Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Moderator: sq9

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez Marecki » 2009-06-20, 14:24

Zaciekawiła mnie jedna rzecz. Posiadam Cyfrowy Polsat i Cyfrę+ w modułach. Jak wiadomo kanały radiowe Cyfrowego Polsatu zgłaszają się na liście radiowej (i tu chodzą bez zarzutu) oraz na liście telewizyjnej. Tu natomiast sygnał jest przerywany i średnio co 2-3 minuty żółty prostokącik modułu Cyfrowego Polsatu na pasku informacyjnym najpierw gaśnie, potem miga kilka sekund. Radio chodzi minutę lub dwie i znowu to samo. Od razu chcę zaznaczyć, że kanały Cyfrowego Polsatu chodzą mi bez najmniejszego zarzutu, poza radiowymi z listy telewizyjnej. Nie stanowi to dla mnie żadnej niedogodności i nie zgłaszam tego jako problemu, bo z mojego S-780 XSpeeda jestem niezmiernie zadowolony a jedynie kieruje mną ciekawość, dlaczego tak się dzieje. Czy ktoś z Was to zauważył a jeśli nie, to czy po sprawdzeniu powyższego zaobserwował podobną rzecz?
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez baxxs » 2010-12-30, 21:19

Witam zakupiłem dziś 9080 i mam problem,
może mi ktoś powiedzieć co może być nie tak jak wyświetla mi się odraz a nie pokazuje mi się nić więcej - jak wejdę w menu to zamiast menu jest czarny ekran, ogólnie to wszędzie wchodzi ponieważ jak nacisnę FAV dwa razy strzałka w duł i OK to zmienia mi kanał tylko nie wyświetla tego na ekranie.
Gościu w sklepie odpalał mi go i wszystko chodziło pobawiłem się trochę i było dobrze i nie wiem czy mi go zamienił jak pakował czy się coś przycieło można go jakoś zresetować tak nie wchodząc do menu?
pozdr.
baxxs
 
Posty: 6
Dołączenie: 2010-12-30, 21:13

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez orion » 2010-12-31, 08:59

Jeśli masz tv z wejściem HDMI podłącz dekoder do tego wejścia bez łączenia scart.
Opisywane zachowanie dekodera nie jest normalne.
Jaką masz wersje softu w dekoderze (Menu => System => Informacje)?
Najlepiej wgraj najnowszy soft 1.3.23, aktualizacja przez USB http://www.golden-interstar.pl/download ... a_v1.4.zip
tryb aktualizacji Soft+loader+kanały.
Ostatnio edytowany przez orion 2011-01-05, 09:58, edytowano w sumie 3 razy
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez Jurek » 2010-12-31, 09:10

baxxs napisał(a):Witam zakupiłem dziś 9080 i mam problem,
może mi ktoś powiedzieć co może być nie tak jak wyświetla mi się odraz a nie pokazuje mi się nić więcej - jak wejdę w menu to zamiast menu jest czarny ekran, ogólnie to wszędzie wchodzi ponieważ jak nacisnę FAV dwa razy strzałka w duł i OK to zmienia mi kanał tylko nie wyświetla tego na ekranie.
Gościu w sklepie odpalał mi go i wszystko chodziło pobawiłem się trochę i było dobrze i nie wiem czy mi go zamienił jak pakował czy się coś przycieło można go jakoś zresetować tak nie wchodząc do menu?
pozdr.


Masz inne podłączenie do TV niż to które było w sklepie. Włącz dekoder i spróbuj nacisnąć parę razy biały przycisk na pilocie (rozdzielczość) po każdym nacisnięciu odczekaj chwilę. Jeśli masz podłączenie przez HDMI to ustaw 1080i w tym miejscu. Jak to nie pomoże, użyj UHF na pilocie żeby zmienić rodzaj wyjścia video, to na pewno pomoże.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez baxxs » 2011-01-05, 08:09

Witam,
dokładnie ni wiem co było ale działa,
podłączone miałem przez hdmi i scart i na hdmi nic nie było widać.
Wyłączyłem go i po godzinie odpaliłem pamiętam nacosnąłem w pilocie przycisk F1 i na wyświetlaczu pokazało się hdmi i od tamtej pory wszystko zaczęło działać.
Wydaje mi się że może go za szybko odpaliłem przy przyniesieniu z dworu (nic innego mi na myśl nie przychodzi) do dziś sprawuje się bez zarzutów.

Jeszcze mam pytanko kupiłem kartę cyfry plus i po czasie się doczytałem:
"Aby odbierać programy za pomocą karty CYFRY+ potrzebny jest dekoder obsługujący system dostępu Mediaguard."
będzie chodził czy jak zwykle się pośpieszyłem?

pozdrawiam.
baxxs
 
Posty: 6
Dołączenie: 2010-12-30, 21:13

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez Jurek » 2011-01-05, 08:52

W module CAM będzie chodziła, ale to dodatkowy wydatek. Jak poszperasz w necie to znajdziesz inne rozwiązania ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez baxxs » 2011-01-05, 22:02

a jaki będzie dobry do C+ pytam bo na allegro widziałem od 150 w górę i nie wiem jaki będzie dobry do golden media 9080 proszę o jakąś nazwę lub stronę ze sklepem chyba że cenowo to nie ma różnicy lub proszę o jakieś oprogramowanie z działającyą kartą cyfry+. pozdr.
baxxs
 
Posty: 6
Dołączenie: 2010-12-30, 21:13

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez Jurek » 2011-01-07, 10:21

Oprogramowania oczywiście nie prześlemy, bo nie pochodzi od nas. Moduł - wybór jest pomiedzy oryginalnym Cyfry+ (dostepne wyłącznie w internecie, ze sklepów C+ juz wycofane) albo Aston w wersji oprogramowania od 2.18 w górę.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez baxxs » 2011-01-11, 20:57

Witam,
może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na oryginalnym oprogramowaniu nie działa karta cyfry+ i trzeba dokupywać dodatkowe urządzenia? Nie mogę tego zrozumieć - zastanawiam się nad sprzedażą tego sprzętu i zakupem Ferguson Ariva 200.

wrzuciłem lewe oprogramowanie od niego ALE JAK DZIAŁA MI KARTA CYFRY+ TO NIE DZIAŁA MI PILOT !!! i nie mogę sobie z tym poradzić - dowiedziałem się że jak zmienie pilot od modeli 9060/9080 to będzie działać a ja mam taki TYLKO do modelu 9080.

zostane przy tym sprzęcie jak będę miał tego pilota do modeli 9060/9080 TAKI JAK Z TEGO LINKU
http://www.sat.net.pl/0sklep/images/ful ... 0cz_30.jpg
więc proszę o jakiś link lub sklep w okolicach warszawy gdzie można kupić pilota, bo nie mogę nigdzie znaleść.

pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedź.
baxxs
 
Posty: 6
Dołączenie: 2010-12-30, 21:13

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez Jurek » 2011-01-12, 09:34

Odpowiedź na pierwszą wątpliwość jest hmm.... prosta - nie ma licencji, nie ma systemu kodowania. Ariva też jej nie ma (licencji) ale to problem Fergusona, nie nasz. Nie ma też wielu innych mozliwości, w końcu nie może mieć wszystkiego.
Zamiast szukac pilota (który tez może nie zadziałać na lewym sofcie od innego typu tunera) poszukaj odpowiedniego softu do Uniboxa ("Google naszym przyjacielem jest...") , bedzie prościej. Nie znam niestety sklepu w okolicach Warszawy, który będzie miał na stanie te piloty, mało prawdopodobne.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z pilotem a c+.

Postprzez orion » 2011-01-12, 13:07

@baxxs , Najpierw wgraj oryginalny soft ze strony GI http://www.golden-interstar.pl/download.php?id=485
Przy wgrywaniu wybierz Soft+loader+lista
Przywróć ustawienia fabryczne.
Wgraj soft z http://dvb-upload.com/index.php?action= ... pid=330712
Przy wgrywaniu przez USB wybierz opcje Soft.
Pilot będzie działał na 100% i c+ też, sorry za offt.
@baxx, traktuj ten post wyłącznie jako pomoc doraźną.
Na tym forum nie dyskutujemy na temat alternatywnych wersji softu.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez baxxs » 2011-01-13, 09:24

Wielkie dzięki, ja wgrałem chyba z 10 softów i nie chodziło, teraz śmiga,
wczoraj zakupiłem moduł cyfry, ale kanały przełączają się dużo wolniej |(bez modułu ok. 1s - z modułem ok. 3s)
chyba sprzedam ten moduł, bo chyba mi się nie przyda i zostane przy tym oprogramowaniu.

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.
baxxs
 
Posty: 6
Dołączenie: 2010-12-30, 21:13

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez baxxs » 2012-07-04, 08:01

Witam ponownie ,
ostatnio pomogliście z kartą C+, teraz mam problem z Cyfrowym Polsatem,
od miesiąca mam tylko CP (moduł + karta), wgrany jest najnowszy soft i mam taki problem, jak przełączam kanał to tuner potrafi się zawiesić na nawet kilkanaście sekund (najczęściej na discovery science),
i tu mam pytanie czy znacie jakiś soft (może być nawet alternatywny), na którym nie będzie mi się wieszać tuner.
Z góry dzięki i pozdr.
baxxs
 
Posty: 6
Dołączenie: 2010-12-30, 21:13

Re: Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Postprzez Jurek » 2012-07-04, 08:39

To spowolnienie nie jest spowodowane modułem CP, ale dużą ilością danych przesyłanych na tym transponderze. Jak już tuner je pobierze będzie ok.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Powróć do Cyfrowy Polsat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron