Wrażenia po pierwszych dniach testów GI-780

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Wrażenia po pierwszych dniach testów GI-780

Postprzez mlero » 2008-05-24, 14:40

Po dwóch dniach testów GI780 mogę śmiało powiedzieć, że bije na głowę Fergusona FX7600.
Jest przede wszystkim stabilny- ani razu się nie zawiesił i nie wyczyniał głupich rzeczy. Karta C+ pracuje bez zakłóceń (nie wiem jak z przechodzeniem uprawnień odbioru, to sprawdzę jak przejdą następne)-edit: przeszły bez problemu
EPG nie zawiesza się i pokazuje prawidłowe info :-))
Wyszukiwanie, sortowanie, kasowanie, przesuwanie kanałów działa sprawnie chociaż mogło by być prostsze w obsłudze.
Brakuje jedynie wejścia z poziomu odbieranego kanału w podręczne menu, w którym można by było dodać kanał do ulubionych, zablokować lub usunąć czy zmienić nazwę.
Rewolucją dla instalatorów montujących takie urządzenia u klientów jest funkcja programowania przez USB- żadnych laptopów, kabli, wyciągania tunera z szafki- wystarczy tylko wsadzić pena od frontu i po 15 sek tuner zaprogramowany.
Polecam ułożyć listę kanałów od zera -ustawienia fabryczne, przeskanowanie satelitów, posortowanie i poukładanie list- na takiej liście tuner jest pewny i stabilny!!!!
Jak wgrałem listę z netu to po próbach sortowania (alfabet, nadawca, niekodowane) pozmieniały się częstotliwości przy kanałach Cyfry+ przestały odbierać i nie mogłem w żaden sposób wrócić do prawidłowych ustawień. A zrobiło się to dlatego, że w pamięci tuner miał pozapisywane te same transpondery w ilości 3-4szt z różnymi parametrami :polaryzacji, FEC (auto, 3/4, 5/6) - wykasowałem wszystko i ...
Po przeskanowaniu nieba od zera transpondery zapisały się prawidłowo, nie dublowały się i żadne zmiany nie występowały podczas sortowania- zawsze tuner wracał bezbłędnie do listy głównej "Wszystkie"
Bardzo fajnie działa PIP z możliwością wyboru kanałów tego samego TP, zmiany rozmiaru i położenia okna itd.
Multi obraz działa lepiej i szybciej niż w Fergusonie FX7600
Szkoda tylko że funkcja "instant-replay" działa tylko 3-5 sek na kanałach nadających przekaz bardzo dobrej jakości (na kiepskich do 20 sek)
no i to 30 sekundowe uruchamianie tunera..... edit- (już się znacznie skróciło;-)))
Dźwięk odbierany przez TV jest OK, a kablem optycznym przez procesor kina domowego jest bardzo dobrej jakości i nie przerywa jak na Fergusonie. Można też ustawić wyjście DolbyDigital po kablu optycznym, a po euro wychodzi równorzędnie analogowy sygnał!!! (W Fergusonie nie mogły pracować oba naraz i na euro nie było dźwięku)
Co jeszcze ważne: tuner prawie się nie grzeje (karta C+ też)
Oczywiście nie sprawdziłem wielu innych funkcji ale pewnie niedługo to zrobię
Jak na razie dla mnie SUPER TUNER !!!- zobaczymy co będzie dalej i jak firma będzie rozwijała oprogramowanie ;-)))
Ważny też jest serwis jak skutecznie będzie działał i jak szybko będzie można liczyć na jego pomoc !!
Ja swojego Fergusona FX wysłałem do serwisu - minął miesiąc i nie wrócił jeszcze, a rozmowa telefoniczna z serwisem Fergusona to koszmar- lekceważą i olewają klienta :-((

wybieranie i zmiana list ulubionych powinna być znacznie uproszczona (nie da się wybrać jednym przyciskiem)

Splitter SmartWi pracuje z tunerem poprawnie ale tylko na jedynym sofcie (SmartWi 2,27)
Ostatnio edytowany przez mlero 2008-06-15, 15:48, edytowano w sumie 5 razy
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Postprzez JotBe » 2008-05-25, 19:57

A ja przesiadłem się na Fergusona AF-7318UCI, który bije GI-780 na głowę w jednym kryterium - moduł CP działa bez zastrzeżeń.
Czekam na nowy soft CP, może będzie lepiej :-/
Straciłem nadzieję, że GI umożliwi poprawną pracę karty C+ i modułu CP w jednym odbiorniku :cry:
Dlatego też, mimo wszelkich wad nadal uzywam AF-7318UCI.
JotBe
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-12-12, 23:10

Postprzez mlero » 2008-05-25, 20:19

JotBe napisał(a):A ja przesiadłem się na Fergusona AF-7318UCI, który bije GI-780 na głowę w jednym kryterium - moduł CP działa bez zastrzeżeń.
Czekam na nowy soft CP, może będzie lepiej :-/
Straciłem nadzieję, że GI umożliwi poprawną pracę karty C+ i modułu CP w jednym odbiorniku :cry:
Dlatego też, mimo wszelkich wad nadal uzywam AF-7318UCI.

Tylko ciekawe czy te moduły będą w ogóle działały po wymianie kart bo już dzisiaj nie uruchomisz na nich ani HBO ani kanałów HD :-P
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Postprzez JotBe » 2008-05-26, 07:01

HBO mam z C+.
GI-780 jak na razie nie jest odbiornikiem HD, chyba że czegoś nie zauważyłem. :-)
To, czy moduł będzie działał po wymianie kart jest problemem CP, a nie moim. Ja mam umowę, z której się wywiązuję płacąc abonament i oczekuję tego od drugiej strony.
Ale myślę, że wkrótce problem zostanie rozwiązany.
http://satkurier.pl/news/41198/testy-mo ... na-hd.html
JotBe
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-12-12, 23:10

Postprzez eskim » 2008-05-26, 08:16

Może to info wystarczy:
Jurek napisał(a):Wg CP ten nowy soft wspierający N3 oraz HD, usuwa także problem z komunikatami meczący nas od ładnych paru miesięcy. Testujemy ten moduł u nas na różnych typach GI i na razie (odpukać) jest ok.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez JotBe » 2008-05-26, 09:09

Na to liczę.
Jak tylko nowy soft sie pojawi, GI wróci do łask :)
JotBe
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-12-12, 23:10

Postprzez mlero » 2008-06-11, 20:54

czy sprawdzone już jest jak nowy moduł polsatu pracuje z Xpeed ??
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron