STBDBManager 26

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

STBDBManager 26

Postprzez endrju » 2007-12-07, 11:28

Witam

Mam problem z programem STBDBManager 26 do edycji kanałów.

Wchodzę w zakładkę Favorites i mam tam: CYFRA+, POLSAT, POLSKIE, XXX,MUZYKA itp

Chciałbym wykasować np. POLSKIE a nie idzie tego zrobić (wciskam FAV DELETE i nic sie nie dzieje) , chciałbym mieć także zakładkę BAJKI a nie idzie dodać, wciskam =>ADD FAV i wyswietla mi "no items were selected"

Jak to zrobić?

pozdr
endrju
 
Posty: 2
Dołączenie: 2007-12-06, 01:04

Postprzez Jurek » 2007-12-07, 11:37

Całej listy FAV nie można usunąć, możesz usuwać pojedyncze kanały. To samo w przypadku stworzenia nowej, rozwiń na górze zakładkę FAV, wybierz jedną z list , nadaj jej swoją nazwę i dodaj po kolei kanały.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez endrju » 2007-12-07, 11:56

oki rozumiem jurek o co chodzi.

mam listę gdzie nie ma nazw :FAV1, FAV2, FAV3
a jak dodać zakladkę o nazwie BAJKI ?

EDIT:

Juz wiem, musze robic od początku listę
endrju
 
Posty: 2
Dołączenie: 2007-12-06, 01:04

Postprzez Jurek » 2007-12-07, 17:21

Dokładnie :-) Robisz liste np. FAV 4 a potem zmieniasz jej nazwę.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Arnold » 2008-01-04, 19:59

a czy mozna jakos zmienil kolenosc ulubionych tzn majak lista jak kolega wyzej, chcialbym zamienic zeby pierwszy byl polsat o druga cyfra?? czy trzeba tworzyc liste na nowo??

jezeli ktos z tego forum ma wplyw nad rozwijaniem sie programu do edycji list to przydalaby sie mozliwosc otwrcia w programie dwoch list i mozliwosc kopiowania programow pomiedzy listami - ( :) kolesne przyzwyczajenie z pionieera :):) pregram M.E.S. to umozliwial) no i przydaloby sie COFNIJ :):) podczas edycji listy skasowalem osatnio przez przypadek jeden kanal :(
Arnold
 
Posty: 17
Dołączenie: 2007-12-30, 11:06

Postprzez Marek-B » 2008-01-04, 22:20

MES...niedościgniony edytor kanałów. Eh ..marzenie :)
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

Postprzez Marek-B » 2008-02-07, 20:15

Odświeżę temat. Jest jakaś nadzieja na nowy , lepszy Edytor. Ten obecny .....masakra.
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

Postprzez gregjag » 2008-02-07, 21:11

Marek-B napisał(a):Odświeżę temat. Jest jakaś nadzieja na nowy , lepszy Edytor. Ten obecny .....masakra.


Popieram kolegę żeby nie było lepszego programu to wstyd delikatnie mówiąc.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
gregjag
 
Posty: 5
Dołączenie: 2007-11-16, 17:28

Postprzez Jurek » 2008-02-08, 10:03

Delikatnie zgadzam się, ale niestety edytora sam nie napisze. Ale morduje skośnych braci każdego tygodnia, więc może kiedyś zmiękną.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez yurk » 2008-03-11, 13:54

Co tak tupie :?: :?: :?: - To przechodzi ludzkie pojęcie :shock: , … że coś takiego można nazywać edytorem settingu :mrgreen: .

Od razu przy pierwszym kontakcie z tym „narzędziem” postanowiłem nie korzystać z niego by nie wystawiać swych nerwów na niepotrzebny szwank. Minęły jednak prawie trzy miesiące i niepomny tego postanowienia a przyparty potrzebą choćby niewielkiego uporządkowania materiału ze skanowania trzech nowododanych pozycji satelitarnych podjąłem próbę skorzystania z dobrodziejstw tegoż.

Nie spodziewałem się zbyt wiele ale chciałem chociaż skomponować listę ulubionych z kanałów jednego pakietu nadawanego z kilkunastu transponderów. Należało wybrać 100 z liczby ponad 140 kanałów. Nawet to okazało się niemożliwe. Kanały widziane na ogólnej liście nie są oczywiście identyfikowane według częstotliwości. Jedyne co można to dodawać je „po omacku” bo nie zakładam by każdemu kanałowi można było się przyglądać by po PID’ach identyfikować je w jakichś tabelach. Gdy natomiast spróbujemy dodawać kanały z drzewka: network => satelita => transponder da się dodać do danej listy kanały tylko z jednego transpondera, i o zgrozo, ani jednego więcej. Próbowałem na różne sposoby – bezskutecznie.

Skończyło się na ręcznej dłubaninie pilotem po skanowaniu pojedynczych transponderów. TRAGEDIAAAAAA !!!!!

Kilka podstawowych pytań co do obecnej funkcjonalności:
• Dlaczego przyjęto ideologię opartą na (tylko) 8-miu listach ulubionych?
• Czy nie można choćby w tym co jest identyfikować kanałów częstotliwościami?
• Dlaczego nie można definiować providerów?
• Czemu nie ma linkowania do satelity, (providera) i transpondera po najechaniu na kanał w prawym polu?
• Dlaczego nie można przesunąć kanału (grupy kanałów) na wymaganą pozycję w liście ogólnej?

Pytania można ciągnąć dalej ale nie wiem czy jest rzeczywista intencja ze strony producenta by coś w tej materii zmienić. W końcu nawet temu co jest można nadać jakieś minimum funkcjonalności, …… i chciałbym wierzyć, że się nie mylę.

Pozdrawiam -YurK
yurk
 
Posty: 22
Dołączenie: 2007-12-29, 12:58

Postprzez berecik » 2008-04-09, 10:14

Może by ktoś bliżej opisał zakładki w tym programie bo nie bardzo kumam gdzie tam jest numer transpordera, jak znaleść częstotliwość, jak zmieniać parametry ? Proszę o wyrozumiałość jestem w tej materii zielony ... :oops:
berecik
 
Posty: 10
Dołączenie: 2008-04-02, 18:09


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron