11

Postprzez Jurek » 2008-12-05, 09:10

Po pierwsze tuner - wystarczy Ci model GI-S 770 (czytnik kart) do odbioru Cyfry. Ten o którym piszesz jest sprzed 4 lat, więc jak ktoś chce Ci go sprzedać to nieźle zaspał ;-) I w dodatku żeby odbierać C+ będziesz musiał do DSR 8005 dokupić moduł CAM, a to juz bez sensu.
Druga sprawa - LNB to po prostu konwerter. Każdy tuner go obsluguje. Jesli antena na dachu jest skierowana na Hot Birda to wystarczy podłączyć tuner, wgrać listę kanałów z naszej strony i voilla - oglądasz.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez DjNewton » 2008-12-05, 17:29

Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź.
A co pan Admin powie na ten model?: Golden Interstar GI-T/S 84 CI PVRX. Opis tunera znajduje się TUTAJ
Tego modelu nie ma w Polsce. Niestety nie ma tu na wyspach wielkiego wyboru tej marki. Z tego co się zagłębiłem w temat, to do tego modelu też potrzebowałbym moduł CAM, bo on nie posiada slotu CR (jak go tu nazywają CONAX). Czy dobrze rozumiem, że ten moduł CAM, to musi być szczególny do karty CYFRA? Czy miałbym szukać takiego co obsługuje SECA?
Proszę o podpowiedź i korektę, jeśli moja nowa wiedza okazuję się błędna :roll:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DjNewton
 
Posty: 2
Dołączenie: 2008-12-04, 22:11

Postprzez anaila » 2008-12-07, 13:06

do tego GI musiałbys dokupić to:
http://www.satonline.co.uk/shop/products.php?p=e64469
lub podobny moduł.
w tym sklepie więc bardziej opłaca ci się to:
http://www.satonline.co.uk/shop/products.php?p=56e8fc
albo to:
http://www.satonline.co.uk/shop/products.php?p=7f6275
(ale musiałbys zmienić soft - łatwo znaleźć w necie)
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58


Powróć do Cyfra+

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron