Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Moderator: sq9

Postprzez Jurek » 2007-09-28, 10:36

Nie wiem, co mam Ci odpowiedzieć. Najchętniej zaproponowałbym zamiane modułów na mój, ale to bez sensu.
Na początku następnego tygodnia mam telekonferencję z programistami. Spróbuję jakoś ustalić przyczynę jednoznacznie i zaproponować rozwiązanie. Coraz bardziej dojrzewam do rozwiązania radyklalnego, czyli programowe wyłączenie skrzynki pocztowej modułu. Bo dopóki bedzie taka sytuacja, że w 3 przypadkach na 10, na identycznym tunerze z tym samym softem problem jest a na pozostałych nie ma, jestem bezsilny.
Na razie mogę poradzić tylko standardowo - czyli włączyć Polsat Sport (nawet jak go nie masz w abonamencie) na 10 min, ew. wyjęcie modułu (przy włączonym tunerze) i włożenie z powrotem.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez dominiqe » 2007-09-28, 11:39

Dziekuje Jurku za odpowiedz. Bardzo prosze, zrobcie cos z tym fantem bo przypuszczam, ze wiele osob ma ten sam problem. Wlasnie po przesiadce z innych sprzetow ilosc niezadowolonych uzytkownikow moze sie zwiekszac, a to spowodowaloby wykluczenie tak dobrego i nowoczesnego tunera do ogladania Cyfrowego Polsatu. Moze daloby sie przykladowo wkomponowac w MENU jakas opcje do wylaczenia tych komunikatow.

Pozdrawiam
dominiqe
 
Posty: 6
Dołączenie: 2007-09-28, 09:39

mała procedurka przy włączeniu tunera

Postprzez rafiodym » 2007-09-29, 11:10

Dominiqe
proponuję mała procedurkę przy włączeniu:
wyjąć samą kartę, nie moduł, na 3 sekundy. Potem hulasz po kanałach bez problemu.
Stara metoda z wachlowaniami kartkami przy edukacyjnych softach sprzed 4 lat.
Jak włączysz tuner na transponderze polsatowskim to "brak kanału w Twoim abonamencie" nie powinien się pojawiać, na pewno pojawi się jak zmienisz na kanał kodowany dodatkowo w sece lub conaxie.
Rodzinka zaakceptowała to rozwiązanie, po tym jak wytłumaczyłem im całą historię z softami modułów polsatowskich i tego zaakceptowałem. Wcześniej przeglądałem i liczyłem się z tym, że mogą "małe problemy".

Jurek, rozwiązanie radykalne może pomóc z jednym małym ale. Jak okienko wyskakuje, wyświetlanie kanału jest wyłączane na czas pojawienia się okienka. Jeżeli zablokujecie skrzynkę modułu, a obraz i tak się będzie zwieszał na parę sekund to szkoda fatygi.

Jurku, dla abonentów polsatu proponuję smycz, kubek, czy inny tam gadżet z logo GI i Twoim autografem. Tak na osłodę. ;-)
Żartowałem, ale jeśli macie takie gadżety, to dawajcie znać, sam chętnie zakupię.
Pozdrowienia.
Rafi
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez Jurek » 2007-09-29, 17:55

Święta idą, gadżety będą na 100%. Może nawet pendrive`y? :-)
Dzięki za porady dla abonentów CP, nasze prace trwają.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez nowy » 2007-10-18, 11:37

Witam ---mam tuner interstara i fergusona FX i oczywiscie cam polsatu --- tak jak wyzej wiekszosc pisze sa problemy z odbiorem polsatu na GI i trzeba"kombinowac" zeby całosc współpracowała tak jak powinna --- ja tez mam swoj patent--- ale musze powiedziec ze ten sam moduł na fergusonie FX pracuje bezbłednie bez zadnych "kombinacji"wiec choc cam polsatu jest "delikatny" to jednak programisci fergusona lepiej sobie poradzili z tym problemem pozdro
nowy
 
Posty: 5
Dołączenie: 2007-09-07, 16:12

Postprzez eskim » 2007-11-01, 12:27

Taka ciekawostka z innego forum:
Generalnie sprawa z modułem Polsatu wygląda następująco:

- z oryginalnym softem Interstara moduł Polsatu nie działa dobrze - co chwila obraz sie tnie

- z softem edukacyjnym nie ma zadnego problemu .

Wszystko przetestowane przeze mnie i dokładnie sprawdzone.
Pozdrawiam


Wygląda na to że to nie wina camu Polsatu a softu do GI dodam że ten sam cam na fredzie FX ze starszym prockiem niż oststnie GI pracuje poprawnie.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez rafiodym » 2007-11-04, 11:50

Chivay, na oryginalnym sofcie cały,mprzy starcie muszę out&in samą kartkę. Bez tego tnie.
Sprawdziłem edukacyjny z 20070912. Wykasowałem klucze z emuCAMa. Przez jakiś czas szło jak trza, potem zacięcia. Edu z 20071002 nie chciało mi się testować, a może warto?
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez rafiodym » 2007-11-07, 10:36

Żeby było jasne i co by mnie prokuratura wraz ze Stowarzyszeniem Sygnał nie ścigały.
Edukacji (poza tą klasyczną szkolną) nie promuję. klucze od razu były wykasowane. cel jaki mi przyświecał to sprawdzić czy soft openfirmwarerowy lepiej współpracuje z CAMem CP. Gdyby to się potwierdziło od razu atakowałbym Jurka PW-ami. Niestety u mnie nie zaskoczył. Po jednym dniu testowania wróciłem do oryginału.
Czasami twórcy wolnego oprogramowania, potrafią naprawić niedociągnięcia oryginalnych rozwiązań.
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez Marek-B » 2007-11-07, 11:51

rafiodym napisał(a):.
Czasami twórcy wolnego oprogramowania, potrafią naprawić niedociągnięcia oryginalnych rozwiązań.


Tak jak to jest np. z Pionierami Cyfry. Działa diseq i parę innych bajerów.
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

Postprzez dominiqe » 2007-11-14, 22:28

Do wszystkich, ktorzy wciaz maja problemy z modulem Polsatu - jedynie na oprogramowaniu typu open source i tylko z obsluga Home Sharingu dziala poprawnie modul Polsatu!!! - jest to oprogramowanie z dnia 5 pazdziernika ( do mojego tunera: GI-S780_CRCI_X-HS-5Oct2007.bin ) Na innych modul nie jest inicjowany po wlaczeniu tunera - tutaj niby tez nie swieci sie zadna zolta karteczka w menu, ale wszystko dziala OK. Nalezy pamietac, aby wyrzucic provider Polsatu z emu.

Zauwazylem tez, ze na tym sofcie gdy uruchamiam tuner na wyswietlaczu widnieje napis ON az do momentu pojawienia sie obrazu na telewizorze. Na innych softach ON znika bardzo szybko i przez dlugi czas nie wiadomo co sie dzieje z tunerem (ciemnosc na wyswietlaczu) - dopiero po kilkudziesieciu sekundach obraz pojawia sie na TV, a tuner wlacza.

Przetestujcie sobie prosze ten soft, o ktorym pisze powyzej - sprawdzcie czy i u Was nastapi koniec klopotow, czy tylko moj tuner tak sie zachowuje z tym oprogramowaniem.
dominiqe
 
Posty: 6
Dołączenie: 2007-09-28, 09:39

Polsat - "Tego kanalu nie ma..."-story

Postprzez levinas » 2007-11-20, 11:42

Witam uzytkownikow GI i pana Jurka,

Oczywiscie w kwestii modulu Polsatu.

U mnie, tak jak i u poprzednikow, co raz wyskakuje informacja o kanale, ktorego nie ma w moim abonamencie. Zamraza mi obraz i wyskakuje pop-up. Potem odmraza obraz na chwile i znow to samo... tak na jednym kanale do znudzenia. Wyjmuje i wkladam modul ponownie, i jest ok. Przelaczam kanal i od nowa cala zabawa sie zaczyna.

Co ciekawe: Modul momentami reaguje tak jak powinien. Czyli dziala sobie i nie bruzdzi... nigdy niestety nie moge byc pewny, ze zaraz znow nie zacznie mnie zasypywac tym swoistym satelitarnym spammem.

Sciagnalem panstwa najnowszy soft do urzadzenia i zaladowalem pene'm. Dokladnie to samo.

Wiec o ile i jesli jest to mozliwe - blagam!!! Wylaczcie te pop-up'y ze skrzynki polsatu. Niech sobie te maile przychodza do skrzynki i tam siedza. Zawsze sobie sprawdze jak bede chcial... ale niech juz nie wyskakuja.

O ile jestem w domu i moge wlozyc/wyjac modul to nie ma problemu. Ale juz zdazylo sie tak, ze zaprogramowalem DVD-recorder do nagrania i tak mi wlasnie nagralo program, ze czesciej widzialem wiadomosc od Polsatu o brakujacym kanale niz film.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Grzegorz
levinas
 
Posty: 5
Dołączenie: 2007-11-20, 11:25

Postprzez Jurek » 2007-11-20, 14:39

Dokładnie nad tym siedzimy. Moduł z karta i streamem jest w Korei i nasi przyjacile się biedzą nad wyłączeniem tych komunikatów. Opóźnienie tłumaczą (zresztą logicznie), że czasem jest bajzel z komunikatami, a czasem nie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Marek-B » 2007-11-20, 18:43

Jurek ...a czym tłumaczą problem z blindscanem ? :):)
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

Postprzez Jurek » 2007-11-21, 10:05

W tej chwili niczym, poza starą śpiewką o głowicy Sharpa :evil: Ja nie odpuszczam, a Was prosze o cierpliwość
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Marek-B » 2007-11-21, 19:06

Pewnie już macie alergię na mnie :)
Ale do "pełni szczęścia" ..brakuje mi tylko tej funkcji.
Sprzęt jest napradę super. Trzeba sporych " umiejętności" by go zawiesić .
Z kartą cyfry pracuje idealnie , nie zdażyło mi się by coś przycięło lub "nie widział " karty.
No i ta czuła głowica.....:)
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cyfrowy Polsat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron