Jaki tuner HD wybrać pod monoblock GI-205 Platinum X?

Moderator: sq9

Jaki tuner HD wybrać pod monoblock GI-205 Platinum X?

Postprzez musiolek » 2010-05-07, 13:51

Witam. Mam problem i proszę o radę.
Jestem posiadaczem zestawu GI-205 (konwerter) i GI-S780 CRCI (tuner SD). Postanowiłem wydzierżawić od Cyfry+ dekoder HD aby sprawdzić jak wygląda jakość programów HD u tego providera. Po podłączeniu dekodera Philips DSR 6201/91 okazało się, że sprzęt nie wykrywa w ogóle sygnału z mojej anteny satelitarnej. Jak sam stwierdziłem, przyczyną jest to, że dekodery Cyfry+ obsługują Diseqc 1.0, a konwerter monoblock GI-205 Platinum X obsługuje Diseqc 2.0. W związku z tym zadzwoniłem do działu technicznego Cyfry+ i tam pracownik powiedział mi, że w specyfikacji danego tunera HD musi być podane, że obsługuje on Diseqc 2.0. Inaczej nie ma mowy żeby taki sprzęt współpracował poprawnie z moim monoblockiem. Zalecono mi wymianę konwertera na inny, ale z przyczyn technicznych nie mogę tego zrobić więc zdecydowałem się kupić jakiś dekoder HD na własną rękę. Problem w tym, że nie wiem jaki.
Czy są dostępne na rynku jakieś tunery HD, które będą poprawnie współpracować z monoblockiem GI-205?
Ze względu na cenę jestem zainteresowany odbiornikem Ferguson ARIVA 200, ale nie wiem czy będzie działał pod Diseqc 2.0 więc to nie jest ostateczna decyzja. Proszę osoby znające się na rzeczy o podanie jakie tunery HD będą poprawnie działać pod w/w konwerterem firmy Golden Interstar.
Z góry dziękuję za wszystkie rady i okazaną pomoc...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce

Re: Jaki tuner HD wybrać pod monoblock GI-205 Platinum X?

Postprzez musiolek » 2010-05-07, 16:27

A czy możliwe jest to, że dekoder Cyfry+ dlatego nie łapie sygnału bo w jego menu nie ma możliwości przełączenia LNB, a standardowo w GI-205 LNB1 jest ustawiony na Astrę? Już zupełnie zgłupiałem. Pamiętam, że w moim GI-S780 CRCI musiałem w menu ręcznie przestawić LNB.
Jeśli to prawda co piszesz o Diseqc 1.0 w GI-205 to rzeczywiście jestem zaskoczony bo w sieci znalazłem tylko info o tym, że ten konwerter obsługuje Diseq 2.0.
Dodatkowo także pracownik działu technicznego Cyfry+ powiedział mi, że ten Philips HD nie ma prawa poprawnie współpracować z monoblockiem GI-205...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce

Re: Jaki tuner HD wybrać pod monoblock GI-205 Platinum X?

Postprzez szuwar » 2010-05-07, 19:23

Dokładnie tak jak już powiedziano: monoblock GI-205 ma na LNB1 Astre a na LNB 2 Hot Bird wobec czego tunery Cyfry które standardowo mają ustawione LNB 1 Hot Birb a LNB 2 Astra nie będą pracować z GI-205. Z tym monoblockiem mogą pracować tylko te tunery w których można sobie ustawić co jest na LNB 1 a co na LNB 2
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Jaki tuner HD wybrać pod monoblock GI-205 Platinum X?

Postprzez musiolek » 2010-05-09, 04:03

Proszę w takim razie o następujące informacje:
- czy ten mój monoblock GI-205 będzie poprawnie współpracował z tunerem GI-S 890 CRCI HD Excellence?
- czy w menu tunera GI-S 890 CRCI HD Excellence można ręcznie zmienić przypisanie satelitów pod LNB1 i LNB2?
- czy warto w ogóle kupić w/w tuner?
Nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem. Jakoś przeżyję brak możliwości nagrywania na zewnętrzny dysk. Natomiast priorytetem dla mnie jest jakość odbioru programów i stabilność działania sprzętu...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce

Re: Jaki tuner HD wybrać pod monoblock GI-205 Platinum X?

Postprzez Jurek » 2010-05-10, 09:16

Na pytania zadane powyżej wszystkie odpowiedzi brzmia tak. Co do sensu zakupu - to jest bardzo fajny model, natomiast juz od ok. roku nie sprzedawany. Jesli Cie to nie zraża i cena jest ok (rozumiem że to rynek wtórny) - możesz brać.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Jaki tuner HD wybrać pod monoblock GI-205 Platinum X?

Postprzez musiolek » 2010-05-10, 14:44

Zgadza się.
Planuję zakup tego tunera na rynku wtórnym, a dokładniej od mojego znajomego, który chce przeskoczyć na jakiś model z dyskiem twardym. Cena za jaką mogę go nabyć to 350zł. W związku z tym, że będzie to mój pierwszy dekoder HD uznałem, że spokojnie wystarczy mi ten właśnie model. Tuner pochodzi z polskiej sieci dystrybucyjnej firmy Golden Interstar i ma jeszcze sześciomiesięczny okres gwarancji. Obecnie, od prawie roku posiadam tuner GI-S 780 CRCI Xpeed i uznałem, że sprawuje się na tyle dobrze, że szukając modelu HD nie muszę testować sprzetu innych producentów i postanowiłem zostać przy produktach tej właśnie firmy.
Co prawda ten mój koleżka jeszcze się waha czy go ostatecznie sprzedać, ale robię wszystko, aby go do tego przekonać i mam nadzieję, że mi się to uda. A jeśli polegnę to świat się nie zawali i po prostu kupię jakiś inny model GI, ale najpierw poproszę o opinie na temat konkretnego modelu na tym forum.

ps.Dziękuję za wszystkie odpowiedzi...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce

Re: Jaki tuner HD wybrać pod monoblock GI-205 Platinum X?

Postprzez hahaha » 2015-02-19, 06:46

monoblock GI-205 ma na LNB1 Astre a na LNB 2 Hot Bird wobec czego tunery Cyfry które standardowo mają ustawione LNB 1 Hot Birb a LNB 2 Astra nie będą pracować z GI-205. Z tym monoblockiem mogą pracować tylko te tunery w których można sobie ustawić co jest na LNB 1 a co na LNB 2..??
Get Braindumps demos for Certkiller ccnp exam Our high quality itil prepares you well before appearing in the final a+ 220-801 lab and berklee.edu exams
hahaha
 
Posty: 1
Dołączenie: 2015-02-19, 06:02

Re: Jaki tuner HD wybrać pod monoblock GI-205 Platinum X?

Postprzez Jurek » 2015-02-19, 08:25

Są 2 wersje monoblocka GI-205, jedna o której piszesz i druga z Hot Birdem na porcie diseqc 1 (przeznaczona dla tunerów Cyfry/nc+).
Ta druga wersja jest oznaczona GI-205H lub GM-205H.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Seria Platinum X

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron