Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Moderator: sq9

Postprzez Marek-B » 2007-11-21, 22:29

Nawet tunery datcomu miały ta funkcje ..miałem dwa modele . Datcoma 2000 ( ile ja za niego zapłaciłem ...;() i model Illusion M5 .
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

Postprzez carolina » 2007-11-22, 15:32

Ja mam jako jeden z tunerow Vantage z blindscanem i jakos ( ze 2 miesiace) go jeszcze nie uzylem. Moze dlatego, ze Octagon jest w tym lepszy ( vantage lepsze z kolei od Clarke tech). osobiscie wolalbym lepszy edytor settingow niz blindscan ale zdaje sobie sprawe, ze lepszy edytor nie spowoduje wzrostu sprzedazy a blindscan tak
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez Marek-B » 2007-11-22, 17:51

Ba...gdyby był faktycznie lepszy edytor, mozna by się jakoś pogodzić z brakiem blindscana. Ten obecny to jakieś nieporozumienie. Weź i zrób porządek na liście z 35-ma satelitami. :)
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

tragedia

Postprzez rafiodym » 2007-11-30, 17:25

ostatnio można się zabić własną pięścią. problem okienka "brak kanału w abonamencie" przybrał niewyobrażalne rozmiary. Tuner się cały czas blokuje. Dopiero za 20-tym restartem, 3 przekazem uprawnień icokiem, chwyta jakikolwiek odbiór kodowanych z CP. Ja sobie radzę po godzinie gimnastyki, rodzina mało obeznana z techniką nie. soft edu z 02.10 też sobie nie radził ze skrzynką modułu.
jeszcze trochę i powiem pas.
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Poprawa

Postprzez rafiodym » 2007-12-03, 18:37

nastąpiła lekka poprawa, CP chyba mocno mieszał z kluczami po ostatniej "promocji" edukacyjnej.
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez Jurek » 2007-12-04, 08:48

Bez usprawiedliwiania się , a już tym bardziej naszych programistów - właśnie dlatego ciężko nam jednoznacznie rozpoznać temat. Nawet na module przeze mnie zdiagnozowanym jako idealny do przesłania streamu (komunikaty non stop) od wczoraj się poprawiło. Czasem mnie to załamuje.
Ale tak jak pisałem wcześniej - w tej chwili to absolutny priorytet.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez rafiodym » 2007-12-11, 20:53

Jurku. Jakieś widoki na horyzoncie?
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez Jurek » 2007-12-12, 09:45

Z Polsatu uzyskałem informację o przesłaniu aktualizacji do modułów. Nie zmienia to wersji softu czy czegokolwiek, taka mała poprawka. Jedyny moduł z mojej kolekcji, który wariował, uspokoił się. Możesz włączyć Polsat Sport na jakieś 15 min i sprawdzić jak jest u Ciebie? Z rozpaczy chyba kupię od Ciebie ten moduł :-o , moje chodzą w tej chwili ok.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez rafiodym » 2007-12-12, 12:48

Tą "tragiczną" (walka CP z piratami) sytuację opisywałem 2-3 tygodnie potem jak tuner mój pobrał na kartę DNASP 110 RevAC6, moduł bez zmian- POLSAT 1.01.027, system 3.31.09.
Jeżeli Twój moduł uspokoił się to może czeka mnie kolejna wyprawa na Łubinową.
Poza tym trudno odkupić moduł :-D , z przypisanym pakietem. Chętniej wybrałbym się do Wrocka, żeby wpaść do Was na kawę ;-).
Poza tym tak jak było muszą przewachlować kartkę, konieczność kiedy przechodzę pomiędzy programami nadawanymi na różnych transponderach.
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez JotBe » 2007-12-12, 23:30

Witam i pozdrawiam wszystkich.
Jestem nową osobą na forum i mam nadzieję, że zostanę tu dłużej :-)

Niedawno kupiłem odbiornik GI-S780 CRCI Xspeed z nadzieją, że będzie to nowa jakość w stosunku do eksploatowanego Fergusona AF 7318 UCI. Jestem abonentem C+ i CP (moduł). Po uruchomieniu tunera spotkała mnie przykra niespodzianka, czyli opisywane w tym wątku problemy ze współpracą z modułem CP.
Kilka dni temu, w poszukiwaniu rozwiązania, natrafiłem na ten wątek i dziś ponownie zainstalowałem tuner. Niestety, sposoby opisane przez Jurka nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Kanałów CP, w szczególności Polsatu Sport, NIE DA SIĘ OGLĄDAĆ!
W akcie desperacji spróbowałem instalacji alternatywnego softu - jest to opisane wcześniej przez dominique - i... to działa. :lol:
Tak więc chwilowo Ferguson idzie na półkę, GI działa, ale z niecierpliwością będę czekał na nowy oryginalny soft. Wiem, że jest problem na styku moduł-tuner, ale wiem też, że może być on rozwiązany za pomocą upgrade oprogramowania, gdyż alternatywny soft działa, jak na razie, poprawnie.

Pozdrowienia
JotBe
JotBe
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-12-12, 23:10

Postprzez rafiodym » 2007-12-13, 09:12

w takim razie ja mam wyjątkowego pecha. przy sofcie 05.10 HS miałem albo "zamrożenie obrazu" albo "okienko".
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

PC

Postprzez rafiodym » 2008-02-02, 12:46

W temacie nowego softu na xpeeda jest dużo wypowiedzi.
Dlatego na CP swoje spostrzeżenia kontynuuję tutaj.
Owszem po wgraniu nowego softu, moduł pracował bez zarzutu. Wcześniej na starszym sofcie puściłem z icoka jeszcze raz nowe nowe uprawnienia i przeczekałem wszystkie okienka od zablokowanego modułu po brak kanału w pakiecie.
Świeżo po wgraniu -było ekstra. moja radość trwała do następnego dnia, kiedy po włączeniu tunka okienka udowodniły swoją wielką miłość wobec mojej skromnej osoby. JotBe miał problemy, wrócił do starego softu.

Dla mnie współpraca modułu GI xpeedem daleka od ideału.
Swoim znajomym gorąco polecam GI pod C+. CP- odradzam, znając ich poziom znajomości techniki DVB :-/

Pouczanie przez moderatorów, że nie można dyskutować nt. wolnego softu, wydaje mi się lekko nie na miejscu. Co mają zrobić użytkownicy tacy jak ja - forum dvb-board? laki? Przecież mam forum poświęcone GI.
Dominiqowi zaskoczyło z HS 5.10. U mnie żaden nie zadziałał.
Na uploadach można znaleźć dużo wersji- aż można stracić orientację. Chciałbym, żeby administracja umożliwiła swobodną! wymianę opinii, co robić, żeby abonentowi, który buli kasę do CP miał w pełni funkcjonujący sprzęt- bez wachlowania kartek, modułów.
Być może wtedy "inżynierowie" z CP, Nagravision oraz GI zmobilizowali się i doszli do konsensusu o co chodzi i co zrobić, dlaczego ludzie muszą szukać alternatywy w openfirmwarze. Osobiście wkurza mnie jak muszę poświęcać czas na kasowanie kluczy, żeby stowarzyszenie sygnał mogło mnie cmoknąć w ...

Przejrzałem cały serwis nagravision, spis firm współpracujących oraz resztę podstron z ich grupy sugeruje, że Kudelski ma w ... znaczek DVB i tworzy własne standardy. Jako patriota, życzę młodszemu Kudelskiemu dużo szczęścia- do czasu.

Wracając do sprawy, czeka mnie kolejna wizyta z tunerem w serwisie CP- niech dobierają moduły. W przypadku niepowodzenia wysyłka gls-em do GI Polska. CP zapewne powie - to sprawa GI, a GI Polska to sprawa CP. Zarówno obie strony będą miały rację- pośrodku będę ja użytkownik, a moje racje?

Proszę szanowną Administrację o pozwolenie na swobodną wymianę opinii nt. "co robić, żeby mój GI sprawnie współpracował z modułem CP". Można dorzucić klauzule - GI nie bierze odpowiedzialności...., oglądanie bez płacenia ......
Jestem przekonany, że na tym forum będą się wypowiadali tylko legalni abonenci/użytkownicy CP/GI.

Sugestie wymiany opinii na PW, to dla osób wstydliwych.

Jechałem na różnych softach z HS ostatnio z końca grudnia ub.r. Pojawiły się nowe.
Dominique, JotBe- czy wróciliście do starych z 05.10 czy może na wykorzystujecie inne?
Może w ustawieniach coś pokręciłem.

Pozdrawiam

P.S. Marekp - sorry źle zrozumiałem Twój post :oops: przepraszam
Ostatnio edytowany przez rafiodym 2008-02-02, 13:37, edytowano w sumie 2 razy
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez marekp » 2008-02-02, 13:29

@rafiodym - dlaczego drwisz ze mnie , ja czekam aż Ty będziesz zadowolony [ co do PC] i wtedy zdecyduje co do GI [ czytam bardzo uważnie ]====== @rafiodym - jest OKY .
marekp
 
Posty: 47
Dołączenie: 2007-07-27, 14:18

Postprzez JotBe » 2008-02-02, 20:53

Po kilku próbach z najnowszym softem (łącznie z przesyłaniem uprawnień), wróciłem do 5.10, gdyż nie mam z nim absolutnie żadnych problemów w trakcie oglądania.
Soft ten np. nie pokazuje modułu CP w pasku info, ale nie ma to najmniejszego znaczenia. Poza tym wydaje mi się, że jakość obrazu jest nieco lepsza, ale być może jest to tylko subiektywne wrażenie.

Pozostaje tylko czekać na następną wersję oryginalnego softu :-/
JotBe
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-12-12, 23:10

Postprzez Jurek » 2008-02-04, 08:52

@rafiodym - podzielam Twoją opinię nt podejścia Nagry itd. Również prywatnie zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o wymianę poglądów i opinii co do niefabrycznego softu.
Jako odpowiedzialny za formę nie mogę jednak dopuścić do dyskusji nt openfirmware z bardzo prostego powodu - jako odpowiedzialny za ten board mogę ponieść konsekwencje takiej zgody. Jestem pewien , że zrozumiesz i wybaczysz.
Jeśli będziesz chciał przesłać tuner do nas - proszę, żebyś to zrobił razem z Twoim modułem. Jak sam doświadczyłeś co moduł to inna reakcja, nie chcę wyjśc na amatora, który sprawdzi i ew. dopasuje Twój tuner do mojego modułu, a z Twoim będzie kicha.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cyfrowy Polsat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron