Spostrzeżenia związane z Polsatem Cyfrowym.

Moderator: sq9

działa bez wyłączenia

Postprzez rafiodym » 2008-02-20, 10:32

Na razie darowałem sobie wyprawę na łubinową do serwisu CP.

Jadę na sofcie HS z 14 stycznia 08. Oryginał firmware trochę się zacinał. Wyzerowałem wszystkie klucze i wyłączyłem opcję "autoCAMa".

Po wgraniu softu, przesłałem z icoka jeszcze raz uprawnienia, przeczekałem wszystkie okna od zablokowanego modułu po brak kanału. Tuner działa bez okienek, niezależnie od przełączanych kanałów, nadawców i transponderów.
Jest tylko jeden warunek:
TUNER MUSI BYć WłąCZONY!!!
Problem z okienkami zniknął, tunek cały czas ON- proste głupie rozwiązanie, do którego doszedłem po paru miechach :oops: - podskoczą mi rachunki za energię elektryczną ;-)

Jeżeli przez pomyłkę wyłączymy tunka- po starcie jak tylko wyskoczy okienko (100%, że tak będzie) wystarczy tylko przewachlować samą kartkę.
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez Jurek » 2008-02-20, 10:53

Z mojej strony dodatkowa informacja - tzw. niezależne ,ale na 100% pewne źródła twierdzą, że istnieją 3 rózne wersje sprzętowe modułu CP. O takiej zależności podobno nie wiedziały nawet służby techniczne CP ! Zaznaczam podobno, ponieważ informacje o tym nie pochodzą z firmy Kudelski, producenta modułów. Ale jeśli są prawdziwe (a nie mam powodu w to nie wierzyć) w dużym stopniu wyjaśniają "dziwne" zachowanie się różnych modułów CP.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Moduł Polsatu

Postprzez puma2452 » 2008-02-22, 06:46

Kolego Jurek bardzo jestem ciekawy dlaczego inne tunki (Fredek) radzą sobie z modułem polsatu a wasze nie.Jestem bardzo zawiedzony podejściem firmy do tematu.Dla mnie swtwierdzenie że są trzy rodzaje modułów nie dociera.Nie po to kupowałem GSI-S780 CRCI Xpeed żeby co chwilę wachlować kartą lub modułem. Moim skromnym zdaniem wasza firma olewa temat. Ile czasu już mineło jak znacie temat, po prostu nie zależy wam na klientach.
puma2452
 
Posty: 1
Dołączenie: 2008-02-02, 16:49

Postprzez Jurek » 2008-02-22, 09:03

@puma2452 - no comments. A właściwie jeden komentarz - widzisz gdzieś na stronie producenta Fergusona miejsce, gdzie mógłbyś coś takiego napisać na temat FX? Działają z CAM CP - super, chwała im za to, mają za to 100 innych problemów. Jak każdy, kto chce zapewnić max uniwersalność swojego sprzętu.
Powtarzam po raz drugi i ostatni - podałem informacje, nie tłumaczenie.
EOT
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez gandy45 » 2008-02-24, 21:36

witam,dodam też swoje doświadczenia z modułem polsratu.....kupiłem więc ten moduł,włożyłem do gniazda,zaczęły się pojawiać różne komunikaty ,których teraz nie pamiętam,ale bez mojego udziału,moduł zaczął zaskakiwac,nie bez problemów,tuner co chwilę się wyłączał,właczał /sam/ w końcu jednak zaskoczył i miałem wszystkie programy z akupionego pakietu mini,i moze byoby dobrze gdybym nie chciał więcej,otóż sprzedawca powiedział,że mam miesiąc gratis pakietu relax,a tego neistety moduł nie odbierał,więc po wielokrotnych telefonach do polsatu i naprowadzaniu przez miłe panie na "właściwe tory" ,wielokrotnym wyjmowaniu wkładaniu,wyłączaniu,wyciaganiu wtyczki itp, przestał działać ten pakiet mini a za chwilę także cyfra, któraś z kolei pani poradziła żebym wrócił do ustawień fabrycznych i w ten sposób straciłem wszystko tzn listy kanałów to co sobie pzrez te dwa miesiące poustawiałem itd itp.
w tej chwili tuner nie rozpoznaje modułu/ niedostępny/,coś tam pisze pleasy wait,ale czekanie nic nie daje
jutro chyba go oddam do sklepu,cztery dni się z nim męczyłem...
gandy45
 
Posty: 33
Dołączenie: 2008-02-24, 19:20

Postprzez Jurek » 2008-02-25, 08:59

@gandy45 - swój problem opisałeś już w innym dziale tego forum. Tam masz odpowiedź i na przyszłość trzymaj się wybranego tematu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez JotBe » 2008-02-25, 09:05

Niestety, mój GI -S 780 CRCI Xpeed poszedł w odstawkę. W ostatnim czasie nawet soft alternatywny sprawiał problemy. Być może jest to efekt przejściowej instalacji najnowszego oficjalnego oprogramowania. Po tym, jak zdarzyło mi się nie oglądnąć do końca kilku filmów decyzja zapadła, że wracam do AF-7318UCI. Może ma on 100 innych wad, ale bezproblemowo współpracuje z modułem CP.

GI dostanie jeszcze jedną szansę. Poczekam na kolejny oficjalny soft i jeśli problem nie zostanie rozwiązany, to go sprzedam. Oczywiście w ofercie opiszę problemy z modułem CP, gdyż nie chcę, aby ktoś się na to naciął tak jak ja po przeczytaniu oferty GI :-(
JotBe
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-12-12, 23:10

Postprzez Jurek » 2008-02-25, 11:47

Dzisiaj przeprowadziliśmy kolejne testy z Cyfrowym Polsatem. Mam nadzieję, na pozytywne rozwiązanie problemu z modułem CP w ciągu najbliższych dni.
Poza tym - wszyscy użytkownicy modułów CP mogą się w ciągu paru tygodni spodziewać poprawki oprogramowania modułów, usuwającej problem z komunikatami. Termin wprowadzenia nie jest jeszcze znany.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez JotBe » 2008-02-25, 11:59

No to pozostaje mi tylko uzbroić się w cierpliwość.
Brakuje mi pewnych funkcjonalności GI, jednak najważniejsza jest możliwość oglądania programów bez zakłóceń.
Zbliżają się ME2008 i nie wyobrażam sobie "zacięć" w sytuacjach podbramkowych... i nie tylko :)
JotBe
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-12-12, 23:10

Postprzez rafiodym » 2008-03-02, 21:01

U Lakiego w trawie piszczy, że CP ma zmienić wszystkim abonentom karty na nowe Nagra3.
Proponuję od razu przyszykować nowe softy na "trójki" i zmusić do współpracy techników z CP i od Kudelskiego.
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez Briton » 2008-03-15, 13:24

Mam tuner GI-T/S 870 CRCI z softem z 28.01.2008 i mam modul cam no i teraz jest blad 09 problem z karta wszystkie programy mam zablokowane no i dzwonilem juz 2 razy do CP no i oni nadawali uprawnienia nie wiem czemu to nie dziala :( ma ktos pojecie co trzeba zrobic aby to dzialalo :(
Briton
 
Posty: 7
Dołączenie: 2008-03-15, 12:47

Postprzez carolina » 2008-03-15, 18:11

Ja nie mam pojecia-- mam pakiet Relax Mix Film i nie dzialaja Cinemaxy ( nie dzialal jeszcze Polsat Sport Extra ale po interwencjach w Polsacie dziala teraz). Ale nie jestem do konca pewien czy to wina Polsatu czy GI dlatego do nikogo nie mam pretensji. Wyjmowanie modulu nic nie daje
Edycja -- mialem tam jakis stary soft, dzis wgralem ostatni z 14 stycznia i zaden z kanalow Polsatu nie pracowal, nie pracowala tez karta DigitAlb w module AlphaCrypt. Po 15 minutach czekania, wylaczania z sieci, wyjmowania modulow itp. sprawdzonych sposobow jedynym wyjsciem okazala sie zmiana softu na poprzedni. Cinemaxy dalej nie dzialaja ale reszta i owszem
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez Briton » 2008-03-16, 16:33

problem z kodem 03 zniknol po kilku interwnecjach w CP ale teraz za to dekoder jak by sie wiesza znaczy co chwila zawiesza sie obraz aby pokazal sie komunikat tego kanalu nie ma w Twoim abonamencie a nastepnie po kliknieciu ok albo po odczekaniu kilku sekund obraz powraca aby za chwile znow sie zawiesic :( nie wiem czy to wina dekodera czy CP dodam ze mam 870 golden interstara
Briton
 
Posty: 7
Dołączenie: 2008-03-15, 12:47

Postprzez rafiodym » 2008-03-16, 20:03

Już pisałem wcześniej na jakim sofcie jadę.
Briton Zostaw tuner na polsacie sporcie prześlij uprawnienia z ICOKa jeszcze raz i odczekaj parę godzin. Okienka w końcu same znikną, tunczyk się ustabilizuje z kartą i trzymaj go non-stop włączonego, nie będziesz miał okienek tego kanału nie ma ...
softu oficjalnego ze stycznie nie polecam, mój tuner pracował na nim mało stabilnie
Jurku doszliście do jakiegoś konsensusu z CP i Nagrą?
Walnę prosto z mostu- jest to w Waszym interesie. Potencjalni klienci, po lekturze forum zamiast GI wezmą FX. Szkoda- Xpeedy są dobrymi urządzeniami.
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez Jurek » 2008-03-17, 08:01

Doszliśmy - CP będzoe przesyłał nowy soft na moduły po którym (wg CP) komunikaty "Tego kanału..." przejdą do historii. Kiedy - nie wiem precyzyjnie.
My i tak dalej pracujemy nad tym, niezależnie od CP.
Z Twoją konkluzją się zgadzam w 100%, oczywiście to jest w naszym interesie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cyfrowy Polsat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron