QUAD GI-204S Platinum X problem

Moderator: sq9

QUAD GI-204S Platinum X problem

Postprzez xtek » 2011-02-20, 14:35

Mam taki konwerter jak w temacie.
Do niego mam podlaczone 2 tunery - nbox recorder turbo oraz ITI-2850ST (multiroom). 2 kable od konwertera sa podlaczone do recordera, a jeden do dekodera multiroom.
Sygnal ksztaltuje sie roznie. Sila sygnalu to przewaznie 95-96 a jakosc 100, czyli odbior bardzo dobry.
Ale teraz zaczynaja sie schody.
Kiedy na recorderze nagrywam HBO HD, to mam problemy z odbiorem TVN HD i chyba FOXlife HD. Inne programy bez problem. Po prostu przerywa. Na dekoderze multiroom TVN dziala wtedy bez problemu. Jest to dziwne, bo skoro mam podlaczone dwa kable, to bez problemu powinienem moc nagrywac i ogladac programy z innych transponderow. Wyglada to tak, jakby dekoder nie mogl wysterowac konwertera. Czy zdarzaly sie takie problemy - tzn czy turbodekoder nie mogl sobie poradzic z tym goldenem?
Najciekawsze jest to, ze jesli przepne jeden z kabli do turbodekodera do innego wyjscia w konwerterze, to wszystko jest dobrze - tzn. moge jednoczesnie nagrywac HBO i ogladac TVN. Przepne do innego - TVN tnie i nie da sie ogladac. Metoda prob i bledow doszedlem do tego, ze teraz nie przycina. Co to moze byc? Przeciez kolejnosc podlaczenia kabli nie moze miec takiego znaczenia? Przeciez wszystkie zlacza w konwerterze sa jednakowe, nie?

Zanim dotarl multiroom, to tez mialem dziwne sytuacje, ktore opisalem tutaj:
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=5&t=19123

Przekleje tego posta w calosci, zebyscie nie musieli klikac:

"Spotkala mnie dzis dziwna sprawa.
Podlaczylem nbox recorder dwoma kablami do konwertera Golden Interstar QUAD GI-204S Platinum X. Antena Corab 80cm. Jeszcze jeden kabel z konwertera idzie do dekodera CP, a jeden jest wolny.

I teraz taka sytuacja:
TVN HD:

1 antena
sygnal 95
jakosc 100
BER 0.00

2 antena
sygnal 92
jakosc 100
BER 0.00

HBO HD
1 antena
sygnal 93
jakos 100
BER 0.00

2 antena
sygnal 92
jakosc 0-12(max)
BER - skakaly rozne wartosci

Jak widzicie, jakos dziwnie na HBO (i nie tylko, bo np. na FOXLIFE HD) spada jakosc z "drugiej anteny" i co jakis czas wyskakuje "brak sygnalu z anteny 2". Ale pomyslalem chwile i zamienilem miejscami kable w dekoderze. Podpialem po prostu je na odwrot. I nagle jakosc wskoczyla na 100 na wszystkich programach, juz nie przerywa. Czemu kolejnosc ma tutaj takie znaczenie? Probowalem takze podlaczyc zamiast tej "drugiej anteny" ten jeden wolny kabel z konwertera i tez jakosc byla bardzo niska."

Czy jest tu ktos, kto ogarnia konwertery Goldena i powie, co jest nie tak? Czy to konwerter jest uwalony? Ma 2 tygodnie, kupowalem w hollexie.
xtek
 
Posty: 3
Dołączenie: 2011-02-20, 14:25

Re: QUAD GI-204S Platinum X problem

Postprzez Jurek » 2011-02-21, 09:16

Sygnał na wszystkich wyjściach konwertera jest jednakowy, ale moze być tak, że jedno z wyjść ma kłopot z zasilaniem. Wymienimy ten konwerter bez problemu, jesli masz karte gwarancyjna z Hollexu to wyslij do nich (muszą zmienić wpis na karcie na inny numer), jesli nie, możesz wysłac do nas bezpośrednio i zrobimy testy, Ty dostaniesz nowy.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: QUAD GI-204S Platinum X problem

Postprzez xtek » 2013-05-12, 11:19

To znow ja. Problem dalej wystepowal ale nie przeszkadzal, bo i tak wykorzystywalem tylko 3 wyjscia. Teraz zaszla potrzeba podlaczenia dodatkowego kabla i problem powrocil. Konwerter byl zakupiony w styczniu 2011 roku. Na karcie gwarancyjnej z Hollexu mam napisane, ze jest 2 lata gwarancji a na opakowaniu jest wielki napis, ze 3 lata... Jak to w koncu jest? Moge odeslac konwerter bezposrednio do Was? Mam dolaczyc jakis dowod zakupu?
xtek
 
Posty: 3
Dołączenie: 2011-02-20, 14:25

Re: QUAD GI-204S Platinum X problem

Postprzez Jurek » 2013-05-13, 08:26

Sprawa jest dosyć skomplikowana, ale niestety obowiązuje Cię gwarancja polska, czyli 2 lata.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: QUAD GI-204S Platinum X problem

Postprzez xtek » 2013-05-13, 08:49

OK, czyli konwerter leci do kosza.
xtek
 
Posty: 3
Dołączenie: 2011-02-20, 14:25


Powróć do Seria Platinum X

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron